EricDaze
30.10.07,06:25
Zdravim vsetkych nestastnikov, ktori riesia (riesili) tuto neprijemnu vec ...

S manzelkou sa rozvadzame, ale bez nejakych silnych emocii, v klude. Dohodli sme sa na rozdeleni majetku (financne ju vyrovnam, sumu sme uz dohodli + zoberie si nejake veci zo spol. domacnosti), nerad by som bol aby si zacala narokovat viac, da sa tato dohoda potvrdit nejak na papieri, aby neskor nemohla na sude pozadovat nieco viac ? Tym, ze obidvaja prehlasime ze sme sa dobrovolne dohodli na rozdeleni majetku, sud to uz riesit nebude ?

Dakujem za kazdu pomoc.
Maňaska
30.10.07,05:56
1 - Rozvod a rozdelenie spoločného majetku sú pre súd dve odlišné a samostatné veci. Pri rozvode sa rozdelenie majetku vôbec nebude riešiť.
2 - K rozdeleniu majetku (až na výnimky, treba pozrieť zákon o rodine myslím) dochádza až po rozvode.
3 - Pri vklade Návrhu na zmenu vlastníctva do katastra nehnuteľností je potrebná buď notárska zápisnica, alebo notárom overená vaša dohoda o rozdelení majetku. Vtedy už treba mať rozsudok o rozvode.
4 - Ak ste sa obaja dobrovoľne a kultivovane rozhodli ukončiť manželstvo, nie je predpoklad, že by sa dohody porušovali. Ale ak nie....100% záruka neexistuje.
5 - Ak sa dohodnete, súd rozdelenie majetku riešiť nebude.
EricDaze
31.10.07,09:32
Dakujem pekne za vysvetlenie.

Este by som rad vedel, ako sa definitivne ukonci akykolvek narok na majetok nadobudnuty pocas manzelstva ? Dohodli sme sa, ale chcem sa poistit.
sta
31.10.07,09:37
Dakujem pekne za vysvetlenie.

Este by som rad vedel, ako sa definitivne ukonci akykolvek narok na majetok nadobudnuty pocas manzelstva ? Dohodli sme sa, ale chcem sa poistit.

Naši to teraz tiež riešia a všetko vybavujú cez advokátov. Mame advokátka spísala dohodu o rozdelení majetku, táto sa podpíše, myslím, že sa to dá overiť u notára a tým pádom je to všetko vyriešené. Majetok bude rozdelený a už si žiaden z nich nemôže v budúcnosti nárokovať na nič. Proste len o tom treba mať papier, kde bude presne špecifikované, čo a ako sa delí.
Maňaska
31.10.07,11:54
Dakujem pekne za vysvetlenie.

Este by som rad vedel, ako sa definitivne ukonci akykolvek narok na majetok nadobudnuty pocas manzelstva ? Dohodli sme sa, ale chcem sa poistit.

Podpisom Notárskej zápisnice (vyjde drahšie - cena sa odvíja od hodnoty majetku - spíše notár), alebo podpisom Dohody o rozdelení majetku (výjde lacnejšie - platí sa len za overenie podpisov - napíšete vy) sa ukončí proces rozdelenia majetku.

Nehnuteľný majetok je dôležité presne identifikovať.
Pri hnuteľnom majetku stačí tvrdenie, že manželia sa dohodli ústne (samozrejme záleží na serióznosti oboch strán).