renka71
31.10.07,12:16
Dobry den,

mohol by mi niekto poradit ako to je v pripade, ze plynie vypovedna lehota - vypoved z organizacnych dovodov - a zamestnankyna zostane tehotna??? Plati v takom pripade zakaz vypovede a ak ano, co je potrebne urobit vo vztahu k zamestnavatelovi - oznamenie o trvani na dalsom zamestnavani??? a pod. Prip. dokedy po ukonceni prac.pomeru vypovedou z organizacnych dovodov plati ochranna lehota v pripade tehotenstva??? A k tomu este, ze ci je lepsie ukoncit PP dohodou z organiz.dovodov, alebo nechat si napisat vypoved??? Pripadne dalsie info tykajuce sa tejto temy. Vopred dik.

R.
Gabi03
31.10.07,11:19
Treba si uvedomiť, čo nastalo skôr. Keď ZKyňa dostala výpoveď v čase, keď ešte tehotná nebola, táto výpoveď je platná bez ohladu na to, či počas výpovednej lehoty je tehotná alebo nie je.
Posledná otázka je dosť chaotická. Teda má už tú výpoveď, alebo nie? Alebo skôr máš na mysli ukončenie PP pred skončením výpovednej lehoty?
renka71
31.10.07,12:59
Gabi dik za reakciu,

upresňujem........

zaujimaju ma obe varianty:

1./zamestnankyna dostala vypoved (s moznostou ukoncenia PP na dohodu s organizacnych dovodov) a je mozne, ze je tehotna a este o tom nevie.....

2./ zamestnankyna dostala vypoved a pocas vypovednej lehoty otehotnie......

R.
renka71
31.10.07,13:00
a este Gabi...... co ked zostane tehotna v najblizsich mesiacoch??? Normalne je na materskej dovolenke, ktoru nahlasuje zamestnavatelovi....... a ked nebude zamestnana ako to je????
Tweety
31.10.07,13:02
Gabi dik za reakciu,

upresňujem........

zaujimaju ma obe varianty:

1./zamestnankyna dostala vypoved (s moznostou ukoncenia PP na dohodu s organizacnych dovodov) a je mozne, ze je tehotna a este o tom nevie.....

2./ zamestnankyna dostala vypoved a pocas vypovednej lehoty otehotnie......

R.
1.Ona nevie, zamestnávateľ nevie- výpoveď môže dostať( teoreticky tehotná nie je, zákaz výpovede sa na ňu nevzťahuje
2. výpoveď platí, v čase výpovede tehotná nebola
Gabi03
31.10.07,13:03
Gabi dik za reakciu,

upresňujem........

zaujimaju ma obe varianty:

1./zamestnankyna dostala vypoved (s moznostou ukoncenia PP na dohodu s organizacnych dovodov) a je mozne, ze je tehotna a este o tom nevie.....

2./ zamestnankyna dostala vypoved a pocas vypovednej lehoty otehotnie......

R.

Z hľadiska otehotnenia, je to to isté. V čase "obdržania" výpovede o tehotenstve nevedela ani ona, tobôž jej ZĽ. Takže výpoveď je platná.
Ohľadne ukončenia PP dohodou nech sa vyjadria radšej iní poraďáci, sú tam nejaké zmeny od 1.9.07 a ja som si ešte nestihla pozrieť videoškolenie. :D
Gabi03
31.10.07,13:04
a este Gabi...... co ked zostane tehotna v najblizsich mesiacoch??? Normalne je na materskej dovolenke, ktoru nahlasuje zamestnavatelovi....... a ked nebude zamestnana ako to je????

Nerozumiem, čo sa tu chceš spýtať.
Ak je na materskej a znova otehotnie, predpokladám, že bude pokračovať v materskej (rodičovskej?) dovolenke.
A keď bude nezamestnaná tak čo...?
veronikasad
31.10.07,13:05
Gabi dik za reakciu,

upresňujem........

zaujimaju ma obe varianty:

1./zamestnankyna dostala vypoved (s moznostou ukoncenia PP na dohodu s organizacnych dovodov) a je mozne, ze je tehotna a este o tom nevie.....

2./ zamestnankyna dostala vypoved a pocas vypovednej lehoty otehotnie......

R.
Za tehotnú sa považuje zamestnankyňa, ktorá to zamestnávateľovi písomne oznámi. Ak to neurobila do obdržania výpovede od zamestnávateľa, myslím že sa na ňu zákaz výpovede nevzťahuje.

------
Veronika
renka71
31.10.07,13:07
O.K. a co ked dodatocne zisti, ze je tehotna????
Gabi03
31.10.07,13:07
O.K. a co ked dodatocne zisti, ze je tehotna????

Tak nič, jednoducho má smolu. ... z hľadiska zamestnania!
Tweety
31.10.07,13:08
O.K. a co ked dodatocne zisti, ze je tehotna????
Nič. PP jej skončí uplynutím VD. V čase podania výpovede nebola tehotoná, nevzťahoval sa na ňu zákaz výpovede.
veronikasad
31.10.07,13:10
O.K. a co ked dodatocne zisti, ze je tehotna????
Pracovný pomer končí uplynutím výpovednej doby alebo dohodou. Ak bola nemocensky poistená v posledných 2 rokoch 270 dní, vzťahuje sa na ňu ochranná doba 6 mesiacov a vznikne jej nárok na materské z príjmu posledného zamestnávateľa.

--------
Veronika