Corina
31.10.07,11:23
prajem pekný deň,

nie som si istá ako je to s fakturáciou služby, konkrétne hladanie pracovnej sily /sprostredkovanie zamestnanca/ pre istú spoločnosť do českej republiky pre neplatcu DPH,
My sme platcovia.
Fakturujem tak isto bez DPH alebo s DPH
Vie niekto popradiť?
Vďaka
ALBO
31.10.07,12:44
vy fakturujete bez slovenskej DPH § 15/7 a 8. Ale je otázne kto odvedie českú DPH, t.j. či český neplatiteľ na seba prenáša DP alebo tu daň odvediete vy (v česku). U nás by sa daň preniesla na slovenského neplatitela a česká agentúra by fakturovala bez dane a nerobila nič.
Ako je to tam, musíte si overiť u nich pre istotu.
Corina
31.10.07,12:52
Ale nerozumiem tomu, ako by som ja odviedla českú DPH u nich.
Nemala by som tú DPH potom odviesť u nás,kedˇsú neplatcovia.
KEJKA
31.10.07,19:17
áno, ak fakturuješ neplatiteľovi, DPH sa neprenáša. Musíš fakturovať so slov. DPH. táto veta platí všeobecne, ak zákon neustanovuje inak. Na riešený problém sa však vzťahuje §15, ods. 7 a 8 - správna odpoved je v nasl. príspevku.
Vladimír Ozimý
01.11.07,11:42
to KEJKA: v prípade ak ide o služby podľa par. 15/8 - kde personálne poradentsvo patrí potom sa prenáša daňová povinnosť podľa par. 15/7 a tam sa neberie ohľad či je platiteľ alebo nie je...skrátka daňová povinnosť vzniká odberateľovi na základe toho že podniká nemusí byť registrovaná za plátcu DPH. Jedine ak by to bolo poskytnuté súkromnej osobe vtedy by vystavovala s DPH slovenskou.

Podľa mňa jej registráčná povinnosť nevzniká. Prevedie povinnosť na základe par. 15/7 a o ostatné sa nestará to si musí vyriešiť odberateľ vo svojej krajine.
u.erika
19.05.10,15:52
Môžete mi pomôcť. Súrne potrebujem vyfakturovať tovar a prepravu do Čiech neplatcovi DPH /príspevková organizácia/. Ja som platca DPH na Slovensku. Mám fakturovať so slov. DPH?
u.erika
19.05.10,16:40
je to súrne, pomôže mi niekto???