Gapo
30.10.07,12:52
Neviete niekto, kto poriada nákupné zájazdy do Nowého Targu z Bratislavy, ale nie tie nočné cesty, ale s prespaním na našej strane alebo v Poľsku.:confused:
AnikoAd
05.03.08,08:42
Vie mi niekto poradiť v ake dni su trhy v Targu?
DanielaSL
05.03.08,08:56
Vo štvrtok a v sobotu.
Tweety
05.03.08,08:57
Vo štvrtok a v sobotu.
A ešte sa vôbec oplatia?
DanielaSL
05.03.08,09:09
Neviem ..ja tam moc nechodievam, hoci to mám blízko. Sú tam síce veci aj lacnejšie , aj veľký výber, ale často sa z týchto vecí vykľul nepodarok . Navonok pekná vec, v podstate ale nekvalitná. Treba si dávať veľký pozor pri skúšaní a kupovaní, čo ovšem pri veľkom počte ľudí ani nie je možné.
Tweety
05.03.08,09:11
Neviem ..ja tam moc nechodievam, hoci to mám blízko. Sú tam síce veci aj lacnejšie , aj veľký výber, ale často sa z týchto vecí vykľul nepodarok . Navonok pekná vec, v podstate ale nekvalitná. Treba si dávať veľký pozor pri skúšaní a kupovaní, čo ovšem pri veľkom počte ľudí ani nie je možné.
Vďaka Danielka, ja som sa pýtala len preto, že niekedy dávno ( keď boli deti menšie)sme chodievali do Krosna, tam sa mi to zdalo kultúrnejšie ako v N.T. :)
AnikoAd
05.03.08,09:15
Dakujem Danielka za odpoved.
padro
05.03.08,09:21
ja co som pocul tak vzdy sa odcadzalo v noci, to neviem ci vobec niiekto ponuka taku sluzbu ako chcete.
lorelei
05.03.08,10:16
A prosim vas, kde by som tam nasla tie trhy, nebola som tam nikdy este, tak nemam ani nahodou sajn, ako sa tam dostat - uz priamo k trhu - autom. A vobec, prakovisko je nablizku? Dakujem.
DanielaSL
05.03.08,10:37
Dovezieš sa autom rovno na parkoviská pri trhu. Sú na pravej aj ľavej strane cesty ešte pred trhom. Už aj samotní pracovníci zvyknú stáť pri ceste a navigovať, neboj sa, iste si ich zavčasu všimneš. Akurát sú na trávnatom teréne, takže môžeš počítať s tým, že topánky budeš mať hneď zablatené, ale nakoniec keď ich nezablatíš tam, tak na trhu určite.
Ináč v stredu býva trh aj v meste Jablonka. Pokračuje sa naň vlastne tou cestou , ktorou sa vchádza do Noweho Targu.Tiež to nie je ďaleko. A pozor na peňaženky, už veľa mojich známych tam o ne prišlo.
pivko
05.03.08,15:40
A prosim vas, kde by som tam nasla tie trhy, nebola som tam nikdy este, tak nemam ani nahodou sajn, ako sa tam dostat - uz priamo k trhu - autom. A vobec, prakovisko je nablizku? Dakujem.
Záleží odkial do Targu přídeš
Keď prichádzaš od prechodu Javorina alebo Jurgov tak prídeš rovno na trh.
Ale ak prichádzaš od Chyžného tak keď dojdeš do Targu tak musíš odbočiť v Targu pri autobusovej stanici vpravo, potom už len rovno.
Ja tam chodím občas keď som v Zakopanom,ale nič tam nekupujem, je to tovar ako u nás na trhu. /moooožno topánky maju kvalitné,ale aj to len značky ako Badura/Tak že dám si klobásu , kúpim oštiepky a korbáče a utekám do Tatier-Polských.:D
holubička1
19.08.08,13:00
Dcéra chce ísť vo štvrtok do Noweho Targu na nákupy, neviete či sú tam už aj jesenné veci??? A tiež si chce kúpiť šaty na birmovku, neviete nikto???
holubička1
19.08.08,13:40
Dcéra chce ísť vo štvrtok do Noweho Targu na nákupy, neviete či sú tam už aj jesenné veci??? A tiež si chce kúpiť šaty na birmovku, neviete nikto???
Nikto mi nevie poradiť? Prosíím.....:confused:
kukučka
19.08.08,13:45
určite je tam dosť tovaru, neboj sa a choď
pivko
19.08.08,17:04
určite je tam dosť tovaru, neboj sa a choď
Tak to maš pravdu že je tam dosť tovaru , ale same nekvalitne handry:D
Keď už nakupovať v Polsku tak v obchodoch majú krásne značkové oblečenie a za lepšie ceny ako u nás:mee:
pazll
21.08.08,08:43
Tak v Targu sme uz neboli zo 2 roky, vacsinou sa rozhodneme ze si spravime vylet a pozreme co na trhoch maju a ked sa nam bude pacit kupime... cizmy mam dvoje /kupovane v zime 2006 a 2005/ zatial oboje sluzia, su fajne teplucke a pohodlne na bezne nosenie nie ako tie modne "lapotinky" na opatkoch v nasich obchodoch.

