anmary
29.10.07,11:40
Aké plnky používate do slanej palacinky? Chcela by som spraviť palacinku, naplniť ju plnkou ?, obaliť v trojobale a vysmažiť.
katkaj
29.10.07,10:43
Aké plnky používate do slanej palacinky? Chcela by som spraviť palacinku, naplniť ju plnkou ?, obaliť v trojobale a vysmažiť.

napríklad syrovo-šunkovú plnku, syrovo-cesnakovú, bryndzovú, syrovo-nivovú, zeleninovú,šampionovú........ myslím že tu sa fantázii medze nekladú ;)
anmary
29.10.07,10:45
No fantázia by bola, len neviem aký pomer a akú by to malo mať konzistenciu. Neviem čo to smažením spôsobí. Napíš aspoň jednu a potom skúsim obmeny.
katkaj
29.10.07,10:49
No fantázia by bola, len neviem aký pomer a akú by to malo mať konzistenciu. Neviem čo to smažením spôsobí. Napíš aspoň jednu a potom skúsim obmeny.


Ja by som to možno ani moc nesmažila. Len by som proste dala nejakú slanú plnku. Ešte som nerobila takéto vyprážané ale asi by tam mala ísť skôr tuhšia konzistencia aby to nevytieklo. Takže by som asi dala nejaký nastrúhaný tvrdý syr (prípadne nakrájaný na tenšie prúžky) napríklad so salámou alebo opraženými hríbami.

Veľmi záleží na chuti každého z nás ale v podstate každá slaná pomazánka sa dá dať ako náplň do palacinky :-)
katkaj
29.10.07,10:56
Toto som našla na stránke www.bryndziaren.sk

Bryndzové palacinky
Ingrediencie: polohrubá múka, mlieko 1/2l, vajce 2ks, olej do cesta 2 PL, bryndza 250g, pažítka 1 PL, strúčik cesnaku, soľ, petržlenová vňať 1 PL, strúhanka, olej na praženie 3 PL. Príprava: múka, mlieko, vajce a soľ zmiešame necháme 30 minút odležať. Do cesta postupne vlievame olej a ešte raz premiešame. Cesto má byť husté, ako smotana. Teflonovú panvicu dôkladne rozohrejeme a postupne na nej pražíme palacinky z pripraveného cesta. Bryndzu rozmiešame s posekanou petržlenovou vňaťou alebo pažítkou a s roztlačeným cesnakom. Plnkou natrieme palacinky a zložíme ich do tvaru obálky. Obalíme ich v rozšľahanom vajci a v strúhanke a vypražíme na oleji do červena.
Marta V
29.10.07,11:01
Ja palacinku potriem horčicou, alebo kečupom, dám plátok šunky, plátok syra, asi za lyžičku šampiňónov z konzervy, boky palacinky preložím, zrolujem do rolky a obalím v trojobale a vyprážam. Je to vynikajúce.
AlaNR
29.10.07,11:07
špenát so smotanou a do toho nastrúhať nivu.
Neviem, či to nie je moc besná kombinácia, ale mne to chutí...
liduska
29.10.07,11:09
Ja dávam na slanú palacinku plátok asi 1/2 cm hrubý šunky na to plátok tehly a preložím ako obálku , obalím v trojobale a vypražím. Je to veľmi dobré.
Marta V
29.10.07,11:12
Dať špenátový pretlak, zamiešať do neho rozmrazenú zeleninú zmes (napr. mexickú), preložiť, posypať strúhaným syrom a dať zapiecť.
janaGT
29.10.07,11:14
Ja palacinku potriem horčicou, alebo kečupom, dám plátok šunky, plátok syra, asi za lyžičku šampiňónov z konzervy, boky palacinky preložím, zrolujem do rolky a obalím v trojobale a vyprážam. Je to vynikajúce.

robím podobne ako Martuška,
palacinka, na to plátok šunky, šampióny z konzervy, ktoré som predtým udusila na cibuľke, na to ešte postrúhaný syr . Zložím ako obálku, zaisím špáradlami, obalím v trojobale a vyprážam. Je to chutné so zemiakovým pyré.
Elena Navrátilová
29.10.07,11:24
Navnadili ste ma statočne... vyskúšam. Všetky plnky vyzerajú byť super. ;)
tetrisss
29.10.07,11:36
Este jednu plnku pridam: platok sunky, platok udeneho syra, kusok konzervovanej spargle, zarolovat, obalit v trojobale a vyprazit. No a este ma napadlo : zomliet maso /najlepsia je hovadzina, ale moze byt aj bravcove/, na olej dat pokrajanu cibulku, oprazime do sklovita, na to maso, sprudka ho oprazime, posolime, pokorenime, vegeta, oregano, podusime a na koniec podla chuti pridame kecup/nemusi byt/. Stavu vydusime na minimum. Touto plnkou plnime palacinky, lokse, harulu, ale mozeme ju pouzit, ak nevadusime stavu aj na spagety. Dobru chut.:o
Elena Navrátilová
30.10.07,11:42
Ja dávam na slanú palacinku plátok asi 1/2 cm hrubý šunky na to plátok tehly a preložím ako obálku , obalím v trojobale a vypražím. Je to veľmi dobré.
Som ich dnes robila na obed, ale šunkovú nakrájanú a aj syru po 2 plárky a zrolovala som ich. K tomu tatarskú a hranolky. Mňamkové. Chutilo celej rodine. ;)
janaGT
30.10.07,11:51
Som ich dnes robila na obed, ale šunkovú nakrájanú a aj syru po 2 plárky a zrolovala som ich. K tomu tatarskú a hranolky. Mňamkové. Chutilo celej rodine. ;)

