?Martina
30.10.07,05:36
O stravných lístkoch je tu popísané naozaj veľa. Čo sa týka nárokov zamestnancov na SL je mi jasné, že im patria len za odpracované dni.
Môže mi ale niekto popísať, ako to reálne robí?
V októbri sa nám začal nový hospodársky rok, tak som vydala plný počet lístkov (začiatkom októbra som nevedela, koľko budú mať zamestnanci dovolenky v októbri). Čo teraz za november? Mám ponižovať počet teraz, keď reálne viem, že koľko dovolenky za predchádzajúci mesiac čerpali?
Alebo to robíte nejakým priemerom, odhadom, ..... ?
Možno hlúpa otázka, ale chcela by som poznať prax....
renatan
30.10.07,04:45
V novembri by si mala počet lístkov ponížiť o ten počet, ktorý zodpovedá dňom vyčerpanej dovolenky, ak ovšem zamestnancom nedávate lístky aj v dobe dovolenky.
Paula
30.10.07,04:46
Vychádzam vždy podľa skutočného nároku za predchádzajúci mesiac a ten (nárok) nie je vždy ovplyvnený iba čerpanou dovolenkou.
ekonom99
30.10.07,06:18
V novembri by si mala počet lístkov ponížiť o ten počet, ktorý zodpovedá dňom vyčerpanej dovolenky, ak ovšem zamestnancom nedávate lístky aj v dobe dovolenky.
my dávame lístky aj za dovolenku a sviatok podľa kol.zmluvy. V nasledujúcom mesiaci (napr.teraz robíme november 21+1 lístok) vždy krátime nárok zamestnanca o skutočnosti z októbra, napr. pracovník bol na služ.ceste, alebo na školení kde dostal stravu.