Zatial sa nam zakazdym podarilo "vynurat" par peknych a kvalitnych kuskov co v inom stanku nemaju, len to chce pevne nervy s predavajucimi, co hundru ze sa im tam len hrabete a nekupujete ;)
Soňula
27.10.08,06:42
Ahojte,

prosím Vás, bude " fungovať trh" v Nowom Targu túto sobotu 1.11.2008, keď je sviatok všetkých svätých? Máme voľno, tak by som sa rada tam konečne pozrela. Budem čakať na vašu odpoveď.
Ďakujem.
AlaNR
27.10.08,10:55
Poliaci sú dosť nábožná krajina. Tak si to radšej niekde riadne prever. Obávam sa, že trh nebude...

My sme boli teraz v sobotu. Počasie bolo fajn, trhy štandardné, veľmi veľa vecí mali na hroby, aj živé chryzantémy, ale ja mam v záhrade krajšie.... :-)))
Tweety
27.10.08,10:59
Poliaci sú dosť nábožná krajina. Tak si to radšej niekde riadne prever. Obávam sa, že trh nebude...

My sme boli teraz v sobotu. Počasie bolo fajn, trhy štandardné, veľmi veľa vecí mali na hroby, aj živé chryzantémy, ale ja mam v záhrade krajšie.... :-)))
A oplatí sa tam ešte vôbec chodiť? Nebola som tam ani nepamätám.
kukučka
27.10.08,11:19
Ahojte,

prosím Vás, bude " fungovať trh" v Nowom Targu túto sobotu 1.11.2008, keď je sviatok všetkých svätých? Máme voľno, tak by som sa rada tam konečne pozrela. Budem čakať na vašu odpoveď.
Ďakujem.
ťažko povedať, nepamätám si aký to bol sviatok, ale viem že trh bol. Sviatok je sviatok a obchod je obchod, skôr si myslím, že bude.
Zobrali sme v júni našu návštevu do Zakopaného, bola nedeľa a väčšina obchodov bola otvorená a je tam aj trh, my sme ho prešli skôr kvôli foteniu, len skraja, neviem aký má rozsah.
Maňaska
27.10.08,11:26
A oplatí sa tam ešte vôbec chodiť? Nebola som tam ani nepamätám.
Môj bratranec povedal, že sa už ani veľmi neoplatí. Iba na mäso.
AlaNR
28.10.08,08:54
A oplatí sa tam ešte vôbec chodiť? Nebola som tam ani nepamätám.

Teda ak tam chceš ísť kupovať niečo na oblečenie,tak to sa ozaj neoplatí.
Bežné oblečenie je tak isto drahé ako u nás (tržnica = tržnica), možno aj drahšie. Oplatia sa kožáky, kožuchy a kabáty. 3/4 flaušový kabát za 2500,-, to je myslím rozumné.

Mäso - ja kupovávam kuracie prsia a celé stehná. Teraz boli prsíčka za 105,-/kg a stehná 40,-/ kg.

