mimi.tulipanova
31.10.07,18:19
Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?
Paula
31.10.07,17:23
mimi.tulipanova
31.10.07,17:26
Paula, som tu asi pol hodinu, tak pardon. Nech sa to pripoji k uz existujucemu. Dakujem za pochopenie. ;)
Rozalka
01.11.07,09:36
Glykemický index potravín - to sa ako počíta?
tetrisss
01.11.07,11:56
glykemicky index potravin je stanoveny na kazdu potravinu a znaci vlastne dobu za aku klesne hodnota cukru v krvi po poziti konkretnej potraviny a tak dobu kedy budeme zase hladni.
liduska
01.11.07,14:06
Glykemický index potravín - to sa ako počíta?
http://www.chudnutie-ako.sk/dieta/glykemicky-index-potravin.php
Stefan2005
02.11.07,08:47
Je to tak, takmer každý z nás (okrem tých, čo majú dokonalé spaľovanie a môžu jesť všetko a koľko chcú) v živote vyskúšal aspoň jednu odtučňovaciu diétu, ba niektorí sú na nej neustále ... Je to asi preto, že správnej životospráve nevenujeme dostatočnú pozornosť a väčšinou k nej pristupujeme s plnou zodpovednosťou až vtedy, keď sa objavia vážnejšie zdravotné problémy (je to aj môj osobný prípad). Tento môj príspevok vlastne podnietil článok "život bez diety". Kto sa zaoberá diétou, oplatí sa prečítať. Tu je link: http://www.schudnem.sk/2007/11/02/zivot-bez-diety/
wegamizi
06.03.10,14:32
Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?
Tabulka glykemických indexů (GI) potravin
Referenční hodnotou je glukóza, její GI = 100
Pivo 110
Glukóza 100
Rýžová mouka 95
Brambory pečené v troubě 95
Smažené hranolky 95
Burizony 95
Bramborová kaše 90
Předvařená rýže 90
Med 90
Vařená mrkev 85
Corn flakes 85
Popcorn (bez cukru) 85
Mouka pšeničná 85
Bageta 85
Chipsy 80
Tykev 75
Meloun vodní 75
Sladké (snídaňové) obilniny 70
Čokoládová tyčinka (typ Mars) 70
Cukr (sacharóza) 70
Brukev 70
Maizena 70
Kukuřice 70
Předvařená neslepitelná rýže 70
Coca cola 70
Nudle, ravioly 70
Celozrnný chléb 65
Brambory vařené ve slupce 65
Krupice (mletá) 65
Klasická zavařenina 65
Medový meloun 65
Banán 65
Pomerančový džus průmyslový 65
Hrozinky 65
Bílá dlouhá rýže 60
Slané sušenky 55
Máslové sušenky 55
Normálně vařené bílé těstoviny 55
Mouka z pohanky 50
Palačinka pohanková 50
Sladké brambory 50
Kiwi 50
Rýže basmati 50
Rýže tmavá natural (hnědá) 50
Sorbet 50
Chléb otrubový 45
Celý bulgur (vařený) 45
Špagety vařené al dente 45
Chléb černý německý 40
Čerstvý hrášek 40
Hroznové víno 40
Šťáva z čerstvého pomeranče 40
Přírodní jablečná šťáva 40
Chléb žitný celozrnný 40
Těstoviny celozrnné 40
Fazole červené 40
Indická kukuřice 35
Planá (indiánská) rýže 35
Merlík chilský (amarant) 35
Kukuřice indiánská původní 35
Qinoa (vařená) 35
Hrách sušený (vařený) 35
Mrkev syrová 35
Jogurt 35
Jogurt light 35
Pomeranč 35
Hruška,fík 35
Meruňky sušené 35
Mléko (polotučné) 30
Broskev 30
Jablko 30
Fazole bílé 30
Fazole zelené 30
Čočka hnědá 30
Cizrna (vařená) 30
Marmeláda ovocná bez cukru 30
Čokoláda hořká 70 % kakaa 22
Čočka zelená 22
Loupaný hrách 22
Třešně 22
Švestka, grapefruit 22
Fruktóza 20
Sója (vařená) 20
Burské oříšky 20
Meruňky čerstvé 20
Ořechy vlašské 15
Cibule 10
Česnek 10
Zelenina kořenová, saláty, houby, rajčata, lilky, paprika, zelí, brokolice apod. 10

Ide jar :eek:, dufam, ze neurazim;):)
peterkos2
06.03.10,15:53
Nežrať,mám s tým výborné skúsenosti,moja manželka tiež
lujza.j
12.03.10,18:05
Nežrať,mám s tým výborné skúsenosti,moja manželka tiež

tak to je super! a kolko rokov už s manželkou nežerete?
Halli
12.03.10,18:39
tak to je super! a kolko rokov už s manželkou nežerete?


:D:D Lujza to bolo dobréééé :D
Rozalka
12.03.10,19:06
Tabulka glykemických indexů (GI) potravin[/COLOR]
Referenční hodnotou je glukóza, její GI = 100
Pivo 110
Glukóza 100
Rýžová mouka 95
..............
Cibule 10
Česnek 10
Zelenina kořenová, saláty, houby, rajčata, lilky, paprika, zelí, brokolice apod. 10

Ide jar :eek:, dufam, ze neurazim;):)
A kde je mäso?
Nie je to tá atkinsova diéta?
tak s tou som mala úspechy, akurát bolo napísané: citliví jedinci môžu mať problémy s vyprázdňovaním. Moja citlivosť dopadla veľmi zle :D
Dnes mi prišla e-poštou diéta pre pivkárov
lujza.j
12.03.10,19:27
:D:D Lujza to bolo dobréééé :D

dakujem :D:D:D
m.hladka
12.03.10,19:32
Matematika nepusti ani v tomto prípade.
Viac pohybu a menej stravy už doživotne, začínam.
lujza.j
12.03.10,19:35
A kde je mäso?
Nie je to tá atkinsova diéta?
tak s tou som mala úspechy, akurát bolo napísané: citliví jedinci môžu mať problémy s vyprázdňovaním. Moja citlivosť dopadla veľmi zle :D
Dnes mi prišla e-poštou diéta pre pivkárov

stravovanie podla glykemického indexu nie je atkinsova dieta, ja sa touto formou stravujem 2 roky, celkom úspešne. maso jem klasika kuracinu, ryby, ale občas aj chudé hovädzie aj bravčové. sú veci ktoré vôbec nejem ale je to v pohode zvykla som si. nejem zemiaky ani ryžu. s váhou bojujem celý život, vyskúšala som všetko aj som delila a vyskúšala x diet asi ako všetky ženy, ktoré majú rovnaký problém ako ja. no ale samozrejme bez zacvičkania by to nešlo :):)
Halli
12.03.10,19:43
stravovanie podla glykemického indexu nie je atkinsova dieta, ja sa touto formou stravujem 2 roky, celkom úspešne. maso jem klasika kuracinu, ryby, ale občas aj chudé hovädzie aj bravčové. sú veci ktoré vôbec nejem ale je to v pohode zvykla som si. nejem zemiaky ani ryžu. s váhou bojujem celý život, vyskúšala som všetko aj som delila a vyskúšala x diet asi ako všetky ženy, ktoré majú rovnaký problém ako ja. no ale samozrejme bez zacvičkania by to nešlo :):)

