HILFIGER
29.10.07,12:36
Ďalšia z mojich obrovských dilem a úvah.. ..aké okná použiť?

Budem mať dom v tvare pismena "L" s obrovksymi francuzskymi oknami do dvora, tak by som Vás chcel poprosiť o radu, aký materiál pre okná zvoliť? Boli mi odporučené hliníkové okná kvôli ľahkej manipulácii, kvalitnej konštrukcii a dobrým izolačným vlastnostiam - má niekto osobné skúsenosti?

A čo strešné okná? Aká značka?
Chobot
29.10.07,11:59
Ďalšia z mojich obrovských dilem a úvah.. ..aké okná použiť?

Budem mať dom v tvare pismena "L" s obrovksymi francuzskymi oknami do dvora, tak by som Vás chcel poprosiť o radu, aký materiál pre okná zvoliť? Boli mi odporučené hliníkové okná kvôli ľahkej manipulácii, kvalitnej konštrukcii a dobrým izolačným vlastnostiam - má niekto osobné skúsenosti?

A čo strešné okná? Aká značka?

Keď máš rodinný dom a chceš zaskliť veľké plochy a máš na to financie, tak by som jednoznačne doporučoval hliníkové okná. Plast na veľké plochy nie je vhodný, lebo nie je tak pevný. Na nejaké okno je v poriadku, ale ak to máš celé priečelie, tak hliník. Aj to vyzerá oveľa lepšie.
ZDENIELA
30.10.07,07:51
Presne tak, hliníkové okná sú stále najkvalitnejšie na trhu. Len treba mať na ne tie peniažky .... ;)
AndrejG
03.11.07,18:45
Ja mam euro-okna oplastene hlinikom...teda, mam ich objednane. Podla mna je dobre mat zvnutra drevo, kvoli tomu pocitu.