poho31
30.10.07,06:49
Vážení poraďáci, priateľ si zakúpil sieťovú verziu MRP, má však neskutočné problémy s rozbehaním siete. Keď pracujú viacerí s MRP (sklad, faktúry, účtoníctvo,...) tak sieť mrzne. Zástupcovia z MRP dávajú rady len po telefóne. Prevádzkuje autoopravovňu a prirovnal to k prípadu, že sa Vám pokazí auto a mechanik Vám po telefóne rozpráva ako si to máte svojpomocne opraviť.
Určite je to podľa môjho názoru v nastavení siete a v oprávneniach. Prevádzkuje všetky PC pod Windowsami. Zaujímalo by ma, či Vám, kto používate sieťovú verziu MRP, všetko beží ako má. Ak poznáte niekoho šikovného, kto Vám to rozbehal napíšte sem kontakt. Ďakujem. Beata
JANAKU
30.10.07,08:22
My máme v sieti sklad a ide to OK, ale musí byť na všetkých počítačoch rovnaký Windows napr. 98. Každý v sieti, kto má nainštalovanú sieťovú verziu skladu, môže karty pozerať, vystavovať nové, robiť príjemky aj 2 naraz.
JANAKU
anto
05.02.08,06:54
Naištalujte si MRP tak, ako je to uvedené u nich v návode. My máme zapojených 20 počítačov v sieti, z toho je 5 na účtovanie, rozličný operačný systém (98, XP, 2000) a beží bez problému. Každý môže súbežne pracovať v účtovníctve a nie sú problémy s ním. Pravdepodobne máte zle nastavenú sieť, že Vám nestačí prenášať dáta.
mirodre
15.02.08,19:06
Mi máme tiež vo firme sieťovú verziu a nie je stým žiaden problém. Máme dva PC na XP jeden na 98 a jeden dokonca na 95 WIN a ide to bez problemov. Mame takto rozchodený aj Sklad aj JU. Zrejme máte zakazané nejaké prístupy prípadne Vám zliháva počitačová sieť
Bianka1
20.02.08,19:36
prosím Vás a tá sieťová verzia môže pracovať len z kancelárie do kancelárie ?
Lebo ja bysom chcela mať tak že program v robote a aj z domu sa prpojiť dom siete a pracovať.Dá sa to?
lenkak
20.02.08,19:42
skús pozrieť ohľadom:

MRP-K/S a pripojenie vzdialených počítačov

Priame pripojenie k databáze - k serveru je možné sa pripojiť cez rýchlejšie internetové spojenie (ADSL a pod.), takéto riešenie však nie je vhodné na intenzívnu prácu. Je výhodné na príležitostné pripojenie, napr. obchodného cestujúceho. Problémom môže byť aj otvorená forma prenosu dát, pri ktorej je vhodné použiť niektorú formu šifrovania na úrovni TCP/IP protokolu.

Pripojenie k vzdialenej ploche - na bežné pripojenie vzdialených pobočiek doporučujeme využiť terminálovú službu (Terminal Services -TS). Ide o služby novších verzií Windows, umožňujúce prenos obsahu displeja na vzdialený klientsky počítač. TS sprístupňujú pracovnú plochu terminálového servera a dovoľujú pracovať s programami na ňom nainštalovanými. Po sieti sa prenášajú zmeny obrazovky vzdialeného počítača a vstupy klávesnice a myši klientskeho počítača. Klientom TS môže byť aj starší počítač s takmer ľubovoľným operačným systémom. Komunikácia je dostatočne optimalizovaná pre pomalé linky.

viac nájdeš na www.mrp.sk
jabko
20.02.08,19:43
prosím Vás a tá sieťová verzia môže pracovať len z kancelárie do kancelárie ?
Lebo ja bysom chcela mať tak že program v robote a aj z domu sa prpojiť dom siete a pracovať.Dá sa to?

neviem či to ide v sieťovej verzii, ale používam to v MRP KS. Doma sa pripájam cez internet t comu a v práci cez sieť.
gokko
24.01.10,14:57
Dobrý večer , poraďáci, presne teraz potrebujem nájsť účtovný sw, v ktorom by som mohla : v kancelárii vystavovať faktúry, doma účtovať ostatné a ešte máme externe jednu zamestnankyňu, ktorá nám z domu spracováva príjemky výdajky a faktúry. Náš doterajší dodávateľ softu skončil podporu ... Od mrp mám mzdy a som spokojná, ale dokáže takéto prepojenie niektorá verzia MRP? Všade máme rýchly internet.
lenkak
24.01.10,20:06
MRP-K/S - Účtovný systém
Účtovný systém MRP®-K/S je tvorený ako multiverzia a sieťová aplikácia s tým, že užívateľ si kupuje iba toľko licencií, na koľkých počítačoch bude chcieť pracovať. Súčasťou základného balíka je kompletný účtovný softvér MRP-K/S pre inštaláciu na stanicu s označením server a jedna licencia so softvérom pre stanicu s označením klient.
MRP-K/S a pripojenie vzdialených počítačov

Priame pripojenie k databáze - k serveru je možné sa pripojiť cez rýchlejšie internetové spojenie (ADSL a pod.), takéto riešenie však nie je vhodné na intenzívnu prácu. Je výhodné na príležitostné pripojenie, napr. obchodného cestujúceho. Problémom môže byť aj otvorená forma prenosu dát, pri ktorej je vhodné použiť niektorú formu šifrovania na úrovni TCP/IP protokolu.

Pripojenie k vzdialenej ploche - na bežné pripojenie vzdialených pobočiek doporučujeme využiť terminálovú službu (Terminal Services -TS). Ide o služby novších verzií Windows, umožňujúce prenos obsahu displeja na vzdialený klientsky počítač. TS sprístupňujú pracovnú plochu terminálového servera a dovoľujú pracovať s programami na ňom nainštalovanými. Po sieti sa prenášajú zmeny obrazovky vzdialeného počítača a vstupy klávesnice a myši klientskeho počítača. Klientom TS môže byť aj starší počítač s takmer ľubovoľným operačným systémom. Komunikácia je dostatočne optimalizovaná pre pomalé linky.

viac si nájdi na www.mrp.sk
gokko
25.01.10,07:20
ďakujem, za vysvetlenie,
zdá sa, že to bude náročnejšie, ako som si predstavovala... Odovzdám to nejakému technicky zdatnejšiemu kolegovi, nech mi pozisťuje viac info.