a nabudúce vyskúšaj aj s pridaním šanpiónov udusených na cibulke, zasa to bude iná chuť, veľmi dobré, odporúčam.
Elena Navrátilová
30.10.07,11:53
a nabudúce vyskúšaj aj s pridaním šanpiónov udusených na cibulke, zasa to bude iná chuť, veľmi dobré, odporúčam.
Aj sb som pvedala, že naplniť hubovou praženicou... môže to byť super.Robila som veru aj bravčové karé plnené hubovou praženicou a boli super.
mimi.tulipanova
31.10.07,17:31
Ja robim tak, ze: na kusku masla osmazim cibulku, pridam mrazeny spenat, cesnak, trosku smotany a struhany syr, podusim a supnem do palacinky. Mnam! :)
petovsan
06.11.07,20:16
Ja robievam podľa "vzoru" mojej svokry palacinky z kysnutého cesta, zdajú sa mi menej nasiaknuté olejom ako tie klasické (nie sú také ťažké)... len ich treba smažiť vo veľmi tenkej vrstve, inak by z toho boli maxi lievance.
Ako náplň má u nás 1: podusené špenátové listy s cesnakom + v závere posypané strúhaným syrom
Heni
07.11.07,08:40
Ja robievam podľa "vzoru" mojej svokry palacinky z kysnutého cesta, zdajú sa mi menej nasiaknuté olejom ako tie klasické (nie sú také ťažké)... len ich treba smažiť vo veľmi tenkej vrstve, inak by z toho boli maxi lievance.
Ako náplň má u nás 1: podusené špenátové listy s cesnakom + v závere posypané strúhaným syrom
palacinky z kysnutého cesta? daj o nich prosím niečo podrobnejšie...
obyčajné kysnuté cesto? ako to potom dostaneš na panvicu? nie je z toho potom osúch? som zvedavá, ešte som sa s takým nestretla...
emily
07.11.07,08:49
palacinky z kysnutého cesta? daj o nich prosím niečo podrobnejšie...
obyčajné kysnuté cesto? ako to potom dostaneš na panvicu? nie je z toho potom osúch? som zvedavá, ešte som sa s takým nestretla...

To bolo asi myslené, že cesto na lievance. To je podobné ako palacinkové, len sa pridáva droždie a necháva nakysnúť. Aspoň ja som to tak pochopila:)
petovsan
07.11.07,08:58
palacinky z kysnutého cesta? daj o nich prosím niečo podrobnejšie...
obyčajné kysnuté cesto? ako to potom dostaneš na panvicu? nie je z toho potom osúch? som zvedavá, ešte som sa s takým nestretla...
Cesto spravíš klasicky ako na palacinky, musí mať takú redšiu konzistenciu, t.j. nie ako bežne kysnuté cesto a pridáš tam trochu cukru a droždia (mám lepšiu skúsenosť, ak použijem sušené droždie; cca 1 kávovú lyžičku). Potom necháš tak 20 - 30 minút kysnúť na teplom mieste a na troche oleja smažíš. Treba dávať tenkú vrstvu, inak by boli dosť hrubé.
Heni
07.11.07,10:31
jaaaaaj, jasné, lievancové cesto :):):)
už som v obraze...
ja ked som čítala, že kysnuté, tak sa mi hned vybavilo klasické kysnuté-miesené cesto... :---
ajem05
11.07.14,07:33
Ja osobne mám veľmi rád cibuľovú alebo slanú bryndzovú plnku. Robím ich ako uvádzajú v tomto recepte:

http://www.recepty-varenie.eu/recept/najlepsie-palacinky

Pre lenivších (teda aj pre mňa keď sa mi nechce):
Stačí na drobno nakrájať suchý salám alebo šunku, dať do palacinky spolu so strúhaným syrom (alebo najskôr roztrieť nátierkový), trocha horčice a kečupu.
Prípadne akúkoľvek chutnú smotanovú nátierku skombinovať s nakrájanou jarnou ciboľkou a kľudne aj ďalšou zeleninou.