Júúúj keď ja máááám zemiaky tak strašne rada...a najviac pečené v rúre s cesnakom :D...asi budem teda len zemiaky bez mäsa...:D
lujza.j
12.03.10,19:48
Júúúj keď ja máááám zemiaky tak strašne rada...a najviac pečené v rúre s cesnakom :D...asi budem teda len zemiaky bez mäsa...:D

nie si sama zemiačky pečené v trúbe sú hotový zákusok, ale majú vysovýýý glykem. index:mad: takže ja som bez zemiačikov :D
monika74
12.03.10,20:17
prečítala som si celú debatu, si myslím, že dalo by sa aj trocha ohľaduplňejšie povedať odporúčanie typu "nežer". Ekonómovia, účtovníci a ďalší poraďáci podobného zamerania mi určite budú rozumieť ak poviem niekomu kto chce schudnúť: "Vytvor manko!", alebo "Uveď sa do debetu!" :)

a čo sa týka odporúčania na diéty, každý ma iný metabolizmus, iný zdravotný stav, a preto na každého platí niečo iné...ale zaujala ma jedna kniha od Katrin Koelleovej - Kyseliny a zásady v rovnováhe, doporučujem prečítať, snáď to niektorým pomôže porozumieť prečo na neho neplatí žiadna diéta...okrem iného :)
JaDo
12.03.10,20:20
Väčšinu života som si udržovala váhu tak, že som si kládla na tanier presne polovičné množstvo toho, čo si dal na tanier môj manžel a fungovalo to.
Iba raz som siahla po drastickej diéte (pre zdravotný problém) a viac mi to uškodilo, ako pomohlo.
Dnes som presvedčená, že najlepšia je zlatá stredná cesta.
Takmer žiadny cukor, tuk, alkohol. Nápoje bez cukru, piť najmä čistú vodu.
Denne z 5 jedál jedno musí byť ovocie a 2 musia byť zelenina. Len posledné 2 môžu byť to ostatné. Samozrejme sa to môže jesť premiešané.
Raz za týždeň musí byť na tanieri obilnina vo forme zrna, pohánka, pšeno, luštenina, ryža, ryba. Málokedy zemiaky, mäso, mlieko (len vo forme jogurtu, kefíru ..). Syry výnimočne, sú veľmi tučné. Málokedy kysnuté výrobky. Chlieb len tmavý a rožky celozrnné, nie viac ako 1 ks na 1 jedlo. Všetko len v malom množstve a striedať.
Nedovoliť si mať hlad. Ak príde mimo času na jedlo, oklamať žalúdok 1-2 sústami suchého pečiva. Nežuvať! No a pohybovať sa!
Veľa trpezlivosti a dôslednosti
praje JaDo


P.S. Ale kto to má vydržať?:D:eek::mee:
monika74
12.03.10,20:24
P.S. Ale kto to má vydržať?:D:eek::mee:



P.S. A dokedy to máme vydržať? :D:);)
buchač
12.03.10,20:39
P.S. A dokedy to máme vydržať? :D:);)

P.S.:
A pýtam sa , prečo vôbec ????:cool:


Je milion teorii a variant. Presla som si delenou stravou, v poslednej dobe sa riadim glykemickym indexom potravin. Ake mate skusenosti?

O glykémii niečo viem , žiaľbohu ....
Moja diabetologička mi raz povedal , že ak by som sa venoval len problematike stravovania , prípravy jedál , sledovaniu chlebových jednotiek .....atď , tak za určitú dobu by mi zadrbalo v hlave ..../ to mi občas aj teraz stáva , no to je iná kapitola ....hehehehe..../
lujza.j
12.03.10,20:43
prečítala som si celú debatu, si myslím, že dalo by sa aj trocha ohľaduplňejšie povedať odporúčanie typu "nežer". Ekonómovia, účtovníci a ďalší poraďáci podobného zamerania mi určite budú rozumieť ak poviem niekomu kto chce schudnúť: "Vytvor manko!", alebo "Uveď sa do debetu!" :)

a čo sa týka odporúčania na diéty, každý ma iný metabolizmus, iný zdravotný stav, a preto na každého platí niečo iné...ale zaujala ma jedna kniha od Katrin Koelleovej - Kyseliny a zásady v rovnováhe, doporučujem prečítať, snáď to niektorým pomôže porozumieť prečo na neho neplatí žiadna diéta...okrem iného :)

metabolizmus je bud naštartovaný a funguje :D, alebo spí a nefunguje. ja nie som na diete ja mám inú formu stravovania:D a metabolizmus nemá nič spoločné zo zdravotným stavom. a hlavne redukcia hmotnosti začína v hlave:D
monika74
12.03.10,20:43
to je dlhý zoznam tých "prečo" a aj "lebo" :o
monika74
12.03.10,20:45
metabolizmus je bud naštartovaný a funguje :D, alebo spí a nefunguje. ja nie som na diete ja mám inú formu stravovania:D a metabolizmus nemá nič spoločné zo zdravotným stavom. a hlavne redukcia hmotnosti začína v hlave:D

s tou hlavou plne súhlasím, tam všetky diéty začínajú a aj končia, okrem iného :D
JaDo
12.03.10,20:51
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo
lujza.j
12.03.10,20:53
s tou hlavou plne súhlasím, tam všetky diéty začínajú a aj končia, okrem iného :D

keď nič iné nezostáva asi ako mne, tak sa treba s tým naučiť žit a neriešit to :D:D neberiem život o "žrádle" "nefňukám" nad tým čo si nedám pretože to jednoducho nejem, ked človek chce spraviť naozaj niečo so svojou váhou tak to musí byt bez výhovoriek a s disciplínou aj v strave aj v cvičení-makaní :D
monika74
12.03.10,20:55
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo

skoro každý večer, ale ja mám dvere v spálni zavreté, takže po spálni by ma nemala naháňať :-))..a keď už by bolo najhoršie, tak ma zachráni moja lenivosť - sa mi kvôli mlsnej nechce ísť až do kuchyne a o vstávaní z mojej pohodlnej postele ani nehovorím :D
lujza.j
12.03.10,20:56
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo

daj si čokinku 80%, je hnusná, ale ja si na ňu pomaly zvykám :D má malý glykem. index, čiže pre mňa povolená mlsna :D:D
pizzanoel
12.03.10,20:59
Ja držim dietu cely život, len akosi sa mi to nedari...:(
monika74
12.03.10,21:01
Ja držim dietu cely život, len akosi sa mi to nedari...:(

a v čom je podľa teba problém?
JaDo
12.03.10,21:06
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb :D
JaDo
Halli
12.03.10,21:18
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb :D
JaDo
http://i.dama.cz/s/e809.gif
momentalne mám pohyb hore dole na stoličke pri stole plnom bločkov a faktur
lujza.j
12.03.10,21:19
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb :D
JaDo

keď to zdrav. stav dovoľuje, tak nie je dobré uspokojiť sa aspoň s nejakým pohybom čo vy nato? :D:D ja som tiež rada keď môžem byt vyvalená v posteli ale kedysi 3x teraz 2x do týždňa si chodím poriadne máknut:D
Antea
13.03.10,15:01
Najlepšia odtučňovačka je skleróza. Nebolí, ale sa nachodíš. Ale vážne, chôdza, popri menšej úprave stravy pomáha udržiavať váhu. Preto kde len trochu môžem chodím pešo a darí sa. A tiež si rada dám Delisu, aj dve za deň.
Lilka 1
13.03.10,15:44
Najlepšia odtučňovačka je skleróza. Nebolí, ale sa nachodíš. Ale vážne, chôdza, popri menšej úprave stravy pomáha udržiavať váhu. Preto kde len trochu môžem chodím pešo a darí sa. A tiež si rada dám Delisu, aj dve za deň. Skleróza nie je moc na toto dobrá. Moja babka vždy zabudla, že pred 5-timi minútami jedla, takže si vyžadovala ďalšiu a ďalšiu porciu. :rolleyes:
Lilka 1
13.03.10,15:54
Tiež vás každý večer po byte naháňa Mlsná?

