mirkaxy
30.10.07,10:10
Ahojte,
chcem sa opýtať na jednu pikošku.
Ako firma sme uzavreli s mestom nájomnú zmluvu o prenájme bytu.Tento byt bude užívať iný odberateľ,ktorý pre nás pracuje. Keďže my si to nemôžeme dať do nákladov, lebo je to zaplatené za iného daňovníka, chceme im to refakturovať.
Uzavrieme s našim odberateľom zmluvu takú istú, ako máme my s mestom - mesačné zálohové platby , vyúčtovanie v 05/2008.
Mesto nám nájom účtuje bez DPH, máme my účtovať s DPH alebo bez nej - obidvaja sme plátcovia DPH ????
A ako to bude s dodávkou el.energie ???
Naša firma má zmluvu so SSE, platíme mesačne zálohy.
Poraďte mi, čo s tým ?????????????????????????????????????????????????? ?
Zoltán Kovács
30.10.07,09:12
A máte súhlas od mesta na ďalší prenájom?
mirkaxy
30.10.07,09:49
Budem mať písomný súhlas mesta
Luba
30.10.07,10:32
Máte v mesačných zálohových platbách rozpísané, koľko je za samotné nájomné a koľko za energie a služby?
Je mesto platiteľom DPH?
Ak platíte Vy elektrárňam a budete to refakturovať nájomníkovi, tak si DPH z faktúr SSE odpočítate a vystavíte aj faktúry s DPH nájomníkovi.
Vladimír Ozimý
30.10.07,11:19
Ahojte,
chcem sa opýtať na jednu pikošku.
Ako firma sme uzavreli s mestom nájomnú zmluvu o prenájme bytu.Tento byt bude užívať iný odberateľ,ktorý pre nás pracuje. Keďže my si to nemôžeme dať do nákladov, lebo je to zaplatené za iného daňovníka, chceme im to refakturovať.
Uzavrieme s našim odberateľom zmluvu takú istú, ako máme my s mestom - mesačné zálohové platby , vyúčtovanie v 05/2008.
Mesto nám nájom účtuje bez DPH, máme my účtovať s DPH alebo bez nej - obidvaja sme plátcovia DPH ????
A ako to bude s dodávkou el.energie ???
Naša firma má zmluvu so SSE, platíme mesačne zálohy.
Poraďte mi, čo s tým ?????????????????????????????????????????????????? ?

ak ste platiteľom je pre Vás v tomto prípade vystavovať s DPH keďže aj nájomca je platiteľ...nemusíte riešiť koeficient...v prípade ak elektrickú energiu budete žiadať na zvlášť faktúrach riadite sa par. 19 ods 3 - deň dodania je deň vystavenia FA...
mirkaxy
30.10.07,11:42
áno, je rozpísané čo je nájom a čo el.energia - nájom som dala bez DPH a el.energiu s DPH
mirkaxy
30.10.07,11:57
ešte - ja som myslela, že spravím zmluvu o nájme, budú platiť zálohové platby a potom sa spraví vyúčtovanie, zmluva bude mať dve prílohy- nájom a el.energia - tá bude mať všetky náležitosti daň.dokladu
Vladimír Ozimý
30.10.07,12:05
áno, je rozpísané čo je nájom a čo el.energia - nájom som dala bez DPH a el.energiu s DPH

hm ale si to komplikujete čo sa týka DPH musíte teraz začať sledovať, ktore dodania súvisia len s prenájmom, ktoré aj s prenájmom a plneniami ktoré sú s DPH(koeficient) a ktoré súvisia len s pleniami podľa DPH...
ak to bude formou zálohy tak to vyúčtojete vždy po prijatí zálohy...záleží ako máte zadefinovanú zmluvu...
Luba
30.10.07,13:10
Ja som myslela tou otázkou, či je v zálohovom predpise rozpísané čisté nájomné (to by som dávala ďalej bez DPH) a potom rozpis, koľko je za teplú vodu, kúrenie, upratovanie atď - tak to by asi malo ísť na nájomníka ďalej s DPH, aj keď Vy tam DPH na vstupe nemáte.