rado majercak
29.10.07,20:11
Nájomca v mojom byte neplatí zmluvou dohodnute nájomné. V zmluve je uvedené že v prípade neplatenia stáva sa táto skutočnost dovodom pre okamžitú výpoveď.Musím aj v mojom prípade najomcovi doručiť výpoveď?
Nájomca má v mojom byte zariadenie, do bytu už nemá prístup kedže som vymenil zámok. Mám právo mu držať nabytok kým nezaplatí. Dlžná suma je ca 20tis. sk.A Ked nezaplatí možem mu nabytok vyhodit na ulicu?
ekonom99
30.10.07,06:42
Nájomca v mojom byte neplatí zmluvou dohodnute nájomné. V zmluve je uvedené že v prípade neplatenia stáva sa táto skutočnost dovodom pre okamžitú výpoveď.Musím aj v mojom prípade najomcovi doručiť výpoveď? Výpoveď treba dať písomne a doručiť osobne alebo zaslať na adresu trvalého bydliska. Podľa dátumu doručenia sa totiž počíta výpovedná lehota.
Nájomca má v mojom byte zariadenie, do bytu už nemá prístup kedže som vymenil zámok. Mám právo mu držať nabytok kým nezaplatí. Asi by som ju aj ja zadržiaval nábytok ako protihodnotu. Otázne je, čo s nábytkom pri nezaplatení dlhu. Dlžná suma je ca 20tis. sk.A Ked nezaplatí možem mu nabytok vyhodit na ulicu? Najprv by som ho písomne vyzval, aby si ho prišiel prevziať v nejakej stanovenej (primeranej) lehote a hneď ho v liste upozornil, že pri nedodržaní lehoty bude nábytok vysťahovaný. Je logické že chceš byt uvolniť a dalej prenajímať, takže ťa nemôže takto blokovať. Pri vysťahovaní nábytku by som si samozrejme zadovážil ešte svedkov, lebo nevieš, kde táto kauza môže neskôr skončiť.

viď odpovede modrým