commercializzazione
29.10.07,18:31
Ahojte , vopred vam dakujem za prispevky

pracujem a studujem esterne ,a chcem importovat trocha vina,
z clenskeho statu EU , trocha si privyrobit
zopar prispevkov som nahliadol tu na porade , i na nete, a na podobnu temu existuju XXX nazorov.
takze moje otazky -
1 ked mam zivnost , neviem ako sa konkretne vola ( nieco ako nakup tovaru za ucelom jeho predaja ) , mozem nakupovat kde len chcem na slovensku ( i v ramci EU ? ), cize vo velkoobchode i malooobchode , fuknut si marzu a predavat do dalsich obchodov ? nechcem ziadny obchod, prevadzkaren, len kupim, a predam dalsiemu.
mozem napriklad kupit v tescu mlieko ( tesco obal ) a predavat dalej ?
nie su tieto produkty nejako chranene ?
2 a co sa tyka vina, ked kupim v spanielsku vino, v obchode, a donesiem sem, ake dane budem musie platit ? z mojich prijmov ? tip na vypocet
kupim liter po 5 korun ( akoze ) , predam dalej po 55 ( do obchodu )
3 niekde som tu cital nieco o clach...myslim ,ze to je passe ? vsak?

vsetko dobre
Igy
30.10.07,07:51
V oblasti legislativy a dovozu vina sa nevyznam ale je mozne ze su tam aplikovane spotrebne dane. Co vsak viem iste je, ze dnes dovaza vino dost vela podnikavcov a podnikov a dovazaju ho vo velkom. Asi len tazko uspejes v ich konkurencii. Marze na tieto vina nie su az tak vysoke aby sa ti to oplatilo. Takto na vonok to vyzera dobre, ale musis priratat dopravu, rozne administrativne poplatky, oznacenie v zmysle potravinoveho kodexu, zabezpecit odberatelov, pripravit dohody s nimi o cene a inych podmienkach, dbat na minimalnu trvanlivost a stale este musis ten produkt predat. Totiz ak ho od teba aj niekto vezme na pulty a nepreda ho, s najvacsou pravdepodobnostou sa to vrati k tebe. Pokial to vsak nebudes robit ako klasicky velko/maloobchod.
Excise Duty
30.10.07,11:17
Treba si hlavne pozrieť zákon č. 104/2004 Z. z. o spotrebnej dani z vína a tiež zákon č 182/2005 Z. z o vinohradníctve a vinárstve. Je to oveľa zložitejšie ako sa zdá, a to aj napriek skutočnosti, že na tiché vína sa uplatňuje nulová sadzba spotrebnej dane.
commercializzazione
30.10.07,16:38
dakujem zatial velmi pekne za rady !!