JaDo Mňa tá potvora naháňa celý deň :(. Stačí jej, keď ju uspokojím aspoň horkou čokoládou. A keď jej to nestačí a musím siahnuť po niečom sladšom a kalorickejšom, tak si ten nadbytočný príjem kalórií odcvičím :rolleyes:.
Antea
13.03.10,16:05
Skleróza nie je moc na toto dobrá. Moja babka vždy zabudla, že pred 5-timi minútami jedla, takže si vyžadovala ďalšiu a ďalšiu porciu. :rolleyes:
100 bodov. ale u mňa to fugovalo, mali sme takú dlhú záhradu, a keď som išla robiť vždy som niečo zabudla, raz vodu, potom rukavice, potom sa mi chcelo .. a tak dookola, nachodila som sa veselo. Teraz musím do aj z roboty pešo. Ešteže pri tej skleróze aj viem kde bývam.
Lilka 1
13.03.10,16:11
100 bodov. ale u mňa to fugovalo, mali sme takú dlhú záhradu, a keď som išla robiť vždy som niečo zabudla, raz vodu, potom rukavice, potom sa mi chcelo .. a tak dookola, nachodila som sa veselo. Teraz musím do aj z roboty pešo. Ešteže pri tej skleróze aj viem kde bývam. Hej, ale to si mala aj tak dosť pohybu, na záhrade. A pohyb je pri chudnutí najlepší priateľ. :)
JaDo
13.03.10,19:53
Dnes (v sobotu) som si domov nekúpila žiadnu sladkosť ani slanosť.
Neviete si predstaviť, čo sa nachodím do kuchyne, či neobjavím niečo zabudnuté. A ako sa mi pohybujú mozgové závity, či si nespomeniem na nejaký recept "ako z ničoho vyrobiť niečo dobré".
A tak sa vás pýtam, nemáte nejaký nápad?
Vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som trocha mimotemy
JaDo

P.S.
Aby sme úplne nezmenili tému, možno máte recept na zdravé a nekalorické mlsanie pre tých čo nechcú priberať, resp. chcú chudnúť a dopriať si aj niečo dobré.
Dnes mi sľúbila jedna pani, že mi donesie recept na výrobu domácej chalvy. Robí sa z pomletých slnečnicových semienok a pridávajú sa hrozienka, vanilka a pod. Som zvedavá, aká bude. Kupovaná je veľmi dobrá.
lujza.j
13.03.10,20:19
Dnes (v sobotu) som si domov nekúpila žiadnu sladkosť ani slanosť.
Neviete si predstaviť, čo sa nachodím do kuchyne, či neobjavím niečo zabudnuté. A ako sa mi pohybujú mozgové závity, či si nespomeniem na nejaký recept "ako z ničoho vyrobiť niečo dobré".
A tak sa vás pýtam, nemáte nejaký nápad?
Vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som trocha mimotemy
JaDo

P.S.
Aby sme úplne nezmenili tému, možno máte recept na zdravé a nekalorické mlsanie pre tých čo nechcú priberať, resp. chcú chudnúť a dopriať si aj niečo dobré.
Dnes mi sľúbila jedna pani, že mi donesie recept na výrobu domácej chalvy. Robí sa z pomletých slnečnicových semienok a pridávajú sa hrozienka, vanilka a pod. Som zvedavá, aká bude. Kupovaná je veľmi dobrá.

80% čokoládou nič nepokazíš :D:D:D
wagner
13.03.10,20:40
"Keď nás naháňa Mlsná"
Jediné pozitívum je, že máme aspoň nejaký pohyb :D
JaDo

mimotemyDoporučujem nechodiť do témy Recepty, lebo od tej témy sa priberá :D a najmä nie vtedy, keď je človek hladný.
monika74
14.03.10,07:58
mimotemyDoporučujem nechodiť do témy Recepty, lebo od tej témy sa priberá :D a najmä nie vtedy, keď je človek hladný.


úplný súhlas a ešte doplním, že ani časté prechádzanie z témy Recepty do témy Ako schudnúť nespáli veľa kalórií, aj keby ste sa preklikávali myšou 1000 x za sekundu :D :--- :)
monika74
14.03.10,14:08
Dnes (v sobotu) som si domov nekúpila žiadnu sladkosť ani slanosť.
Neviete si predstaviť, čo sa nachodím do kuchyne, či neobjavím niečo zabudnuté. A ako sa mi pohybujú mozgové závity, či si nespomeniem na nejaký recept "ako z ničoho vyrobiť niečo dobré".
A tak sa vás pýtam, nemáte nejaký nápad?
Vopred ďakujem a ospravedlňujem sa, že som trocha mimotemy
JaDo

P.S.
Aby sme úplne nezmenili tému, možno máte recept na zdravé a nekalorické mlsanie pre tých čo nechcú priberať, resp. chcú chudnúť a dopriať si aj niečo dobré.
Dnes mi sľúbila jedna pani, že mi donesie recept na výrobu domácej chalvy. Robí sa z pomletých slnečnicových semienok a pridávajú sa hrozienka, vanilka a pod. Som zvedavá, aká bude. Kupovaná je veľmi dobrá.

ad.1 ak často myslíme na jedlo, čo zjesť a kontrolujeme stav zásob v chladničke tak samozrejme tomu venujeme viac času aj viac spapáme (však monika74? - to bola sebakritická otázka mňa :D )

ad. 2 som sa tu dozvedela niečo nové jedlo - chalva. Idem si to vygúúúgliť na webe....zatiaľ to podráždilo moju zvedavosť, či to podráždi aj chuťové poháriky sa ešte uvidí :D:---:)
rodina1
14.03.10,14:33
Ako sa snažím schudnúť? Musím najskôr povedať, že žena po štyridsiatke (tak ako ja), má väčší problém, ako sa zbaviť pribúdajúcich kíl, ako žena mladšia. Ďalší úlohu v tom zohráva aj dedičnosť, poprípade aký má žena metabolizmus. V poslednej dobe (myslím tým asi štyri mesiace) sa mi podarili zhodiť štyri kilá. Možno to je pre niekoho málo, ale ako som napísala, v mojom veku je to úspech. Pri výške 158 cm teraz vážim 52,4 kg. Prestala som toľko jesť, ako predtým. Chodím dvakrát do týždňa cvičiť a dvakrát do týždňa chodím plávať. Čiže všetko je to o disciplíne. Ak chceme niečo pre svoje telo spraviť, musíme mať hlavne pevnú vôľu. Nemôžeme čakať, že všetko sa zmení za týždeň, dva. Je to trochu dlhší čas, ale ten čas stojí za to! Hlavne, ten výsledok je viditeľný. Takže všetkým, ktorí chcú pre svoje telo niečo spraviť, držím palce, aby vydržali! a skutočne to nevzdávali!
lujza.j
14.03.10,15:44
Ako sa snažím schudnúť? Musím najskôr povedať, že žena po štyridsiatke (tak ako ja), má väčší problém, ako sa zbaviť pribúdajúcich kíl, ako žena mladšia. Ďalší úlohu v tom zohráva aj dedičnosť, poprípade aký má žena metabolizmus. V poslednej dobe (myslím tým asi štyri mesiace) sa mi podarili zhodiť štyri kilá. Možno to je pre niekoho málo, ale ako som napísala, v mojom veku je to úspech. Pri výške 158 cm teraz vážim 52,4 kg. Prestala som toľko jesť, ako predtým. Chodím dvakrát do týždňa cvičiť a dvakrát do týždňa chodím plávať. Čiže všetko je to o disciplíne. Ak chceme niečo pre svoje telo spraviť, musíme mať hlavne pevnú vôľu. Nemôžeme čakať, že všetko sa zmení za týždeň, dva. Je to trochu dlhší čas, ale ten čas stojí za to! Hlavne, ten výsledok je viditeľný. Takže všetkým, ktorí chcú pre svoje telo niečo spraviť, držím palce, aby vydržali! a skutočne to nevzdávali!
tiež som po 40-tke, síce iba 1/2roka, ale viem o čom píšeš. ja síce celý život bojujem z váhou, ale 2roky sa stravujem podla glykem. indexu chodím pravidelne cvičiť a konfekčnú velkost 46 som vymenila za 38-40.okrem stravovania som si to inak uložila v hlave-život nie je iba o jedle!!!! a cvičenie je pre mňa niečo ako, že ráno si umyjem zuby:D a bez disciplíny v stravovaní a v cvičení sa nikdy nadbytočných kíl nikto nezbaví:D:D:D
JaDo
14.03.10,19:17
Súhlasím s tým, že je treba si váhu strážiť a stravovať sa zdravo. Samozrejme najmä kvôli zdraviu.
Chcem však podotknúť, že nie každá dosiahnutá "ideálna váha" je ideálna aj v skutočnosti. Nehovoriac o vzhľadu, pretože veľmi často je vidieť krásnu postavu s vychudnutou tvárou (čo je častejšie vidieť u tých, ktorí majú cez 40).
Som len toho názoru, že každý by si mal strážiť to, čo mu celkovo pristane a v akom "objeme" je zdravotne na tom dobre.

