Dobroslava
31.10.07,12:09
Prajem pekný deň, chcem založiť novú diskusiu na tému" odber pupočníkovej krvi". Blíži sa mi termín pôrodu a chcem sa podeliť s maminami, ktoré už porodili svoje bábätká, aké majú skúsenosti s odberom pupočníkovej krvi - absolvovala to už niektorá z Vás, alebo aký máte na to názor. Ďakujem.
mimi.tulipanova
31.10.07,17:17
Ja nie, ale kamaratka. Mas o tom kopec stranok na webe, myslim, ze je nad cim premyslat - v pozitivnom smere myslim. Je to relativne drahe (relativne, lebo naraz je to dost penazi, ale moze to velmi pomoct), ale kaslat na peniaze za drahy kocik, radsej by som dala peniaze na odber, moze to deculu zachranit zivot. Zadaj si do vyhladavaca pupocnikova krv a mozes listovat. Keby som bola v Tvojej kozi, tak nevaham vobec. ;)
betka
31.10.07,17:59
Osobne som to absolvovala.
Závisí koľko pupočníkovej krvi odoberú, a ako vyhodnotia údaje, do akej hmotnosti sa bude dať odber použiť. (moj odber by mohol poslúžiť synovi, až do 87 kg. Napr. švagriná mala odber krvi nízky, kt. poslúži len do váhy 13 kg.)

Tiež som sa zaujímala o túto problematiku. Zo začiatku som bola zásadne proti, nešlo o financie... (nepáčili sa mi názory na klony....), v súčasnosti odber slúži iba na vybraný účel. Radšej by som bola, keby bola krv odložená a zamrazená na 100 rokov, a nebolo by potrebné s ňou pohnúť, ale človek nikdy nevie.....
Dobroslava
15.11.07,11:58
Osobne som to absolvovala.
Závisí koľko pupočníkovej krvi odoberú, a ako vyhodnotia údaje, do akej hmotnosti sa bude dať odber použiť. (moj odber by mohol poslúžiť synovi, až do 87 kg. Napr. švagriná mala odber krvi nízky, kt. poslúži len do váhy 13 kg.)

Tiež som sa zaujímala o túto problematiku. Zo začiatku som bola zásadne proti, nešlo o financie... (nepáčili sa mi názory na klony....), v súčasnosti odber slúži iba na vybraný účel. Radšej by som bola, keby bola krv odložená a zamrazená na 100 rokov, a nebolo by potrebné s ňou pohnúť, ale človek nikdy nevie.....
Pekný deň, prečítala som si Vaše názory na odber pupočníkovej krvi. Najskôr som bola úplne presvedčená, že si to dám odobrať /peniaze tu nehrajú najdôležitejšiu úlohu/, ale potom som začala pochybovať, keď som si prečítala niektoré príspevky na webe.
1. Prečo túto činnosť nezastrešuje Min.zdravotníctva, ale len nejaká "nezisková" organizácia, ktorá vlastne "žije" len z tých peňazí, ktoré vyzbiera za uvedené odbery?
2. Čo ako uvedená "organizácia" za niekoľko rokov skrachuje - kde máte istotu, že tie Vaše krvné deriváty sa budú aj naďalej dať použiť a kde máte istotu, že ich výhodne "nepredajú" niekde na západných trhoch, kde im za toto výhodne zaplatia. Dneska sa už kšeftuje s kadečím - čo sa týka zdravia.
3. Márne som sa snažila vyhľadať na webe príspevok od niekoho, kto má konkrétnu skúsenosť a komu táto krv pomohla - myslím na Slovensku. Našla som tam iba nejaké príspevky typu: "v New Yorku žil chlapec s leukémiou a pupočník. krv mu zachránila život .." Prepáčte, ale to mi pripadá ako tie reťazové hry, ktoré každý pozná typu: Charles z NeW Jersey dostal list a tento musel prefotiť a poslať ďalším 10-tim známym. Prefotil, poslal a o 10 dní vyhral milión ..."
4. Ako Vás presvedčila táto organizácia, že je solídna, a že to nie je len ďalší "nebankový" subjekt, ktorý sa snaží zarábať na dôverčivosti normálnych ľudí?
Ďakujem za všetky názory.
Ajuška
17.11.07,16:56
... Márne som sa snažila vyhľadať na webe príspevok od niekoho, kto má konkrétnu skúsenosť a komu táto krv pomohla - myslím na Slovensku. Našla som tam iba nejaké príspevky typu: "v New Yorku žil chlapec s leukémiou a pupočník. krv mu zachránila život .." Prepáčte, ale to mi pripadá ako tie reťazové hry, ktoré každý pozná typu: Charles z NeW Jersey dostal list a tento musel prefotiť a poslať ďalším 10-tim známym. Prefotil, poslal a o 10 dní vyhral milión ..."
4. Ako Vás presvedčila táto organizácia, že je solídna, a že to nie je len ďalší "nebankový" subjekt, ktorý sa snaží zarábať na dôverčivosti normálnych ľudí? Ďakujem za všetky názory.

