e.v.a.
31.10.07,13:23
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa poradiť. Objednala som si cez internet tovar, ktorý som zaplatila hneď v deň objednania, po zaslaní zálohovej FA, len cez mail (čiže bez podpisu a pečiatky) dňa 24. 10. Tovar mi doručili 31. 10. aj s FA, ktorá mala iné číslo, dátum vystavenia, splatnosti aj dodania je 29.10., pričom zálohová mala 24. 10. Z účtu mi odišli peniaze 24. 10.
Prečítala som si množstvo článkov k zálohovým faktúram, ale neviem nájsť, čo by sa napasovalo práve na mňa.
Do knihy záväzkov dám dátum 24.10., úhrada ten istý deň. Ale keďže je FA vystavená 29.10., s dátumom splatnosti 29.10, tak fakt neviem, čo s tým. Môžem tam priložiť zálohovú fa, ale neviem, či to niečo rieši. Okrem toho obe fa sú s DPH, ale to je ich vec, ja nie som platca. Myslím si, že by mi mali normálnu fa vystaviť s dátumom 24.10. Dátum splatnosti a dodania môže byť 29.10. Mám im písať a volať, nech mi to opravia? Veď na tej normálnej ani nie je uvedené, že som už zaplatila. Poraďte, či ich mám bombardovať.
Asi je to tak dlhé, že sa to nikomu nebude chcieť čítať:D:D:D
vopred ĎAKUJEM
Zoltán Kovács
31.10.07,12:27
Ahojte poraďáci,
chcela by som sa poradiť. Objednala som si cez internet tovar, ktorý som zaplatila hneď v deň objednania, po zaslaní zálohovej FA, len cez mail (čiže bez podpisu a pečiatky) dňa 24. 10. Tovar mi doručili 31. 10. aj s FA, ktorá mala iné číslo, dátum vystavenia, splatnosti aj dodania je 29.10., pričom zálohová mala 24. 10. Z účtu mi odišli peniaze 24. 10.
Prečítala som si množstvo článkov k zálohovým faktúram, ale neviem nájsť, čo by sa napasovalo práve na mňa.
Do knihy záväzkov dám dátum 24.10., úhrada ten istý deň. Ale keďže je FA vystavená 29.10., s dátumom splatnosti 29.10, tak fakt neviem, čo s tým. Môžem tam priložiť zálohovú fa, ale neviem, či to niečo rieši. Okrem toho obe fa sú s DPH, ale to je ich vec, ja nie som platca. Myslím si, že by mi mali normálnu fa vystaviť s dátumom 24.10. Dátum splatnosti a dodania môže byť 29.10. Mám im písať a volať, nech mi to opravia? Veď na tej normálnej ani nie je uvedené, že som už zaplatila. Poraďte, či ich mám bombardovať.
Asi je to tak dlhé, že sa to nikomu nebude chcieť čítať:D:D:D
vopred ĎAKUJEM

Zaplatenú zálohu by som zaúčtoval ako výdavok neovplyvňujúci základ dane. Do knihy záväzkov by som nezakladal zálohovú faktúru.
Riadnú faktúru zaevidujem do knihy záväzkov. Interným dokladom ako nepeňažný príjem ju uhradím a zároveň v peňažnom denníku tento interný doklad zaúčtujem, tiež nepeňažným pohybom ako mínus výdavok neovplyvňujúci základ dane, a plusom výdavok ovplyvňujúci základ dane do príslešného druhu výdavku.
bsbs
31.10.07,12:33
Ja bysom si vytlacil zalohovu fakt., ktoru Ti poslali cez internet. V ten den by som ju zauctoval ako zalohovu a v den obdrazania riadnej faktury by som ju zlikvidoval - sparoval so zalohovou.
e.v.a.
31.10.07,12:34
Ďakujem, no nieje to zložité, veď by mi mali predsa dať normálnu fa, veď som zaplatila 24.10. Okrem toho to bolo z dotácie a musím to evidovať aj ako zníženie záväzku voči úradu práce. Keď mi napíšu fa, kde je dátum vystavenia 29.10 a taký istý aj splatnosť a dodanie, pričom to bolo inokedy zaplatené, vyzerá to, ako by som ju nezaplatila. Veď to nezodpovedá pravde.
Asi to komplikujem, ale neviem, či rozumiete, čo tým chcem povedať.
Zoltán Kovács
31.10.07,12:36
Prečítaj si môj príspevok ešte raz. Je tam aj úhrada riadnej faktúry cez interný doklad ako nepeňažná operácia.
ivako
31.10.07,12:53
24-tého si zaplatila preddavok a 29-tého bol dátum dodania a vystavenie 31.10. Je to správne a na riadnej fa ti mali odpočítať preddavok a k úhrade by si mala nulu. Keďže ti to neodpočítali, urob to cez interný doklad ako ti to radí smith