JaDo
lujza.j
15.03.10,20:08
Súhlasím s tým, že je treba si váhu strážiť a stravovať sa zdravo. Samozrejme najmä kvôli zdraviu.
Chcem však podotknúť, že nie každá dosiahnutá "ideálna váha" je ideálna aj v skutočnosti. Nehovoriac o vzhľadu, pretože veľmi často je vidieť krásnu postavu s vychudnutou tvárou (čo je častejšie vidieť u tých, ktorí majú cez 40).
Som len toho názoru, že každý by si mal strážiť to, čo mu celkovo pristane a v akom "objeme" je zdravotne na tom dobre.

JaDo

ja mám také moto, že radšej mat trochu väčší zadok ako vráskavý ksycht:D:D:D
mamiatko
15.03.10,20:39
Manželovi sa podarilo schudnúť od Vianoc neuveriteľných 10 kg. Výrazne obmedzil chlieb a zemiaky, do jedálnička sme miesto toho zaradili koreňovú zeleninu, nech sa deje čokoľvek po 19,00 hod neje.Ráno po prebudení sa najskôr naje, čo predtým nerobil. Obeduje všetko čo sa navarí, porcie sú o trochu menšie. V priebehu dňa si dopraje aj malú maškrtu. Večere sú ľahké - ovocie, surová zelenina, jogurt. Dobrá kamarátka nám požičala lavičku na cvičenie - cvičí cca 5 x denne teraz po 100 cvikov, začínal s 10 cvikmi. Ale z môjho pohľadu najdôležitejšia bola motivácia. Lekárka mu pohrozila hospitalizáciou s následnou ťažkou operáciou. Dnes sa podstatne lepšie cíti a aj zdravotný stav sa zlepšil. Takže ak rátať, tak cviky aj keď si myslíte že pohybu máte dosť. A tak na okraj , ja som za tú dobu pribrala 3 kg, a to som vždy chcela pribrať a nedarilo sa.
Gapo
18.03.10,16:49
Ja som vyskúšal rôzne diéty, ale všetko má JOJO- efekt, ak sa to nedrží stále. Najviac sa mi osvedčila nie diéta, ale spôsob stravovania. Hladný som nebol a jedol som všetko, ale tiež to treba držať. Samozrejme telesná aktivita je výborná vec, hocijakého druhu;);):D
Antea
19.03.10,10:27
Súhlasím s tým, že je treba si váhu strážiť a stravovať sa zdravo. Samozrejme najmä kvôli zdraviu.
Chcem však podotknúť, že nie každá dosiahnutá "ideálna váha" je ideálna aj v skutočnosti. Nehovoriac o vzhľadu, pretože veľmi často je vidieť krásnu postavu s vychudnutou tvárou (čo je častejšie vidieť u tých, ktorí majú cez 40).
Som len toho názoru, že každý by si mal strážiť to, čo mu celkovo pristane a v akom "objeme" je zdravotne na tom dobre.

JaDo
Moje staršie kolegyne už pred 20 rokmi hovoli, že žena po 40-ke sa má rozhodnúť či chce peknú tváričku alebo peknú riťku. Obidvoje sa už v tom veku nedááá.
Fellini
22.03.10,21:13
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))
JaDo
22.03.10,21:41
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))

Pomalé chudnutie je najistejšie chudnutie. Ver, že keď budeš tento režim trvalo dodržiavať, tak sa ti váha zrovná na úroveň, ktorá je pre teba najideálnejšia. Možno len prehodnoť tuky (aké používaš a koľko) a objemy (asi by stačilo len malé zníženie). Zdá sa, že po stránke výberu potravín je to veľmi dobré. A po psychickej stránke sa maj rada aj taká, aká si.
Ak už máš takú pevnú vôľu, tak buď len trpezlivá.
Prajem všetko dobré
JaDo
lujza.j
23.03.10,16:04
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))
skús zmeniť cvičenie, ja som sa zmenšila - vyskákala, som si "slaninku" najprv na body-worku a teraz pokračujem na tae-bo. a stravujem sa podľa glykemic. indexu.:D:D:D
jaja99
23.03.10,16:22
Syn bude mať 1 a pol roka a tlstú mater k tomu, pretože som paradoxne pribrala po pôrode a za nič na svete to neviem zhodiť. Chodím do fitka, mám osobného trénera (je pravda, že tvrdú diétu nedržím, lebo veď načo žijeme:-))))) ale sladké nejem, pijem vodu a k tomu kopec zeleniny, ovocia, cestovín, nejem údeniny, atď, snažím sa jesť v prvom rade zdravo, ale nechudnem. PREČO? Po pol roku trápenia som zhodila 2 kg tuku, ale chcelo by to ďalších 6. Vie mi niekto poradiť, ako na to? Fajn, poviete si, nejedz, lenže keď nebudem jesť, síce zhodím, ale po návrate k normálnemu jedálničku priberiem dvakrát toľko, jojo efekt ako vyšitý, takže babo raď:-)))

Ja som tiež paradoxne pribrala až po pôrode, keďže som si dožičila v noci jedlo, keď sa malá budila. Schudla som minulý rok od mája do decembra 9 kg. Začala som rýchlou chôdzou, nohy mi zoštíhleli, ale na bruchu nebolo vidieť nič (hlavne to som chcela riešiť), Ďalší krok: zmenšila som porcie na večeru, išli dole cca 2 kg. Asi v septembri som pridala cvičenie - chodím do takého stroja, ktorý produkuje telotu cca 70 stupňov a bicykluje sa v ňom po stojačky - ubudlo mi cca 2 kg, ale zase hlavbne na nohách, ktoré som aj tak nemala veľmi silné. ALe dosť sa mi zmenili proporcie. Potom som začala s 90 dňovou diétou. Už som mala žalúdok trochu scvrknutý, lebo večere som obmedzovala už nejaký čas. A stal sa zázrak, začala som chudnúť cca 1 kg týždenne, teda spolu: 2 + 2 + 5 = 9 kg. Váhu som si držala do januára, aj keď som delenú stravu tak prísne nedodržiavala. Ale prišli uzávierky, kávičky so šľahačkou, nepravidelná strava a šup 2 kg sú späť. Ale chcem v tom opäť pokačovať. Asi to chce doživotnú zmenu stravovania. Zistila som až pri príprave jedál 90 dňovej diéty, že som vlastne predtým jedla minimum zeleniny.
Inqvizitor
03.04.10,16:37
Poradiť ťažko, lebo a jtak to nedodržíš !
Ale:
Ak máš ozaj pevnú volu a ciel, tak to ide.
Znížiť chuť do jedla.
Ja som schudol z 98 kg na terajšie 75 kg !!!
a to bez kadejakých " zaručených " metód.
Chuť Ti viem " Upraviť " osobne
58vlasta
03.04.10,20:02
Vyskúšajte cvičiť brušáky, ľahnúť na podlahu na chrbát, stačí len ruky za hlavu a dvíhať nohy asi 20 cm nad podlahu. A prasličkový čaj, 3x denne, dobre odvodňuje telo...Aj čaj z pýru plazivého tiež dobre odvodňuje.:rolleyes::)
Majky11
04.04.10,10:17
Žiadne diéty, diéty su hlúposť...

