LaCi_KE
29.10.07,15:08
Zdravim(znova) otec kupil wireless router pretoze sestre sa kupil notebook a chce mat na nom internet.Dostal som k nemu navod lenze podla neho to nejak nefunguje. Vsetko v mojom PC nastavim tak ako ma byt cize teraz obdrziavam ip adressu atomaticky. Na sestrinom pocitaci tiez vsetko nastavim podla navodu cize som sa dostal do manualneho nastavenia sietoveho profilu. lenze furt mi na jej notebooku mi vypita meno uzivatela a jej heslo a potom napise se sa konekcia nepodarila . Ona ma windows vista a ja xp. Ked vam to pomoze mozem zaslat ten navod na vistu. Dakujem za pomoc. PS:keby ste potrebovali nejake informacie naviac tak napiste
bepo
29.10.07,15:07
Aké heslo tam dávaš? Lebo to nie je "jej" meno a heslo ale sieť má vlastné prihlasovacie meno a heslo
Stefan2005
29.10.07,15:27
Píšeš, že v PC si všetko nastavil... Ale v prvom rade sa konfiguruje router - ten si treba najprv korektne nastaviť (včítane MAC adresy PC, ktoré sa má k nemu pripojiť).
LaCi_KE
29.10.07,15:57
na mojom pc som to robil takto ze som klikol na start=>ovladacie nastroje=>sietove pripojenia=>moje pripojenie vlastnosti=>internet protocol (tcp/ip)=>a tam som nastavil automaticke pridelenie adries aj pre sietovu kartu aj pre DNS server klikol ok .....takto to pise v navode.....treba robit este nieco viac? ak ano prosim dopiste to sem co mam robit na mojom pc dakujem
bepo
29.10.07,17:00
Ty to spájaš káblom alebo wifi? Pri sieti cez kábel stačí len zastrčiť kábel, ak wifi tak najskôr si musíš vytvoriť bezdrátovú sieť, opíš čo chceš a čo si urobil aj na druhom pc.
LaCi_KE
29.10.07,17:09
spajam wifi....ako vytvorim tu bezdratovu siet?...na druhom pc(vlastne notebook) ma windows vista a tam som isiel start=>ovladacie panely=>nastavenie siete a zdielania=>spravovat bezdratove siete tam som zadal moj ssid,nastavil open security type=>next=>zacalo ma pripajat a vypitalo uzivatela a heslo.....tam uz nevem co napisat...najskor si myslim ze mi treba vytvorit tu bezdratovu siet pretoze ja som ziadnu siet nevytvaral
chlap
29.10.07,18:58
...najskor si myslim ze mi treba vytvorit tu bezdratovu siet pretoze ja som ziadnu siet nevytvaral

Presne tak - treba najskôr vytvoriť (resp. povoliť) bezdrôtovú sieť na Routri. Aký typ routra máš ?

V návode k nemu nájdeš návod, ako sa manažuje router - cez web prehliadač. V nastaveniach routra treba povoliť WiFi sieť ale tiež aj nastaviť ochranu tej siete, aby sa ti cez ňu nepripojilo do internetu celé sídlisko.