Ďalej sa tam oplatia veci do domu, ako nábytok tak aj doplnky, potom detské veci - kočíky, postieľky, posteľné prádlo, niektoré kusy oblečenia.

Takže všeobecne oblečenie nie , ale ostatného je tam habadej....
pazll
28.10.08,12:56
A oplatí sa tam ešte vôbec chodiť? Nebola som tam ani nepamätám.

Boli sme v sobotu. Nakupili sme veci na hroby (kahany v skle aj samostatne naplne).
Nam velmi chuti to ich cajove pecivo takze sme uz co to "napiekli" i na vianoce (dufame ze vydrzi ;)) cca 120 - 130 Sk/ skatula (hmotnost 0,8 - 1 kg), detske veci - hlavn pancusky. No a kedze to bola damska jazda nemohli sme nenakupit maxi-kabelky co sa teraz nosia :D:D:D.

Obleceni 0 bodov ak nie az do minusu :mad:.

A to maso...
...staly tam rady ako keby zadarmo davali ale po ked som videla ako s tym manipuluju chut na kuracie maso ma na hodne dlhy cas presla.
Milan Benka
28.10.08,13:06
To už nebol zájazd ale nájazd. :D
AlaNR
28.10.08,13:43
A to maso...
...staly tam rady ako keby zadarmo davali ale po ked som videla ako s tym manipuluju chut na kuracie maso ma na hodne dlhy cas presla.

My sme našli takých, ktorí mali na rukách chirurgické rukavice, pekne balili a vážili a tretí bral peniaze. Tak ma chuť neprešla....

No a napečené mám samozrejme tiež. Snáď to do Vianoc nepožerieme. Jedna škatuľa arašídových gulôčok už padla za obeť ešte skoro po ceste domov. :D

Ozaj, a varujem pred kúpu masla! Nie je to maslo ako u nás, voňavučké ale nejaké zbastačené. Ja som sa dala ulakomiť aj na také, čo predávala teta s korbáčikmi a oštiepkami, ale keď sme to doma ochutnali, uff to bola sila. To je tuším ovčie alebo aké, vôbec sa to nedá jesť :(
Tweety
28.10.08,14:15
Teda ak tam chceš ísť kupovať niečo na oblečenie,tak to sa ozaj neoplatí.
Bežné oblečenie je tak isto drahé ako u nás (tržnica = tržnica), možno aj drahšie. Oplatia sa kožáky, kožuchy a kabáty. 3/4 flaušový kabát za 2500,-, to je myslím rozumné.

Mäso - ja kupovávam kuracie prsia a celé stehná. Teraz boli prsíčka za 105,-/kg a stehná 40,-/ kg.

Ďalej sa tam oplatia veci do domu, ako nábytok tak aj doplnky, potom detské veci - kočíky, postieľky, posteľné prádlo, niektoré kusy oblečenia.

Takže všeobecne oblečenie nie , ale ostatného je tam habadej....
Vďaka za reakciu.:)
Tweety
28.10.08,14:17
Boli sme v sobotu. Nakupili sme veci na hroby (kahany v skle aj samostatne naplne).
Nam velmi chuti to ich cajove pecivo takze sme uz co to "napiekli" i na vianoce (dufame ze vydrzi ;)) cca 120 - 130 Sk/ skatula (hmotnost 0,8 - 1 kg), detske veci - hlavn pancusky. No a kedze to bola damska jazda nemohli sme nenakupit maxi-kabelky co sa teraz nosia :D:D:D.

Obleceni 0 bodov ak nie az do minusu :mad:.