Ak by existovala nejaká diéta, ktorá funguje, bola by jedna a nie 1000.

Jedne recept. Krotiť sa v jedení - neprežierať sa, a obmedziť prísun tukov a alkoholu.

.
bnorika
09.04.10,10:12
Mám 72 kg, chcela by som schudnúť pribl. 10 kg.
Keby som obmedzila chlieb, sladkosti, a na večeru by
som si dala iba zeleninu alebo niečo ľahké :rolleyes:, a ešte by som
k tomu behala každý deň buď večer alebo ráno, za aký čas by som schudla
tých 10 kg?
Vie mi niekto odpovedať????:confused:
lujza.j
09.04.10,16:33
Mám 72 kg, chcela by som schudnúť pribl. 10 kg.
Keby som obmedzila chlieb, sladkosti, a na večeru by
som si dala iba zeleninu alebo niečo ľahké :rolleyes:, a ešte by som
k tomu behala každý deň buď večer alebo ráno, za aký čas by som schudla
tých 10 kg?
Vie mi niekto odpovedať????:confused:
prečo riešiš čas za aký schudneš 10kg? chudnutie nie je o čase, chudnutie začína v hlave, čím viac to budeš riešit tým horšie to pôjde. chlieb - celozrnné pečivo ja jem iba na raňajky, sladkosti si dám ale iba 70 a viac % čokoládu, na večeru zeleninový šalát, rybu, kuracinu a pod. ak ta baví beh tak behaj. najlepšie si najst šport, ktorý ta bude bavit:D:D
susann2
19.07.10,11:06
Máte niekto skúsenosti s chudnutím pomocu ovládnutého podvedomia ?
buchač
19.07.10,11:30
DIÉTA, KTORÁ ZABERÁ

STRAVUJTE SA AKO DVOJROČNÉ DIEŤA a zaručene schudnete !


Dlhé roky je známe, že skoro všetky dvojročné deti sú štíhle. Z toho
vyplýva nasledujúca lacná a rôznorodá diéta. Pred jej vyskúšaním sa radšej
poraďte s lekárom (inak by ste za ním asi museli zájsť behom jej
aplikácie).
---------
Prvý deň:
Raňajky: Praženica a hrianka s džemom. Zjedzte dve sústa praženice
(použite prsty), zvyšok hoďte na zem. Jedenkrát si odhryznite z hrianky a
zvyšok džemu rozmažte po tvári a šatách.
Obed: štyri pastelky (na farbe nezáleží), hrsť rozdrvených zemiakových
lupienkov a pohár mlieka (trikrát si usrknite a zvyšok rozlejte).
Večera: Čokoládová tyčinka, dva kusy eurocentíky, jeden päťdesiatcentík a
4 dúšky zvetraného piva.
Zákusok pred spaním: Opečte si hrianku a hoďte ju v kuchyni na zem.
----------
Druhý deň:
Raňajky: Zodvihnite suchú hrianku zo zeme v kuchyni a zjedzte ju. Zapite
polovicou fľaše vanilkovej príchuti alebo flaštičkou stolného oleja.
Obed: Polovica fialového rúžu a cigareta (zjesť - nie vyfajčiť). Podľa
chuti kocka ľadu.
Olovrant: Oblížte lízatko - až bude lepkavé - a pustite ho vonku do
prachu. Zdvihnite ho a olížte do čista. Vráťte sa s ním domov a pustite ho
na koberec.
Večera: Kamienok alebo fazuľa (strčiť do nosa). Vylejte kolu do zemiakovej
kaše a jedzte lyžičkou.
----------
Tretí deň:
Raňajky: Dva lievance s veľa sirupom. Jedzte prstami a tie si utierajte o
vlasy. Fľaša mlieka - polovicu vypite, do druhej napchajte lievance. Po
raňajkách odlepte z koberca lízatko, olížte ho a hoďte na gauč s
najkrajšími vankúšmi.
Obed: Tri zápalky, pomazánka z arašidov a chlieb s lekvárom. Niekoľko súst
vypľujte na podlahu. Pohár mlieka vylejte na stôl a vylížte.
Večera: Miska zmrzliny, hrsť lupienkov, trocha vína a káva.
--------------
Záverečný deň:
Raňajky: štvrť tuby zubnej pasty (ľubovoľný druh), kúsok mydla a oliva.
Misku vločiek zalejte mliekom a posypte práškovým cukrom. Keď su vločky
nasiaknuté, vypite mlieko a vločkami nakŕmte psa.
Obed: Vylížte lupienky z podlahy v kuchyni a z koberca v obývačke. Nájdite
to lízatko a dojedzte ho.
Večera: Pohár špagiet s čokoládovým mliekom. Rozžuvané mäso nechajte na
tanieri. Ako zákusok si dajte opaľovací krém.
makiki
19.07.10,11:55
ja mam skor tento strucny recept :
ranajky nic, obed vydatny, vecera nic maximalne nejake ovocie a vela vody pit ale cistu vodu.....
vecer po robote cvicit: pre menej zdatnych serie 4 x 10 brusakov, 4 x 10 drepov to by mal zvladnut kazdy :)
ja vzdy ked priberiem nejake 4-5 kilka navyse tak dam toto akurat bez cvicenia kedze sportujem denne a za tyzden mam dole kila maximalne tyzden a pol ....
lujza.j
19.07.10,18:03
DIÉTA, KTORÁ ZABERÁ

STRAVUJTE SA AKO DVOJROČNÉ DIEŤA a zaručene schudnete !


Dlhé roky je známe, že skoro všetky dvojročné deti sú štíhle. Z toho
vyplýva nasledujúca lacná a rôznorodá diéta. Pred jej vyskúšaním sa radšej
poraďte s lekárom (inak by ste za ním asi museli zájsť behom jej
aplikácie).
---------
Prvý deň:
Raňajky: Praženica a hrianka s džemom. Zjedzte dve sústa praženice
(použite prsty), zvyšok hoďte na zem. Jedenkrát si odhryznite z hrianky a
zvyšok džemu rozmažte po tvári a šatách.
Obed: štyri pastelky (na farbe nezáleží), hrsť rozdrvených zemiakových
lupienkov a pohár mlieka (trikrát si usrknite a zvyšok rozlejte).
Večera: Čokoládová tyčinka, dva kusy eurocentíky, jeden päťdesiatcentík a
4 dúšky zvetraného piva.
Zákusok pred spaním: Opečte si hrianku a hoďte ju v kuchyni na zem.
----------
Druhý deň:
Raňajky: Zodvihnite suchú hrianku zo zeme v kuchyni a zjedzte ju. Zapite
polovicou fľaše vanilkovej príchuti alebo flaštičkou stolného oleja.
Obed: Polovica fialového rúžu a cigareta (zjesť - nie vyfajčiť). Podľa
chuti kocka ľadu.
Olovrant: Oblížte lízatko - až bude lepkavé - a pustite ho vonku do
prachu. Zdvihnite ho a olížte do čista. Vráťte sa s ním domov a pustite ho
na koberec.
Večera: Kamienok alebo fazuľa (strčiť do nosa). Vylejte kolu do zemiakovej
kaše a jedzte lyžičkou.
----------
Tretí deň:
Raňajky: Dva lievance s veľa sirupom. Jedzte prstami a tie si utierajte o
vlasy. Fľaša mlieka - polovicu vypite, do druhej napchajte lievance. Po
raňajkách odlepte z koberca lízatko, olížte ho a hoďte na gauč s
najkrajšími vankúšmi.
Obed: Tri zápalky, pomazánka z arašidov a chlieb s lekvárom. Niekoľko súst
vypľujte na podlahu. Pohár mlieka vylejte na stôl a vylížte.
Večera: Miska zmrzliny, hrsť lupienkov, trocha vína a káva.
--------------
Záverečný deň:
Raňajky: štvrť tuby zubnej pasty (ľubovoľný druh), kúsok mydla a oliva.
Misku vločiek zalejte mliekom a posypte práškovým cukrom. Keď su vločky
nasiaknuté, vypite mlieko a vločkami nakŕmte psa.
Obed: Vylížte lupienky z podlahy v kuchyni a z koberca v obývačke. Nájdite
to lízatko a dojedzte ho.
Večera: Pohár špagiet s čokoládovým mliekom. Rozžuvané mäso nechajte na
tanieri. Ako zákusok si dajte opaľovací krém.
ok, si ma teda prehovoril zajtra začínam, pridáš sa aj ty, alebo už to máš vyskúšané:D:D:D:D:---
buchač
19.07.10,18:30
ok, si ma teda prehovoril zajtra začínam, pridáš sa aj ty, alebo už to máš vyskúšané:D:D:D:D:---

