bsbs
30.10.07,15:54
Prosim Vas,
ako uctujete uhradu v JU za drobne rezijne ( to je vlastne jedno o aky naklad ide ) vydaje cez bankomatovu kartu, ktora patri nie podnikatelskemu, ale sukromnemu uctu?
Mam noveho klienta, ktory ma jeden podnik. ucet a tri sukromne, z ktorych uhradza rozne nakladove polozky.
Samozrejme ze som mu povedal, aby to nerobil.
JAJA11
30.10.07,15:29
Prosim Vas,
ako uctujete uhradu v JU za drobne rezijne ( to je vlastne jedno o aky naklad ide ) vydaje cez bankomatovu kartu, ktora patri nie podnikatelskemu, ale sukromnemu uctu?
Mam noveho klienta, ktory ma jeden podnik. ucet a tri sukromne, z ktorych uhradza rozne nakladove polozky.
Samozrejme ze som mu povedal, aby to nerobil.

Asi mu treba povedať, že ak bude platiť krížom krážom z tých účtov, budete mať viac roboty a budete aj chcieť za to viac peňazí. :rolleyes:
iveta30
30.10.07,17:54
Pokiaľ bude platiť raz so súkromného, raz zo služobného účtu, nemusí mu to uznať daň. úrad pri kontrole. Účet, ktorý nemá nahlásený na DÚ by nemal používať na služ. účely.
olio
31.10.07,04:52
Prosim Vas,
ako uctujete uhradu v JU za drobne rezijne ( to je vlastne jedno o aky naklad ide ) vydaje cez bankomatovu kartu, ktora patri nie podnikatelskemu, ale sukromnemu uctu?
Mam noveho klienta, ktory ma jeden podnik. ucet a tri sukromne, z ktorych uhradza rozne nakladove polozky.
Samozrejme ze som mu povedal, aby to nerobil.

A čo je hotentot?
:confused:
cactus
31.10.07,05:23
Prosim Vas,
ako uctujete uhradu v JU za drobne rezijne ( to je vlastne jedno o aky naklad ide ) vydaje cez bankomatovu kartu, ktora patri nie podnikatelskemu, ale sukromnemu uctu?
Mam noveho klienta, ktory ma jeden podnik. ucet a tri sukromne, z ktorych uhradza rozne nakladove polozky.
Samozrejme ze som mu povedal, aby to nerobil.

dá sa to urobiť aj tak, že si ofotíš úhradu z toho súkromného účtu a náklad zaúčtuješ cez ID, ale nedá sa to robiť permanentne. Ale niektoré SW v JÚ nemajú účtovanie ID, tak sa to dá zaúčtovať cez pokladňu. Ale pravda je aj to, že keď platí kartou dajú mu bloček z ERP a zaúčtuješ ten ako výdaj cez pokladňu.:D
bsbs
31.10.07,08:51
iveta30 myslim si, ze nemas pravdu, lebo ak je to doklad suvisiaci s jeho podnianim, ma narok si ho dat do nakladov. DU mu moze pri kontrole vytknut sposob uctovania a dat mu pokutu za porusenie postupov uctovania. Nie?
Zita5
31.10.07,09:08
Daňový úrad môje uložiť pokutu najmä za nedodržanie

Zákon o správe daní a poplatkov

§31
Registračná a oznamovacia povinnosť

(6) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt povinný oznámiť svoje plné meno alebo názov, trvalý pobyt, miesto podnikania alebo sídlo, rodné číslo alebo identifikačné číslo organizácie, ako i údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, ako aj čísla všetkých účtov v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti. Ak daňový subjekt, ktorým je fyzická osoba, pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti uvedie niekoľko miest podnikania, je povinný vyznačiť, ktoré miesto podnikania je miestom, na ktoré sa majú doručovať písomnosti. Ďalej uvedie údaje potrebné na určenie miestnej príslušnosti správcu dane, druhov daní, ktoré u neho prichádzajú do úvahy, ako aj svoje organizačné jednotky, a predmet podnikateľskej činnosti, ktorý bude v prevažnej miere vykonávať. Právnická osoba uvedie tiež svoj štatutárny orgán a prípadne osoby, ktoré sú okrem tohto orgánu za ňu v daňových veciach oprávnené rokovať. Ak ide o daňový subjekt so sídlom v zahraničí, uvedie vždy svojho splnomocnenca v tuzemsku pre doručovanie, ak tento zákon neustanovuje inak. Ak je so začatím činnosti spojená i povinnosť platiť preddavky na daň, uvedie údaje potrebné pre určenie týchto preddavkov.
JAJA11
31.10.07,09:17
[quote=Zita5;560029]Daňový úrad môje uložiť pokutu najmä za nedodržanie

Zákon o správe daní a poplatkov

§31
Registračná a oznamovacia povinnosť

(6) Pri plnení svojej registračnej alebo oznamovacej povinnosti je daňový subjekt povinný oznámiť svoje plné meno alebo názov, trvalý pobyt, miesto podnikania alebo sídlo, rodné číslo alebo identifikačné číslo organizácie, ako i údaje osvedčujúce skutočnosti podľa odseku 1, ako aj čísla všetkých účtov v bankách, na ktorých sú sústredené peňažné prostriedky z jeho podnikateľskej činnosti.

Ale na daňový úrad netreba hlásiť účty, z ktorých sa prevádzajú náhodné platby. To je v podstate ako keby platba z pokladne, alebo zo súkromných peňazí, ktoré potom vydám z pokladne. Na tieto účty však určite nesmú ísť príjmy za podnikateľskú činnosť. V tom prípade by mohla byť pokuta.:rolleyes:
ZuzanaP
31.10.07,09:50
mimotemy a stretli ste sa s tým, že DÚ uložil pokutu za neoznámenie čísla účtu? Nenahlásili sme jeden účet, ak ho prihlásim teraz, myslíte, že spravím dobre?mimotemy
Zita5
31.10.07,09:54
mimotemy a stretli ste sa s tým, že DÚ uložil pokutu za neoznámenie čísla účtu? Nenahlásili sme jeden účet, ak ho prihlásim teraz, myslíte, že spravím dobre?mimotemy


http://www.porada.sk/t21393-nenahlasenie-uctu-pokuta.html?highlight=Pokuta+nenahl%E1senie+%FA%E8 tu
JAJA11
31.10.07,09:54
mimotemy a stretli ste sa s tým, že DÚ uložil pokutu za neoznámenie čísla účtu? Nenahlásili sme jeden účet, ak ho prihlásim teraz, myslíte, že spravím dobre?mimotemy

Lepšie teraz ako nikdy. A možno si pri kontrole ani neuvedomia, že tam nebol nahlásený od začiatku. :rolleyes:
ZuzanaP
31.10.07,09:59
Ok, idem to nahlásiť a budem čakať, čo sa bude diať.