Na veľa otázok si musíš zodpovedať sama... Každý sme inak nastavený...toto bolo nedávno publikované v tlači... http://lesk.zoznam.sk/cl/11246/101368/Sestrin-liek?hl=pupo%E8n%EDkov%E1+krv

...som už v kategórii "babka - čakateľka". Ak mladých bude zaujímať môj názor, určite sa prikláňam k súhlasnému stanovisku...:rolleyes:
jaja99
17.11.07,17:06
Mám skúsenosť s odberom. Mala som podpísanú zmluvu s firmou, zaplatený poplatok. Prišiel pôrod a bolo nás tam naraz toľko, že to lekárka zabudla. resp. sestrička jej to nepovedala, keď pôrod bežal. Takže sa vlastne odber nekonal. Doktorke som nič nezazlievala, na sestičku som bola nahnevaná, aj sa mi obe prišli ospravedlniť. Inak všetko ostatné prebehlo OK, až na toto (Kramáre).
Môj lekár prišiel za mňou na izbu a snažil sa to možno zľahčiť. Vysvetľoval mi to asi tak, že pupočníková krv a jej odber je síce fajn, ale nik nevie koľko živých kmeňových buniek sa zachová po XY rokoch v mrazničke. Aj pri uchovaní embryí sú určité "doby záruky" a nik mi nezaručí, či bude transplantát fungovať v čase, keď ho bude treba. Výskum bol zameraný na určité presné druhy leúkémií, kde to preukazne zabralo, ak bol transplantát použitý v detstve. Inak leukémia je najčastejší druh rakoviny u detí, ale aj najlepšie liečiteľný (aj bez pupučníkovej krvi). Summa summarum: je to slamka, ktorej sa rada chytí každá matka.
jarkra
14.03.08,11:59
Ahojte,

aj ja som dala urobiť odber pupočníkovej krvi, dosť sme o tom premýšľali, no u nás zavážil hlavne argument, že sa to dá urobiť len raz v živote (teda pri pôrode). Tak aby sme raz niečo neľutovali.