A to maso...
...staly tam rady ako keby zadarmo davali ale po ked som videla ako s tym manipuluju chut na kuracie maso ma na hodne dlhy cas presla.
No, mäso by som tam veru nekupovala ani keby bolo zadarmo. Vďaka za reakciu.
perta
06.11.08,05:50
a neviete či tam už budú mať aj vianočné ozdoby.... chcela by som ísť na trhy teraz v sobotu 8.11.08
AlaNR
06.11.08,06:30
Odzôb je tam habadej, aj stromčekov...
Veľmi veľa a veľmi lacné...
Prekvapili ma napríklad tie dlhé umelé akože čečinové dekorácie na balkóny alebo zábradlia. Čistý 5 metrový pás v imitácii borovice stál 100,- No nekúp to...
amakov
07.11.08,11:18
my sme si teraz, keď klesol kurz pl.zlotého vymenili slovenské koruny a nakupovali za zlote a vyšla nám dobrá cena aj v obchodoch nielen na trhoch, maso zásadne kupujem v obchode, ceny sú porovnateľné s tými na trhoch, kuracie prsia boli včera po 102 sk, stehná po 40 sk.
DanielaSL
07.11.08,11:28
Kamarátka bola v Targu nedávno, hovorila, že oblečenie nič moc...ceny asi také ako u nás. Nijaké novinky ako bolo zvykom v Poľsku nevidela. Akurát nakúpila za dobrú cenu kožené topánky.Tie tam aj ja rada kupujem, ešte ma nikdy neotlačili. Mäso chodíme radšej kupovať do mesta Nowy Sacz - je tam veľký hypermarket Real. Tam je to čisté. A oblečenie kto chce módne veci ,tak sa oplatia v hypermarkete Európa. Ale zase sú tam už ceny vyššie. No teraz bol veľmi dobrý kurz koruny voči zlotému. My sme si tam objednali krb , kvalitná vložka, kvalitná obmurovka....alebo ako sa to správne volá a montáž, navyše u dobrej firmy, tak sa nám to veru oplatilo.
perta
01.10.09,20:13
neviete či už teraz v oktobri sú na trhoch vianočné ozdoby, stromčeky? nebol tam teraz niekto?
velvet
02.10.09,04:12
Stromčeky už sú, ale ešte nie veľmi veľa, videla som aj pár svietidiel na stromčeky. Bola som tam teraz 30.9.. Trh bol slabý, možno preto že bolo pred výplatami. Trhovníci vedeli že príde málo ľudí ;). Tak skús budúci týždeň. Určite to bude lepšie.
Anna123
02.10.09,07:25
Dobrý deň, chcem sa opýtať či na trhoch v Jablonke /v stredu/ ponúkajú črepníkové chryzantény, aké sú cenové relácie a v akej mene je výhodné platiť. Ďakujem.
velvet
02.10.09,15:49
Chryzantémy ešte neboli.
pivko
04.10.09,12:36
Kupoval niekto v Targu krytinu kanadsky šindel?Je to tam lacnejšie? ak áno kde a za koľko?
Anna123
06.10.09,13:26
Dobrý deň, je pravda, že na trhoch /napr. v Jablonke/ je už menej stánkov t.j. aj menší výber tovaru. Ďakujem za informácie.
amakov
07.10.09,15:23
Bola som dnes, no stánkov je tam vemi veľa nemam dojem že je ich tam málo, záleži čo chceš kupovať, teraz tam bolo veľmi veľa roznych kytíc a vencov na hrob v dobrej cene, kahancov..., vianočnych ozdob ešte veľa nebolo a ja som platila zlotymi vyšlo to o malo lepšie ako platba eurom. Dnes bol kurz 1 euro-4,16 zl.
Anna123
07.10.09,15:47
Ďakujem za informácie, ponúkajú aj napr. črepníkové chryzantémy. Ďakujem.
bobino38
08.10.09,08:07
..neviete niekto po čom tam idú vajíčka??? myslím normálne, nie Veľkonočné...:-)
Marta V
08.10.09,11:02
Neviete prosím vás niekto, či v Jablonke bývajú trhy aj iný deň okrem stredy?
diabol4
09.10.09,05:19
V Jablonke sú trhy len v stredu.
Marta V
09.10.09,05:22
Ďakujem za informáciu
janka999
11.11.09,11:20
Ahojte,prosim Vas oplati sa tam ist kupit zimny,flausovy kabat??? Chceme tam ist (zenske domace osadenstvo),ale nevieme sa rozhodnut !!! Totizto u nas som pozerala,ale nic ma velmi nezaujalo a velmi fadne to na mne vyzeralo a cena bola 180 Eur a bol cisto cierny,nic na nom take ocarujuce nebolo!