Podľa mojej vnučky za chvíľku pôjdem :D...niečo podobné , ale ešte nie až v takom meradle , ešte je len v " zábehu " ...prvý rôčik len ťahá ...;)..ale základy už má statočné ...:cool:
korela
20.07.10,00:17
Peter Planieta nedávno v TV vysvetľoval, že človeku postačí množstvo hlavného jedla v objeme dvoch spojených dlaní. Oriešky a pod. - porcia jednej dlane.
.
Nevynechávať raňajky, obed, večeru. Bez pohybu sa asi nedá schudnúť.
lujza.j
20.07.10,06:03
ja mam skor tento strucny recept :
ranajky nic, obed vydatny, vecera nic maximalne nejake ovocie a vela vody pit ale cistu vodu.....
vecer po robote cvicit: pre menej zdatnych serie 4 x 10 brusakov, 4 x 10 drepov to by mal zvladnut kazdy :)
ja vzdy ked priberiem nejake 4-5 kilka navyse tak dam toto akurat bez cvicenia kedze sportujem denne a za tyzden mam dole kila maximalne tyzden a pol ....

predpokladám, že si chlap:) na tvoj recept by stravovací odborníci povedali len toľko:eek::eek::eek::eek: bez raňajok a večere? a na večeru ovocie tak to je pre mňa:eek::eek::eek: ale keď ti to zaberá, tak potom ok;)
Zuzana3112
20.07.10,14:01
Čaute poraďáci...:---

poraďte.........pozná niekto z Vás "nízkocukrovú diétu"?????:confused::confused::confused:
Ak áno, zašli te mi ju prosííííííííím...........:rolleyes:;)

Ďakujéééééééém
truch
20.07.10,14:06
Moja mama je výborná kuchárka, len musela ísť pod nôž. Objednala som jej aj otcovi stravu pre dôchodcov, u nás ju varia v škole. Po troch mesiacoch krásne schudli obaja, polievky neboli zasmažené, boli však veľmi chutné,mäska dostal kažký len 1 kúsok a úpne bez blanky.
zdenka131
20.07.10,14:22
Čaute poraďáci...:---

poraďte.........pozná niekto z Vás "nízkocukrovú diétu"?????:confused::confused::confused:
Ak áno, zašli te mi ju prosííííííííím...........:rolleyes:;)

Ďakujéééééééém

http://www.chudnutie.biznisweb.sk/atkinsonova-dieta/
http://lesk.cas.sk/clanok/43884/zavislost-od-diet.html
http://www.dietastihla.estranky.cz/clanky/ruzne-diety/nizkosacharidova-dieta.html
http://skinny.blog.cz/0710/atkinsova-dieta-nizkosacharidova
lujza.j
20.07.10,14:57
Čaute poraďáci...:---

poraďte.........pozná niekto z Vás "nízkocukrovú diétu"?????:confused::confused::confused:
Ak áno, zašli te mi ju prosííííííííím...........:rolleyes:;)

Ďakujéééééééém
Zdenka131, ti to tu pekne "prilepila" takže máš čo čítať:), ale nezabudni, že ešte treba aspoň 3x do týždňa ísť "slaninu" vyskákať niekam do fitka alebo do prírody. Inak ja fungujem tretí rok na strave podľa glykem. indexu:);) veľa úspechov, disciplíny a radosti z cvičenia:D:---
Bast
20.07.10,15:18
Nekonečná téma - ako schudnúť? ...aká dieta?

Budem trochu tvrdá, ale ....
99% všetkej nadváhy sveta je následkom obžerstva a lenivosti ...

Počet hladujúcich ľudí na svete v roku 2009 po prvý raz v histórii prekročil úroveň jednej miliardy. To znamená, že takmer každý siedmi človek hladuje ...
Ešte zaujímavejšie je, že počet obéznych ľudí prevyšuje tých hladujúcich. Najalarmujúcejšie je však to, že obe skupiny sa zväčšujú ....

PS: našla som tu dve témy Ako schudnúť? ...nie je to zbytočné ??
lujza.j
02.03.11,18:41
Ivka B
09.03.11,18:18
musím reagovať na túto otázku. Ak sa spomenie kvalita u nás vyrábaných potravín dostávam totiž záchvat zúrivosti,doslova. Podľa dnes platného Potravinového kódexu sa sami saba trovíme,a dôsledok je stúpajúca neplodnosť našich potomkov a tu spomínaná obezita obyvateľstva. Pani ak chcete schudnúť ,prečítajte si príspevok pána Štefana o nemeckom autorovi a živote bez diety. Žial má vo všetkom pravdu. Som z dediny, takže ja mám možnosť si biopotraviny dorobiť či dopestovať.
taiko
14.03.11,12:24
Nekonečná téma - ako schudnúť? ...aká dieta?

Budem trochu tvrdá, ale ....
99% všetkej nadváhy sveta je následkom obžerstva a lenivosti ...

Počet hladujúcich ľudí na svete v roku 2009 po prvý raz v histórii prekročil úroveň jednej miliardy. To znamená, že takmer každý siedmi človek hladuje ...
Ešte zaujímavejšie je, že počet obéznych ľudí prevyšuje tých hladujúcich. Najalarmujúcejšie je však to, že obe skupiny sa zväčšujú ....

PS: našla som tu dve témy Ako schudnúť? ...nie je to zbytočné ??

No ja by som si dovolil nesúhlasiť. Obezita môže mať aj množstvo iných príčin, môže byť zapríčinená niektorými chorobami. V každom prípade je podľa mňa dobre, keď tí, čo nepatria do tej "Tvojej" katagórie môžu diskutovať a a vymienať názory. Prispejem k diskusii aj svojou troškou a síce, že obezita môže byť spôsobené potravinovou intoleranciou. Viac na http://www.jedloakopriatel.sk/potravinova-intolerancia-a-obezita-cast-1/
mazanova
17.03.11,09:48
ľudia moji - pozrite si toto, prosím, reagujte - nie je to reklamný trik???, pozná to niekto?:
http://www.janinblog.com/
bettylou
17.03.11,13:25
Je to trik. Acai berry už roky používajú kulturisti v amerike, aby si odbúrali voľné radikály po cvičení. A ver mi, že tí určite nechudnú
bettylou
17.03.11,13:34
Zaručený recept ako schudnete v oblasti brucha a bokov:

Budete potrebovať: cvičebný úbor, švihadlo, dva dvojité čísburgery a mačku..