Inak minule bola o tom v televízii reportáž. Práve tam poukazovali na to, že mamičky nevedia o možnosti darovať pupočníkovú krv (vraj bezplatne) do banky odobratej pupočníkovej kriv pre pomoc iným. No aj tu vzniká samozrejme diskusia o tom, ako to kto použije a na aké účely.
lepka
17.03.08,23:10
No rodila som pred 21 rokmi,pupočníkovú krv som darovala,priamo pri pôrode sa ma to lekár opýtal,či môže zobrať krv z pupočníka,ktorá vlastne nie je ani moja ani môjho dieťaťa, pre niekoho kto bude tú krv,ktorá má veľa krvných doštičiek a taktiež kmeňové bunky, potrebovať.Rozcitlivená z pôrodu, som si predstavila,že snáď pomôže naša krv,moja a synčekova,zachrániť život nejakému inému dieťatku a samozrejme som súhlasila a už vtedy som vedela o tom,že sa to dá darovať,ale vtedy sa to ešte nedalo zmraziť pre naše potreby,takže môj názor je,ak nie zmraziť,tak darovať,lebo možno tým darujem život ešte niekomu inému nie len tomu,čo som porodila.
kleofi
29.01.09,16:12
Som v 6. mesiaci tehotenstva a tiez mam dilemu o odobrati alebo darovani pupocnikovej krvi. Pobehala som toho na nete viac, stretla som sa aj s nazormi odbornika v tejto oblasti, ktoremu sa nedavno narodila vnucka a odobratie pup. krvi pre vlastnu potrebu sa nekonalo... Sam povedal, ze naco. Viem, ze spracovanie tohoto odberu je naozaj drahe, ale aj ta suma je vysoka a samozrejme rocny poplatok, niekde sa uvadza 600 Sk/rocne, niekde 1476SK u tej istej spolocnosti. chcela by som vediet, kolke roky sa to bude platit. Natrafila som aj na informacie, ktore hovoria, ze u nas sa pupocnikova krv pre vlastne potreby zatial este neda vyuzit, je to pravda? Potom je to na hlavu, ked za to rodicia platia tolke peniaze, to je lepsie ju len bezplatne darovat
gabikao
29.01.09,19:04
Dobroslava, kladies si spravne otazky, ja som si ich tiez kladla, potom hladala a pytala sa znamych, co pracuju v tejto oblasti - mne z toho vyslo, ze nie.
aktaK
29.01.09,19:20
http://www.lady.sk/index.php?kategoria=17&kateg=100&re=426687&text=darujte%20pupočníkovu%20krv&reakcii=141

dievčatá, prečítajte si tento pokec a utvorte si vlastný názor....
(tiež súhlasím s tými, ktore tvrdia, ze je to vsetko o biznise...bohužial)...takze áno, odobrat, ale preto, aby sme mohli ihned darovat...
u.erika
29.01.09,19:39
My máme takú istú dilemu, lenže: Mám vnuka 4 a polročného, ktorý mal rakovinu - rabdomiosarkóm-rakovina svalstva. Teraz je v dobrom stave už druhý rok, ale povedali nám, že až po 7-ich.
Teraz čakáme druhé bábätko, a doteraz sme celá rodina trvali na tom, že áno. Ale teraz som čítala, že na vl. spotrebu, keby náhodou-len aby to nebolo treba/ u nás sa to ešte nedá. Je to pravda?
syrik
30.01.09,05:31
Pekný deň, prečítala som si Vaše názory na odber pupočníkovej krvi. Najskôr som bola úplne presvedčená, že si to dám odobrať /peniaze tu nehrajú najdôležitejšiu úlohu/, ale potom som začala pochybovať, keď som si prečítala niektoré príspevky na webe.
1. Prečo túto činnosť nezastrešuje Min.zdravotníctva, ale len nejaká "nezisková" organizácia, ktorá vlastne "žije" len z tých peňazí, ktoré vyzbiera za uvedené odbery?
2. Čo ako uvedená "organizácia" za niekoľko rokov skrachuje - kde máte istotu, že tie Vaše krvné deriváty sa budú aj naďalej dať použiť a kde máte istotu, že ich výhodne "nepredajú" niekde na západných trhoch, kde im za toto výhodne zaplatia. Dneska sa už kšeftuje s kadečím - čo sa týka zdravia.
3. Márne som sa snažila vyhľadať na webe príspevok od niekoho, kto má konkrétnu skúsenosť a komu táto krv pomohla - myslím na Slovensku. Našla som tam iba nejaké príspevky typu: "v New Yorku žil chlapec s leukémiou a pupočník. krv mu zachránila život .." Prepáčte, ale to mi pripadá ako tie reťazové hry, ktoré každý pozná typu: Charles z NeW Jersey dostal list a tento musel prefotiť a poslať ďalším 10-tim známym. Prefotil, poslal a o 10 dní vyhral milión ..."
4. Ako Vás presvedčila táto organizácia, že je solídna, a že to nie je len ďalší "nebankový" subjekt, ktorý sa snaží zarábať na dôverčivosti normálnych ľudí?
Ďakujem za všetky názory.

