tetrisss
29.10.07,13:08
Mozno, ze budem mat konecne stastie a niekde sa najde v rodinnych receptoch aj recept na nepecenu roladu, ktoru som kedysi davno ako dieta jedla /no to je ozaj davno/. Bola to taka hmota ako fondan, nebolo to ani z keksov a ani kokosove. Ak by ste vedeli niekto poradit, budem velmi vdacna. Podotykam, ze tento recept som v ziadnej knihe nenasla, dokonce ani na nete nikde nie nic, co by sa tomu podobalo, tak prosim, poradte.:confused:
VladoaKatka
29.10.07,12:50
Predpokladám, že máš na mysli roládu z BB-pudingu.Ak ju nájdem večer, napíšem.

Cesto je BB-puding a plnka je biela.
tetrisss
29.10.07,12:54
No to netusim, pretoze tam bola aj biela hmota a ta nemoze byt z BB, podla mna to nie je ono.
mysimis
29.10.07,13:02
roláda z BB pudingu je dvojfarebná hnedo - biela.
tetrisss
29.10.07,13:08
No hej, ale v tejto co hladam, nie je maslovy krem, je to taka hmota ako fondan, nie je to BB rolada.
tetrisss
29.10.07,13:57
neviem inak, preco sa toto ocitlo v cestovani, musela som sa pomylit a neviem ako poziadat richarda o prelozenie do receptov, ak viete pomozte, alebo aj prelozte, prosim.
VladoaKatka
29.10.07,14:00
Pošli mu ss.
Rozalka
29.10.07,18:15
Mozno, ze budem mat konecne stastie a niekde sa najde v rodinnych receptoch aj recept na nepecenu roladu, ktoru som kedysi davno ako dieta jedla /no to je ozaj davno/. Bola to taka hmota ako fondan, nebolo to ani z keksov a ani kokosove. Ak by ste vedeli niekto poradit, budem velmi vdacna. Podotykam, ze tento recept som v ziadnej knihe nenasla, dokonce ani na nete nikde nie nic, co by sa tomu podobalo, tak prosim, poradte.:confused:
Presne viem, čo hľadáš, cesto z detskej krupice + cukor + maslo + mandľová príchuť, plnka kakaová. Daj vedieť, či je to ono. Moja maminka ju robievala, teraz je v kúpeľoch, ale zoženiem ti ju.
tetrisss
29.10.07,18:33
Prosim, prosim, to by mohlo byt ono, budem velmi vdacna.:D
Rozalka
30.10.07,08:35
spojim sa s nou a dam ho sem co najskor
mysimis
30.10.07,08:43
Pod názvom mandľová roláda to poznám aj ja. Mám recept, ale doma. Večer prilepím.
Rozalka
30.10.07,10:55
Prosim, prosim, to by mohlo byt ono, budem velmi vdacna.:D
Cesto: 170 g (dobre preosiatej) detskej krupice, 250 g práškového cukru, 50 g masla, 3-4 lyžice mlieka, 1 fľaštička mandľovej príchute (neviem, či sa to ešte predáva)dobre vypracovať, nechať v chladničke 24 hodín
Na druhý deň vyvaľkáme na zvlhčenom celofáne alebo pergamene na cca 0,5 cm potrieme plnkou a zrolujeme
Plnka: 200 g masla, 200 g práškového cukru, vanilkový cukor, 3 lyžice kakaa, vymiešame na hladký krém.
Je to surová krupica! neprejedať sa. DOBRÚ CHUŤ, napíš ako sa ti vydarila
Rozalka
15.11.07,09:55
Tetriss, už si "upiekla"?
melilot
25.11.07,14:25
Zdravím! A ja by som potrebovala práve ten recept na roládu z BB pudingu. Pomohol by mi niekto, prosím?