dakujem za info...:-)
diabol4
11.11.09,12:30
Myslím si, že na trhoch majú dosť veľký výber, naozaj záleží na vkuse daného človeka. Kabáty som videla rôznych dĺžok, farieb (karované aj jednofarebné), strihov (s opaskom bez). Ceny neviem povedať, ale určite sú lacnejšie ako u nás. Po jeden kabát sa ti do Poľska určite neoplatí.
Kolejová
11.11.09,12:33
Sestra si kúpila za 80,- eur čierny veľmi pekný a mamka za 65,- eur taký károvaný tiež jej sedel. Ceny sa nedajú porovnať so Slovenskom.
FAKO
15.11.09,09:26
Ahojte! Včera sme boli v N.Targu. Bola tam hlava na hlave, blata po kolená, ale oplatilo sa(vraj). Kuracie stehná celé-- 1 euro, kuracie prsia-- 2,80 eura. Ako v pohode. Kúpil som aj sánky s operadlom za 18 eur (542 Sk). Z Targu som sa zastavil v HM v Žiline, reku idem sa pozrieť či som na sánkach ušetril: sánky--47 eur(1415 Sk) + operadlo--12,2 eura (367 Sk). Podotýkam druh a kvalita úplne tá istá. Od vtedy mi stále vŕta v hlave ako môže byť taký veľký cenový rozdiel???????????????
Takže do Poľska sa stále oplatí;)
pivko
15.11.09,10:16
Ahojte! Včera sme boli v N.Targu. Bola tam hlava na hlave, blata po kolená, ale oplatilo sa(vraj). Kuracie stehná celé-- 1 euro, kuracie prsia-- 2,80 eura. Ako v pohode. Kúpil som aj sánky s operadlom za 18 eur (542 Sk). Z Targu som sa zastavil v HM v Žiline, reku idem sa pozrieť či som na sánkach ušetril: sánky--47 eur(1415 Sk) + operadlo--12,2 eura (367 Sk). Podotýkam druh a kvalita úplne tá istá. Od vtedy mi stále vŕta v hlave ako môže byť taký veľký cenový rozdiel???????????????
Takže do Poľska sa stále oplatí;)
Všetko O.K. ,ale to maso z trhu by som do úst nedal:(
Keď maso tak z normálneho obchodu napr. ALMA
questo
28.10.10,13:10
Ahojte, viete mi prosim poradit, kto aktualne organizuje (mikro)bus zajazdy do N.Targu (al. aspon do Jablonky)?
Potreboval by som z BB, pripadne RK, DK, NO..dost toho bolo, ale uz porusili.

vdaka za Vase tipy.
matylda2
02.11.10,13:52
ano, pre blizsie informacie matylda2 zavinac . sk
najblizsi termin: 13.11.2010
profesional
02.11.10,14:07
Zistil som ze sa tam neoplati nakupovat ovocie a zeleninu. Ta je tam drahsia ako u nas.
Oblecenie je o cosi lacnejsie ako u nas.
Priemyselny tovar je o cosi lacnejsi ako u nas.
Maso je podstatne lacnejsie ako u nas.

Odorucam mliecne vyrobky. Cena sice porovnatelna s nasimi avsak kvalita a chut poskych mliecnych vyrobkov je neporovnatelne vyssia oproti slovenskym.
stanco007
29.11.10,16:06
Mam na vas jednu otazocku.... Aj ja chodim cca 3x do roka do N. Targu. Ale zväcsa len na mäso. Nikdy ma nenapadlo sa pozriet ci sa tam oplati kupit drogeria...:confused: Idu pomaly sviatky a mna by zaujimalo ci mi bude vediet niekto povedat, ci sa tam oplati nakupit tie balicky drogerie co su u nas vsade v supermarketoch pred sviatkami??? Samozrejme niekde v supermarkete a nie na trhu...
A este taka podotazka... Dobre prepocitavam polske zlote na eura? Ale je to len cca prepocet... Sumu v polskych zlotych delim 4 a x 30.126. Malo byt priblizne tak nie?
stanco007
29.11.10,16:07
Zistil som ze sa tam neoplati nakupovat ovocie a zeleninu. Ta je tam drahsia ako u nas.
Oblecenie je o cosi lacnejsie ako u nas.
Priemyselny tovar je o cosi lacnejsi ako u nas.
Maso je podstatne lacnejsie ako u nas.

