willma
31.10.07,10:20
Bývalý zamestnávateľ mi ponúkol možnosť privyrobenia ako technik PO a BOZP, zaujímalo by ma ako by bolo výhodnejšie túto prácu vykonávať aj vzhľadom k tomu, že práca technika BOZP má svoje špecifiká- a nemám istotu, či zrovna toto môžem vykonávať na dohodu.
Zoltán Kovács
31.10.07,09:56
Bývalý zamestnávateľ mi ponúkol možnosť privyrobenia ako technik PO a BOZP, zaujímalo by ma ako by bolo výhodnejšie túto prácu vykonávať aj vzhľadom k tomu, že práca technika BOZP má svoje špecifiká- a nemám istotu, či zrovna toto môžem vykonávať na dohodu.

Podľa môjho názoru na výkon práce technika PO a BOZP je vhodnejšia forma dohoda o pracovnej činnosti ako dohoda o vykonaní práce. Ak mám dobré znalosti, tak výkon tejto práce nie je jednorázová záležitosť ale sústavná. Preto DoPČ, DoVP by mala byť uzavretá na jednorázové práce, ako napr. dvojdňové školenie zamestnancov, ale ako technik budeš pravideľne dohliadať na dodržiavanie predpisov, tak to už je dlhodobejšia záležitosť.
willma
31.10.07,10:04
jednalo by sa o kompletné prepracovanie dokumentácie, a kontroly z hľadiska PO by boli pre kancelárske priestory 1x za 6 mesiacov a bytové domy jeden krát za 12 mesiacov. Čo sa týka školení, tak tam majú ustálených zamestnancov, skoro bez fluktuácie, čiže by šlo len o pravidelné preškoľovania. Taktiež výkon technika BOZP by bol len občasný, pracovné úrazy čo sa pamätám sa tam vôbec nevyskytovali, takže tiež by to bolo viac menej o pravidelných školeniach.
Zoltán Kovács
31.10.07,10:09
jednalo by sa o kompletné prepracovanie dokumentácie, a kontroly z hľadiska PO by boli pre kancelárske priestory 1x za 6 mesiacov a bytové domy jeden krát za 12 mesiacov. Čo sa týka školení, tak tam majú ustálených zamestnancov, skoro bez fluktuácie, čiže by šlo len o pravidelné preškoľovania. Taktiež výkon technika BOZP by bol len občasný, pracovné úrazy čo sa pamätám sa tam vôbec nevyskytovali, takže tiež by to bolo viac menej o pravidelných školeniach.

V tom prípade potom postačuje dohoda o vykonaní práce, v ktorej by bolo pokaždé presné vymedzenie trvania dohody a vykonaná práce. Len treba dávať pozor aby si u toho zamestnávateľa za jeden rok neprekročil 350 hodín na dohodu o vykonaní práce.
Gonka
01.11.07,14:14
Ja som tento problém konzultovala na MPSVR -p.Kunová, tiež som chcela vyjadrenie, či na dohodu o vykonaní práce alebo o pracovnej činnosti a jednoznačne mi povedali, že BOZP môžeš vykonávať iba na pracovný pomer
/ môže byť aj skrátený úväzok /,pod pojem obdobný pracovný vzťah dohody nepatria.
Alebo si otvoriť živnosť a máš to vyriešené.Aj ekonomicky je to výhodnejšie,neplatíš žiadnu daň/ všetko môžeš dať do nákladov/, ale potrebuješ oprávnenie na vzdelávanie od NIP.
S pozdravom, Gonka