xixi áno, je to blbosť, aby ste zhodili v určitých partiách, musí sa odbúrať celkový telový tuk, teda telo si samo vyberá, z ktorých partií spotrebuje tuk ako prvý, a ktoré bude chrániť tukom najdlhšie, lebo to pokladá za potrebné.
Viem, je to obrovské sklamanie, ale je to tak. keep smiling
lujza.j
17.03.11,19:11
ľudia moji - pozrite si toto, prosím, reagujte - nie je to reklamný trik???, pozná to niekto?:
http://www.janinblog.com/

ja už verím iba správnemu stravovaniu a cvičeniu:)
alabut
18.03.11,03:53
Podľa MUDr. Hamera dôvodom nadváhy vo vačšine prípadov je nedostatok pohybu, športu, nevyvážená strava. Napriek tomuto konštatovaniu sú prípady cca. 30%, keď ku nadváhe dochádza ako dôsledok konfliktného prežitku. Tukové bunky sú mezodermálneho pôvodu = stredný zarodočný plátok riadené bielou hmotou veĺkého mozgu a reagujú na konflikty straty sebeúcty. V tomto prípade emocionálnou náplňou straty sebadôvery, sebaúcty, sebaistoty je pocit: ” som príliš chudý = hubený/ tučný = nie som spokojný s výzorom svojho tela“. Faktom je, že mnohí ľudia majú podobné pocity, lebo neprijímajú sa taký akí sú. V konflikt aktívnej fáze dochádza k úbytku tukových buniek, ktoré sa však v postkonfliktnej fáze výrazne množia, tvoria sa trvalé lipómy = tukové nádory. Práve v tejto fáze sa prejavuje biologická opodstatnenosť ochorenia: z evolučného pohľadu nadváha je v nebezpečenstve, v zlých časoch výhodnejšia než alternativne podvýživené telo. Ak sa daný konflikt kombinuje aj s konfliktom zberných kanálikov obličiek: “som opustený, všetko mi zostalo na krku, už niet cesty von, som beznádejnej situácii, telo zamedzuje vylučovaniu moču, zadržuje vodu na “prežitie v horších časoch”, čo sa prejavuje dodatočne aj v podobe celulitídy. Tento pocit sa môže stať začarovaným kruhom a opatovným spútačom konflikt aktívnej fázy = nekrózy, následne opakovaného zhrubnutia tukového tkaniva u človeka.

Medzi konflikty vedúce k nútkaniu k prejedaniu sa za účelom dosiahnutia istého ciela sú nasledovné:

1. Stratil som svoje korene, som tu cudzinec častokrát v kombinácii s horeuvedenym konfliktom opustenosti ( ak sa napríklad niekto vysťahuje do zahraničia)
2. Nedokážem si niekoho držať preč od tela, pocit strachu z niečoho, niekoho: ak budem mať nadváhu, budem fyzicky vačší, robustnejší, vyvolám tým vačší rešpekt okolia, zabezpečí mi to obranu.

Nadváha je biologická výhoda, zároveň treba pripomenúť, že kým v konflikt aktívnej fáze ochorení sa chudne, v postkonfliktnej fáza sa vracia výrazná chuť do jedla, priberá sa nadváhe: pri dlhšej postkonfliktnej fáze priberanie na váhe môže byť očividnejšie.

Problém s dietami je ten, že emočné opatovne spúšťajú vlastnú nespokojnosť s telom. Následný dopad bol popísaný vyššie. Inak povedané: ak sa niekto rozhodne chudnúť, musí sa paradoxne zmieriť emočne najprv so svojou nadváhou, inak spúšťa program zhrubnutia tukových buniek. Zároveň počas drastickej diety pacient ľahko utrpí konflikt strádanie, hladovania, čo v aktívnej fáze sprevádza chudnutie, v postkonfliktnej fáze kilá vďaka jedlu o to ľahšie naskakujú spať.

V pocite hladu zohráva úlohu aj hladina cukru v krvi. Ich riadicim centrom sú langerhans ostrovčekovité bunky pankreasu. Tie ragujú na konflikt odpor-strach: napr. nepríjemné stretnutie, ktoré musíte absolvovať, lebo sa obávate dôsledkov toho, že tam nepojdete. V aktívnej fáze klesá hladina cukru v krvi, čo zvyšuje našu tendenciu k jedeniu i holdovaniu sladkostiam.

Takže ako schudnúť?

* Prijať svoje telo, aby sa zamedzilo aktívnej fáze programu tukových buniek.

* Bez prvotnej detoxikáci nebude fungovať žiadna dieta. Aj detoxikácia sama osebe napomáha k odbúraniu nadváhy. Sem zaraďujeme aj saunovanie.

* Pravidelné stravovanie je základ, neskoré večere treba vylúčiť, žalúdok nenapĺňať do plna. Sladkosti len ako osobitné jedlo a nie ako doplnok k hlavnému jedlu.

* Bez pravidelného pohybu sa šance ku chudnutiu nezvýšia. Forma zvoleného pohybu by mala zodpovedať preferenciám človeka a tomu, čo ho baví. Snažte sa šport spríjemniť, aby nebol nutným zlom.

* Zvolená dieta by mala taktiež spĺňať horeuvedené kriteria: by mala zodpovedať preferenciám človeka a tomu, čo ho baví a nevníma to ako nutné zlo. Radšej pestrú stravu v minimálnom objeme, než jednostrannú stravu, ktorá vyvoláva odpor.


Na váhu zabudnite: ciel nie je tonáž, ale pocit vnútornej pohody.

:-)
Ivka B
18.03.11,18:05
ak môžem poradit ,tak ja som začala teraz pravidelne zo zdravotných dôvodov cvičiť.Moja váha sa síce po 1,5 mesiaci nezmenila ale cítim sa akási pevnejšia, ohybkejšia, nie som nafúknutá. Proste super a v páse som o 2 cm tenšia.Našla som si na / ulož to/ jógu pre začiatočníkov, takže to mám aj s hudbou. Môžem odporučiť
terezamaria
22.03.11,17:49
legolas
23.03.11,06:18
..veľmi jednoducho, dostať pankreatický záchvat ako som mal ja pred týždňom a za 7 dní som schudol 6kg...
hnedoočka
23.03.11,06:26
..veľmi jednoducho, dostať pankreatický záchvat ako som mal ja pred týždňom a za 7 dní som schudol 6kg...

Tých 6 kíl by pomohlo......ale nepoznáš nejaký príjemnejší spôsob?;)
drakeman
23.03.11,20:36
Tých 6 kíl by pomohlo......ale nepoznáš nejaký príjemnejší spôsob?;)
Na toto je produkt XYNG - 100% prirodny. Nie len ze zvyzuje energiu a dobre a prijemne sa budes citit, ale urychluje metabolizmus a redukuje chut do jedla. Ani si nespomenies ze si hladna a pritom sa budes citit stale dobre a mat dostatok energie.

Samozrejme ako vsade sa musis aj zdravo stravovat. Inac mas smolu.
hnedoočka
24.03.11,05:58
Na toto je produkt XYNG - 100% prirodny. Nie len ze zvyzuje energiu a dobre a prijemne sa budes citit, ale urychluje metabolizmus a redukuje chut do jedla. Ani si nespomenies ze si hladna a pritom sa budes citit stale dobre a mat dostatok energie.

Samozrejme ako vsade sa musis aj zdravo stravovat. Inac mas smolu.

Dík za radu...dokonca tam majú online poradcu,ale zistila som,že tento prípravok nemôžem užívať,nakoľko obsahuje kofeín a ja som naň precitlivelá....doporučil mi sadu Core4, tak som si mailom vyžiadala info!:)
drakeman
24.03.11,16:58
Hmm no to je skoda, pretoze je fakt vyborny, ale co uz. Udajne aj ten core4 je super. Co som pozeral, tak ma veru dobre ohlasy a hlavne vysledky su tiez velmi zaujiimave. Samozrejme opat individualne. Chcela by si ho skusit?
buchač
24.03.11,17:13
Hmm no to je skoda, pretoze je fakt vyborny, ale co uz. Udajne aj ten core4 je super. Co som pozeral, tak ma veru dobre ohlasy a hlavne vysledky su tiez velmi zaujiimave. Samozrejme opat individualne. Chcela by si ho skusit?

...očuj ...dračí muž ...;)....

a si čítal všetko...????
a pozorne ...???
a zamysel si sa ...???

Len tak ...moje zamyslenie sa ...