Odorucam mliecne vyrobky. Cena sice porovnatelna s nasimi avsak kvalita a chut poskych mliecnych vyrobkov je neporovnatelne vyssia oproti slovenskym.
Zemiaky sa oplatia nakupit...
stanco007
29.11.10,16:12
Ahojte! Včera sme boli v N.Targu. Bola tam hlava na hlave, blata po kolená, ale oplatilo sa(vraj). Kuracie stehná celé-- 1 euro, kuracie prsia-- 2,80 eura. Ako v pohode. Kúpil som aj sánky s operadlom za 18 eur (542 Sk). Z Targu som sa zastavil v HM v Žiline, reku idem sa pozrieť či som na sánkach ušetril: sánky--47 eur(1415 Sk) + operadlo--12,2 eura (367 Sk). Podotýkam druh a kvalita úplne tá istá. Od vtedy mi stále vŕta v hlave ako môže byť taký veľký cenový rozdiel???????????????
Takže do Poľska sa stále oplatí;)
My nechodime na mäso na trh ale dalej do mesta. Myslim, ze je to smer na Krakow... Ale proste ide sa len stale rovno cez mesto az prejdete popod most a potom prejdete cez zeleznicne precestie ( 1 kolajove ) a za cca 200m odbocite do lava. Je tam benzinka a aj kostol. Hned pritom je supermarket... Chodi tam vela slovakov...
pivko
30.11.10,04:20
My nechodime na mäso na trh ale dalej do mesta. Myslim, ze je to smer na Krakow... Ale proste ide sa len stale rovno cez mesto az prejdete popod most a potom prejdete cez zeleznicne precestie ( 1 kolajove ) a za cca 200m odbocite do lava. Je tam benzinka a aj kostol. Hned pritom je supermarket... Chodi tam vela slovakov...
To nieje smer Krakow ,ale smer Jablonka a obchod sa volá Leclerc;)
stanco007
23.03.11,16:26
Vie mi niekto poradit kde sa daju v NT nakupit autosedacky? Vraj je tam niekde nejaky dobry decky obchod....
pivko
24.03.11,04:22
Vie mi niekto poradit kde sa daju v NT nakupit autosedacky? Vraj je tam niekde nejaky dobry decky obchod....
Ak prichádzas zo smeru Tatr. Bukovina, Jurgov tak hneď na kruhovom objazde je obchod, tam je to vsak dosť drahé/možeš pozrieť/ potom ak tam nie tak jedine Maluszek , je to blízko Rinku. Pojdeš od Trhu smerom na Rinok a opytaj sa . Tu sa o tom obchode dočítaš veľa. /Aj mi sme tam kupovali Casual Play ,ale keď bol kurz 4,70;)/ teraz neviem či sa oplatí.
http://www.google.sk/#sclient=psy&hl=sk&site=&source=hp&q=maluszek+nowy+targ&rlz=1R2SKPT_skSK420&aq=0&aqi=g1&aql=&oq=&pbx=1&fp=229dc33c592127b2
PS. Kubo má už čoskoro 3 roky a kočík je ako nový nakoľko sme prevažne používali Peg Perego Plico P3. Piš ss ak máš záujem.
duggle
24.03.11,12:52
my máme odtiaľto celú výbavu pre dieťa - kočiar, autosedačku, postielku.............majú tu veľký výber , ich adresa internetová http://www.babyboo-nowytarg.pl/
murko1
11.12.12,13:38
chcem ísť 15.12. do Nového Targu, vie mi niekto poradiť či tam dostať pred vianocami dámske kožuchy?
pivko
11.12.12,15:24
Na kožuchy choď radšej do Zakopaného pod Gubalowku.
murko1
12.12.12,08:15
dík za radu
kukučka
07.08.17,20:48