Keď sa nad tým zamyslím,niečo na tom bude...veď keď sa niekto daruje napr. kostnú dreň,alebo aj iné orgány,často to robí bez uplatnenia za náhradu...nikto nejde darovať nejaký orgán, hoci aj cudziemu človeku za peniaze...potom sa naozaj natíska otázka,prečo keď si chce dať žena odobrať vlastnú pupočníkovú krv pre svoje dieťa,ale nikde nie je napísané,že to nemôže poslúžiť aj cudziemu dieťaťu,prečo sa potom za to plati???:confused:
syrik
30.01.09,05:36
A keď sa to nedá použiť na vlastnú potrebu,tak prečo sa za to plati?? Je to biznis...
u.erika
06.02.09,21:17
Včera som sa vrátila z Kramároch s vnukom. Mal- má rakovinu - rabdomiosarkóm. Teraz chodíme na kontroly. Včera mal CT, zatiaľ má všetko v poriadku, má 4 a pol roka. Nevesta teraz čaká druhé dieťa. Pôrod bude cca 31.07.2009. Lekárka na onkologii v destkej nemocnici na Kramároch nám povedala, že u istej p. doktorke má vybaviť všetko ohladne odbere pop. krvi. Keďže to bude na vlastnú spotrebu, a syn jej sa liečí na rakovinu, za odber nemusí platiť nič. Podpísala zmluvu, teraz čakáme na odpoveď.
syrik
07.02.09,13:15
Keď je to na vlastnú potrebu,nemusí platiť nič....ale veď všetky matky to robia hlavne pre vlastnú potrebu,,,,:confused:
aktaK
12.02.09,19:18
pre nastávajúce mamičky, ktoré sa práve rozhodujú:

www.zuzanapavlikova.blog.sme.sk
aenima
03.03.09,13:23
My s manzelkou sme si to najprv nechali odobrat, lebo to bola (akoze) prilezitost zadarmo a potom co sa pomylili a chceli od nas regularne peniaze, tak sme to darovali na vedecke ucely. Dovod? Ako uz niekto pisal, vsade je napisane, ako by to teoreticky mohlo pomoct, ale prax ziadna... a to nehovorim ze je vyslovene napisane ze na ake druhy chorob ci iba jednej choroby. Ja si myslim ze je to zatial iba biznis s tym ze "co keby", ale ani poriadnu PRAX s tym nemaju, nielen to ze na co to pouzit.
nika.sum
04.07.09,19:32
Ahoj, ja som rodila v r. 2006, mala som znamu a ta mi poradila, ze sa to da urobit zadarmo, pokial to chcem na darovanie, cize pre kohokolvek potrebu. Tak mi ju dobrali. Ja drzim palce vsetkym kt. to teraz potrebuju a dufam, ze to nikdy nebudem pre mojich drobcov potrebovat a pomoze to niekomu inemu....
Heder
07.07.09,14:25
chcel si povedať, že keď to nie je na vlastnú potrebu, tak sa zato neplatí, logicky, keď niečo daruješ, tak hádam zato nebudeš ešte aj platiť...
dobrava
04.12.09,21:26
chcel si povedať, že keď to nie je na vlastnú potrebu, tak sa zato neplatí, logicky, keď niečo daruješ, tak hádam zato nebudeš ešte aj platiť...

Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?
syrik
06.12.09,09:52
[QUOTE=dobrava;1226571]Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?[/

Úplne súhlasím...je to BIZNIS!!
Chobot
06.12.09,22:00
Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?

Obávam sa, že peniaze jej už nevrátia. Ale treba si riadne prečítať zmluvu.
katarina.baki
09.12.09,13:06
[QUOTE=dobrava;1226571]Prajem pekný večer, čítam tu o problematike pupočníkovej krvi. Mám kamarátku, ktorá si nechala odobrať pupoč.krv. Váhala, pretože položka cca 25 tis. Sk /ešte v Sk/ nebola malá čiastka pre slobodnú mamičku a takisto ročné "predplatné" za uskladnenie nie je malá čiastka. Teraz, keď to číta, a takisto aj ja, pripadá mi to ako hnusný biznis na úkor budúcich mamičiek, ktoré sú vtedy v úplne inom duševnom rozpoložení a títo "biznizmani", ktorí si hovoria "fundovaní doktori znalí problematiky" pekne zarábajú na úkor týchto mamičiek. Funguje ešte vôbec táto organizácia, ktorá sa zaoberá týmto odberom? Totižto táto kamoška rodila v decembri 2007 /vtedy toho boli plné noviny/, zaplatila stanovenú sumu, na rok 2008 jej prišla faktúra za "skladné", avšak za rok 2009 ešte stále nie. Podotýkam, že skladné sa uhrádza začiatkom aktuálneho roka.
Pýtam sa: ako sa môže presvedčiť, či vôbec táto krv je uskladnená?
Môže túto krv "darovať" na vedecké účely a vrátia jej uvedenú čiastku 830 EUR??? Neviete niekto poradiť?[/

