SUDRUH-LENIN
30.10.07,17:37
Prosim vas nevie niekto ako sa robi povrchova uprava u hlavni strelnych zbrani? Ci fosfatovanim alebo ako? A ak je to fosfatovanie ako ho urobim? Mam totiz staru vzduchovku ktora bola kedysi cierna ale po rokoch (presnejsie po 50 rokoch) je uz miestami vidiet leskly striebrosivy kov.TO by este nevadilo ale postupne zacina hrdzaviet. Mohol by som natriet olejom ale to je docasne a striekat sprejom to neurobim pretoze ide o skoro zberatelsky kusok. Vie niekto ako sa to kedysi povrchovo upravovalo???
atramka
01.11.07,14:21
Prosim vas nevie niekto ako sa robi povrchova uprava u hlavni strelnych zbrani? Ci fosfatovanim alebo ako? A ak je to fosfatovanie ako ho urobim? Mam totiz staru vzduchovku ktora bola kedysi cierna ale po rokoch (presnejsie po 50 rokoch) je uz miestami vidiet leskly striebrosivy kov.TO by este nevadilo ale postupne zacina hrdzaviet. Mohol by som natriet olejom ale to je docasne a striekat sprejom to neurobim pretoze ide o skoro zberatelsky kusok. Vie niekto ako sa to kedysi povrchovo upravovalo???
mimotemy....... a ty si sa prosím ťa ako zatúlal s takou špeciálnou témou práve do záhradkarskej témy????? čo chceš s tou vzduchovkou v záhradke vrabčeky strieľať ???....:):);)...... ale aj tak.....skúsim sa ti na to spýtať a dám vedieť......
kukučka
02.11.07,20:37
sa ti podarilo , súdruh Lenin a hrdzavá vzduchovka, nestrieľaš si z nás? :eek:
atramka
16.01.08,21:28
petmar
21.01.08,07:23
Potom nezabudni, súdruh, aj na Auroru, počul som, že začína riadne hrdzavieť...
petmar
21.01.08,14:57
Ale vážne, keď je to už tu v záhrade, tak niečo o tom poradím:
Bežne by si to mohol vyčistiť zvonku brúsnou pastou, dáš ju na kus filcu, urobíš tvar U a čistíš. Potom olej na zbrane alebo Konkor. Nakoniec takmer do sucha mäkkou handrou vyutierať.
Hlaveň pušky, ak ju chceš mať ako novú, zver puškárovi, ktorý urobí to brunírovanie (očiernenie) odhadujem za dákych 800,-. :cool: