maryann
31.10.07,08:49
Ahojte poraďáci,

chcela by som sa spýtať na prípad, keď zamestnanec nafasuje nový pracovný odev a o mesiac, dva skončí PP. Čo v tomto prípade? Dá sa nejako kompenzovať náhrada od zamestnanca alebo nejaké percento z ceny tohoto odevu?
Tweety
31.10.07,07:51
Ahojte poraďáci,

chcela by som sa spýtať na prípad, keď zamestnanec nafasuje nový pracovný odev a o mesiac, dva skončí PP. Čo v tomto prípade? Dá sa nejako kompenzovať náhrada od zamestnanca alebo nejaké percento z ceny tohoto odevu?
Postupuje sa podľa smernice organizácie, kde je určený postup vydávania pracovných odevov , vrátenia, príp. úhrady atď.
renatan
31.10.07,07:53
No ja si myslím, že ak sú to nejaké pracovné tričká, prípadne aj montérky, tak komu by ste dali už použité, aj keby vám ich zamestnanec vrátil? U nás napríklad zamestnanci vracajú len zimné vetrovky, ak nie sú veľmi staré, lebo tie majú viac menej na prechod po vonku na obedy, aby si neobliekali svoje na špinavé montérky.
ekonom99
31.10.07,08:17
tiež si myslím, že by tieto skutočnosti mala riešiť vnútropodniková smernica. Nikto od zamestnanca nebude pýtať naspäť napr.topánky, ktoré z hygienických dôvodov (a možno aj veľkostných ak mal napr.č.11) už nikomu nemôžte dať. Ale napr. ochranná prilba, zváračská kukla, prešivák by mal pracovník vrátiť. Niekedy sú to niekoľko tisícové položky a je teda v záujme organizácie, alebo majiteľa, aby sa mu veci vrátili alebo finančne kompenzovali. Aj pracovníka v skúšobnej dobe musíte vybaviť OOPP a nemáte istotu či po 2 mesiacoch ešte bude u Vás. Takže jednoznačne treba mať jasne formulovanú smernicu s ktorou sa oboznámi každý nový pracovník v rámci vstupného školenia a neskôr s tým nemôžte mať problém.