Úplne súhlasím...je to BIZNIS!!
Dobry den,
dovolte mi reagovat v mene organizacie, ktora zabezpecuje odber, spracovanie, vysetrenie a uskladnenie pupocnikovej krvi. Ak Vasa znama rodila v niektorej z porodnic v Bratislave, tak ma zmluvu so Slovenskym registrom placentarnych krvotvornych buniek, Eurocord-Slovakia. Je to obcianske zdruzenie a je registrovane v evidencii Ministerstva vnutra SR, sekcia verejnej spravy, vlozka c. VVS/1-900/90-12506. Ak rodila mimo Bratislavy, tak ma zmluvny vztah s Centrom pupocnikovych transplantatov, s.r.o. (CEPTRA), ktoré je zapísané v Obchodnom registri Okresného súdu Bratislava I, Oddiel: Sro, Vložka číslo 25771/B. Kontaktne udaje najde aj na samotnej zmluve, resp. mozem odporucit bezplatnu infolinku 0800 11 12 33, kde je mozne riesit vsetky zalezitosti tykajuce sa pupocnikovej krvi.

Faktura za skladovanie pupocnikovej krvi sa zasiela vzdy v mesiaci, kedy boli zaslane vysledky vysetrenia tejto krvi (cca 4 tyzdne po odbere). Ak Vasa znama rodila v decembri, pride jej faktura v decembri alebo v januari.

Ak Vasa znama uz nema zaujem skladovat pupocnikovu krv pre svoje dieta je potrebne, aby nam to pisomne alebo telefonicky oznamila. Na zaklade toho jej zasleme dokument, v ktorom je potrebné zaznacit moznost, ako mame s pupocnikovou krvou jej dietata nalozit. Moznosti su – zlikvidovat ju, zaradit do verejneho registra (v pripade, ze splna na to kriteria) alebo pouzit na vedecke ucely/vyskum. Po tomte rozhodnuti uz neplati dalej skladovaci poplatok. Peniaze za odber nie je mozne vratit, kedze naklady na odber, vysetrenie, spracovanie a zamrazenie boli uz vynalozene.

Katarina Bakova
Klára2
14.07.10,02:38
Každý, kto uskladnenú pupočníkovú krv nikdy nebude nútený použiť si môže namýšľať, že ide o biznis.
Ale všetci ostatní, ktorým zachráni, alebo predĺži život....
usiko
25.08.10,13:00
ja osobne si myslim, ze ak by to bolo fakt take skvele a uzitocne a malo by to naozaj take siroke vyuzitie, tak by to zdravotne poistovne hradili aspon ciastocne, lebo pre nich je jednorazova suma za odber ovela mensia polozka ako liecba rakoviny...ale kedze to nehradia tak asi vedia preco......organizacie,co toto uskladnuju tazia z toho, ze rodiacia by pre dieta urobili aj nemozne......
nika.sum
25.08.10,20:00
Ja som si dala odobrat do verejneho registra a neplatila som nic. Dufam, ze ju nebudeme nikdy potrebovat a ze pomoze niekomu inemu...
hypatia
31.01.11,16:17
Zdravím,
my máme krátko pred pôrodom a rozhodli sme sa jednoznačne nechať si odobrať pupočníkovú krv.
Doporučili nám to aj na predpôrodnom kurze a taktiež rôzni známi najmä z lekárskeho prostredia. Laik samozrejme nemôže dostatočne vedieť zhodnotiť prínos tohto úkonu ale osobne si myslím že aj za cenu vysokých vstupných nákladov si uchovám možnosť využiť kmeňové bunky v prípade potreby ako si to potom neskôr vyčítať.
Chobot
31.01.11,19:16
Zdravím,
my máme krátko pred pôrodom a rozhodli sme sa jednoznačne nechať si odobrať pupočníkovú krv.
Doporučili nám to aj na predpôrodnom kurze a taktiež rôzni známi najmä z lekárskeho prostredia. Laik samozrejme nemôže dostatočne vedieť zhodnotiť prínos tohto úkonu ale osobne si myslím že aj za cenu vysokých vstupných nákladov si uchovám možnosť využiť kmeňové bunky v prípade potreby ako si to potom neskôr vyčítať.

