Beska
30.10.07,18:40
Môžete mi poradiť, aký digitálny fotooaparát si mám kúpiť? Potrebujem ho len na klasické fotenie, napálenie fotiek na CD. Nič extra. Nechcem niečo zbytočne drahé, čo nevyužijem, ale ani nejaký "črep". Vďaka
Braňo
30.10.07,19:16
A aký by bol rozpočet?
ekopo
30.10.07,19:38
Nebudem doporučovať značku, pretože výber je široký ale poukážem na niektoré rozhodujúce detaily, ktoré by boli vhodné podľa zadania:
1.,od 4 Mpx vyššie, optimum 6(pre formát 9x13 v pohode., 10x15 uspokojivo)
2.,optický zoom od 4 vyššie
3.,stabilizátor obrazu
4.,videosekvencie
5.,automatické nastavenie
6.,typ objektívu - značkový
7.,ak je výber len jedného typu karty, tak SD, pretože má širšie využitie (PDA..)
8., výber formátu strán 4:3 , 16:9
9., cenové rozpätie cca 5-7.000,-Sk pre túto kategóriu
Mám Panasonic DMC Lumix...
Niečo lacné okolo 3.000,- nedoporučujem, pretože niektoré funkcie začnú po čase chýbať. Sú v nich málo kvalitné objektívy, bez stabilizátoru......atď.
Stefan2005
30.10.07,19:45
Nebudem spomínať žiadnu značku - je ich veľa kvalitných. V každom prípade by som doporučil nekúpiť hneď na druhý deň, ale sledovať akciové ponuky - velakrát dostaneš za rovnaké peniaze o triedu vyšší foťák. A parametre? V každom prípade už stabilizátor, viacnásobný optický (nie digitálny) zoom, možnosť rozšírenia o prídavnú kartu (t.j. už s podporou gigabajtových kariet) a kvalitnejší objektív a batéria... Potom nezabudnúť v obchode vziať do ruky daný typ, ako sadne...
rakerian
31.10.07,05:01
Digitalných fotoaparátov je na trhu strašne veľa. Pri kúpe sú 2 možnosti:
1. buď viem/poznám parametre, ktoré chcem a podľa toho si vyberiem zopár značiek a typov a potom porovnám ceny
2. viem koľko chcem do kúpy investovať a hľadám fotoaparát do určitej cenovej hladiny s čo najlepšími parametrami.

Je dobré ísť na stránky internetových obchodov, kde je možnosť porovnať navzájom zvolené produkty.
Dobrá je aj stránka http://www.ephoto.sk/foto-technika/porovnaj/ .
No a keď si už nejaký vyberiem, tak zájdem do predajne fototechniky a tam si na neho aj siahnem. Presne ako tu už bolo spomenuté - musím vedieť ako "sedí" v ruke a ako sa ovláda.

Ale, ostatne - tak by sme mali postupovať pri kúpe väčšiny vecí, nie? ;)