Elena Navrátilová
25.11.07,14:46
tetrisss
25.11.07,14:57
Cesto: 170 g (dobre preosiatej) detskej krupice, 250 g práškového cukru, 50 g masla, 3-4 lyžice mlieka, 1 fľaštička mandľovej príchute (neviem, či sa to ešte predáva)dobre vypracovať, nechať v chladničke 24 hodín
Na druhý deň vyvaľkáme na zvlhčenom celofáne alebo pergamene na cca 0,5 cm potrieme plnkou a zrolujeme
Plnka: 200 g masla, 200 g práškového cukru, vanilkový cukor, 3 lyžice kakaa, vymiešame na hladký krém.
Je to surová krupica! neprejedať sa. DOBRÚ CHUŤ, napíš ako sa ti vydarila

Toto je ten spravny recept, akurat v tom mojom davnom originale bola ta krupicova masa odfarbena kakaom asi a tak spracovana bez tej plnky, ale to je uz len detail. Inak taketo cesto by ma ani vo sne nanapadlo. Velmi pekne ti Rozalka dakujem.
facka
01.12.07,17:35
Cesto: 170 g (dobre preosiatej) detskej krupice, 250 g práškového cukru, 50 g masla, 3-4 lyžice mlieka, 1 fľaštička mandľovej príchute (neviem, či sa to ešte predáva)dobre vypracovať, nechať v chladničke 24 hodín
Na druhý deň vyvaľkáme na zvlhčenom celofáne alebo pergamene na cca 0,5 cm potrieme plnkou a zrolujeme
Plnka: 200 g masla, 200 g práškového cukru, vanilkový cukor, 3 lyžice kakaa, vymiešame na hladký krém.
Je to surová krupica! neprejedať sa. DOBRÚ CHUŤ, napíš ako sa ti vydarila
ja som to vyskúšala, cesto bolo dosť krehké a pri vaľkaní a zakrúcaní rolády sa mi trochu trhalo a mrvilo...
Rozalka
01.12.07,18:05
ja som to vyskúšala, cesto bolo dosť krehké a pri vaľkaní a zakrúcaní rolády sa mi trochu trhalo a mrvilo...
Dávno som túto roládu nerobila, ale problémy, ktoré uvádzaš, som určite nemala. Žeby tá krupica už nebola taká kvalitná?
Aj odstáť si dala to cesto a na vlhkom celofáne si robila?
Skúš utierku, úplne ponoriť do vody a vyžmýkať ...
Ak to nepôjde, skús malé štvorčeky, dať plnku, oriešok, zagúľať a budeš mať mandľovo-orieškové guľky :)
tetrisss
02.12.07,11:06
Ja som s tym tiez problemy nemala, to cesto musi byt uz pri urobeni tvarne a makke. Ja sa celkom neriadim podla predpisu, tak mozno ze toho mlieka som dala od oka viac, a este moze byt problem v masle, musi to byt do takych receptov original 100percentne maslo.
stub
13.07.10,11:39
Ahojte! Prosim Vas ked sme pri nepecenych roladach, skusite mi niekto poradit, ak viete?
Ja uz prehladavam vsetko na webe cely tyzden a nic som nenasla!
Jedna sa o vynikajucu lahucku dobrotu - bielu roladu, ktoru som nedavno jedla v jednom kastieli. Vlastnia ho nemecki grofi a je mozne, ze aj ten recept pochadza z Nemecka, pripadne z Rakuska. Netusim.
Je to biela rolada, plnena tvarohovou plnkou. Cele to bolo biele a vynikajucej chuti!!! Jemne sladkaste, osviezujuce, vyborne!
Cesto bolo tenulinke, ak to vobec bolo cesto! Zdalo sa mi, ze by to mohlo byt nieco take ako bielka slahane nad parou, osladene, trochu ochutene vanilkou a cim to bolo zahustene - snad zelatinou a co este? Netusim. Plnka bola biela, lahucka, ako z nizkotucneho tvarohu, jemne sladka, jemne vanilkova, mozno trochu ochutena limetkou - ale to som si nie ista! Bolo to
cele velmi kompaktne, nakrajane na tenke uhladne kusky rolady. Vyborne! Na tieto letne horucavy mimoriadne vhodne, osviezujuce. Poradite mi niekto - nemame niekto recept? Vopred dakujem