Keď na to máš peniaze nazvyš, tak to daj spraviť... nič ti v tom nebráni. Je to ako drahé poistenie auta ... keby niečo...
letis
03.02.11,11:15
Keď na to máš, tak si môžeš vybrať medzi Mercedesom alebo Škodovkou. Kmeňové bunky ti pomôži pri liečbe najroznejších zdravotných problémov a to je výzkum ešte len v plienkach ...stemcellclinic.com/sl/clinic/treatment... Takže by som to určite neprirovnával k drahému poisteniu auta, lebo keď ho nabúraš tak ho opravíš, ale keď dostaneš mozgovú príhodu a ostane ti fungovať len jedna polka tela tak si môžeš povedať že som ušetril 850€... a nakoniec vôbec nejde o nás, ale o naše deti...
lujza.j
03.02.11,11:41
toto je podľa mňa diskriminácia, pretože tento úkon si môžu dovoliť len tí, ktorí nato majú:(:(
Chobot
03.02.11,13:34
toto je podľa mňa diskriminácia, pretože tento úkon si môžu dovoliť len tí, ktorí nato majú:(:(

Jooooj, koľko vecí je takých, ktoré si môžu dovoliť len tí, čo na to majú.....;);):cool::D:D

Mi napadá vtip:

V nemocnici je inšpekcia. V jednej izbe vidia chlapíka, ako onanuje. Inšpektori sú zhrození, ale lekár vážne vysvetľuje: "Tento pacient trpí chorobou nadmernej tvorby spermií, preto si ich musí 5x denne ventilovať a zbavovať sa ich." Inšpektori to akceptujú a idú ďalej.

V ďalšej izbe vidia sestričku, ako pacientovi robí orálny sex. Teraz sú už naozaj zhrození a pýtajú sa lekára, či je to podľa neho v poriadku. Lekár zase kľudným hlasom vysvetľuje: " Viete, tento pacient má tú istú diagnózu, ako ten predošlý, len má lepšiu zdravotnú poisťovňu."
lujza.j
03.02.11,13:36
ja som nemyslela iné veci, ja som myslela túto konkrétnu
pivko
03.02.11,13:43
Moja manželka to absolvovala , je to v záujme našeho Kubka. Stálo to cca 20.000 Skk a teraz ročne platíme /ani neviem asi 20 EUR/ Najvačšiu radosť mi to urobí vtedy keď to budú vyhodené peniaze.
letis
03.02.11,14:37
Jooooj, koľko vecí je takých, ktoré si môžu dovoliť len tí, čo na to majú.....;);):cool::D:D

Mi napadá vtip:

V nemocnici je inšpekcia. V jednej izbe vidia chlapíka, ako onanuje. Inšpektori sú zhrození, ale lekár vážne vysvetľuje: "Tento pacient trpí chorobou nadmernej tvorby spermií, preto si ich musí 5x denne ventilovať a zbavovať sa ich." Inšpektori to akceptujú a idú ďalej.

V ďalšej izbe vidia sestričku, ako pacientovi robí orálny sex. Teraz sú už naozaj zhrození a pýtajú sa lekára, či je to podľa neho v poriadku. Lekár zase kľudným hlasom vysvetľuje: " Viete, tento pacient má tú istú diagnózu, ako ten predošlý, len má lepšiu zdravotnú poisťovňu."
vidím že v tom máš úplne jasno... poistka auta, onan, oral .... lenže toto nieje o zdravotnom poistení ale o tom že svojmu dieťaťu môžeš zachrániť život.