Kľučové zložky:
Bobule acai (Açaí Euterpe Oleracea), výťažok z amla , jablkový koncentrát, čučoriedka (výťažok z divej čučoriedky), černica, čučoriedka, cysteín (L-cysteín), čerešňa (výťažok z višne), výťažok z brusnice, koreň eleuthero, výťažok z melónového džúsu (extramel), ženšen (výťažok z koreňa kórejského ženšenu), kyselina glutámová (kyselina L-glutámová), glycín, bobuľa goji (Lycium Chinense), výťažok z hroznových semienok, výťažok z hroznovej šupky, zelený čaj, plod noni (Morinda Citrifolia), hrušková šťava, slivka (výťažok z európskej slivky), výťažok zo semienok maliny, rakytník (Hippophae Rhamnoides), výťažok z jahody a biely čaj (Camelia Sinensis)

...veď to zmysel nedáva ...

Alebo aj hej , no iný ...;)..viď

Prečo príležitosť Xyngular taká výnimočná?
Chcete mať vedľajší príjem, byť finančne nezávislí, mať viac voľného času, byť vlastným pánom, pomáhať ostatným, mať lepšie zdravie a samozrejme stať sa partnerom medzinárodnej spoločnosti so špičkovými výrobkami a prepracovaným systémom podpory?

Staňte sa distribútorom špičkovej spoločnosti Xyngular™. Využite túto jedinečnú šancu a zarábajte s nami. Zapojte do nášho skvelého biznisu aj celú Vašu rodinu a okolie. Váš úspech je vo Vašich rukách.
http://www.xyngular-europe.eu/sk/prilezitost
...biznis jak oné ...

Zaujímavé je , že som sa nejak na tých rôznych stránkach k cenovým reláciám nedopracoval ...
Ty asi určite ...........;):rolleyes:...........či ......??????????
Ale zvedavý teda som ...rád by som vedel tie podmienky predaj , kúpy ...
Spamuješ ........reklamu si robíš....Bystrík....ale kontakt na Teba nedám , neboj ...jak partizán hubu držím .........teda zatiaľ ...
Melnick
24.03.11,17:20
Keď som zbadala tému "Ako schudnúť" a uvidela som príspevok od buchač -a čakala som iba jedno slovo : NEŽER
Prepáč Juraj , ale takto Ťa mám zaškatuľkovaného .:rolleyes:
mimotemynevysmievam sa, tá rada čo som myslela, že buchač dal, by sa mi vééééééľmi hodila. :D
buchač
24.03.11,17:43
Keď som zbadala tému "Ako schudnúť" a uvidela som príspevok od buchač -a čakala som iba jedno slovo : NEŽER
Prepáč Juraj , ale takto Ťa mám zaškatuľkovaného .:rolleyes:
mimotemynevysmievam sa, tá rada čo som myslela, že buchač dal, by sa mi vééééééľmi hodila. :D
Fúúúúúj ...ja sa takto nevyjadrujem ...;)

Ale ...


..šak toľko nepapkaj ...budeš štíhlunkááá ...:---:D:)



...a škatulky nerob ....http://obrazky.4ever.sk/data/obrazky/abstraktne/[obrazky.4ever.sk]%20priserka%209660214.jpg
devinbez
24.03.11,17:59
u mňa funguje veľmi jednoduchá forma - tuky a múku takmer vôbec nekonzumujem a doprajem si veľa bielkovýn a vlákniny plus pohyb vonku cca 2hodky vonku rýchla chôdza, korčule
drakeman
24.03.11,18:31
u mňa funguje veľmi jednoduchá forma - tuky a múku takmer vôbec nekonzumujem a doprajem si veľa bielkovýn a vlákniny plus pohyb vonku cca 2hodky vonku rýchla chôdza, korčule

Toto je najlepsie riesenie. Treba vela pohybu a zdravo sa sttravovat. Ked nie je dobra vyziva, tak aspon vela pohybu. Ten je najzdravsi. Len nech ti to vydrzi


...očuj ...dračí muž ...;)....

a si čítal všetko...????
a pozorne ...???
a zamysel si sa ...???

Len tak ...moje zamyslenie sa ...


...veď to zmysel nedáva ...

Alebo aj hej , no iný ...;)..viď

No co ti na to povedat. Neviem co je na tom zlozeni take nepochopitelne? Co ked su to vytazky zo semiacok? Ved vsetko ma ine vlastnosti.Hroznova supka napr priaznivo posobi proti rakovine a semienka maju tak isto svoje vyhody. Trosku si pogoogli a uvidis. Kedze si dal do pozornosti ten web, tak si pozri ucinky obsiahnuteho ovocia.




Zaujímavé je , že som sa nejak na tých rôznych stránkach k cenovým reláciám nedopracoval ...
Ty asi určite ...........;):rolleyes:...........či ......??????????
Ale zvedavý teda som ...rád by som vedel tie podmienky predaj , kúpy ...
Spamuješ ........reklamu si robíš....Bystrík....ale kontakt na Teba nedám , neboj ...jak partizán hubu držím .........teda zatiaľ ...

Nerobim ziadnu reklamu, nerobim ziadny spam, ziadny predaj. Nedal som nikde ziadne konkretne informacie. Dal som len slecne/pani do pozornosti produkt, ktory by jej mohol pomoct. Ziadny link, ziadny kontakt. Je na kazdom co si s tym spravi.

Mozem povedat, ze produkty su to naozaj skvele a co je hlavne, pomahaju roznych ludom s roznymi problemami, tak preco nepomoct aj dalsim. Nejde o biznis, ale ide o zdravie, ktore si treba chranit a vycibrit.

Tak isto ako produkty pomahaju ludom lepsie a zdravie zit, prilezitost pomaha zlepsit im financnu situaciu. Ak si myslis ze zas ta spodna vrstva zaraba na tych ostatnych, tak sa mylis! Toto uz nefunguje. Resp bohuzial este ano, ale treba sa spravne rozhodnut.

O tomto uz koncim, ak chces prebrat konkretne veci, vies ako ma kontaktovat.

PS: Ten napoj moze pomoct aj tebe a aj kazdemu v tvojom okoli.
buchač
24.03.11,18:46
Toto je najlepsie riesenie. Treba vela pohybu a zdravo sa sttravovat. Ked nie je dobra vyziva, tak aspon vela pohybu. Ten je najzdravsi. Len nech ti to vydrzi

No co ti na to povedat. Neviem co je na tom zlozeni take nepochopitelne? Co ked su to vytazky zo semiacok? Ved vsetko ma ine vlastnosti.Hroznova supka napr priaznivo posobi proti rakovine a semienka maju tak isto svoje vyhody. Trosku si pogoogli a uvidis. Kedze si dal do pozornosti ten web, tak si pozri ucinky obsiahnuteho ovocia.
Nepochopil si ma ...nevravím o účinkoch ...
Mal som na mysli práve tie plodiny a semiačka ...výrobu ....:confused:
Si vieš predstaviť pravé - divé (citujem) čučoriedky...vieš , čo obnáša zber v lesoch , horách ????....ja hej , dávam si ich totiž zbierať ...20 litrov nazbierajú cca 2-4 za jeden deň !!!!!!!
Atď ...

Nerobim ziadnu reklamu, nerobim ziadny spam, ziadny predaj. Nedal som nikde ziadne konkretne informacie. Dal som len slecne/pani do pozornosti produkt, ktory by jej mohol pomoct. Ziadny link, ziadny kontakt. Je na kazdom co si s tym spravi.

Udajne aj ten core4 je super. Co som pozeral, tak ma veru dobre ohlasy a hlavne vysledky su tiez velmi zaujiimave.
Teraz ako ?????
Údajne ....alebo čo si pozeral ....
Alebo veríš produktu , ktorý ponúkaš na predaj inde ...
Alebo nie ....
Tak ako je to teda ?????
Zavádzaš ???????
Mozem povedat, ze produkty su to naozaj skvele a co je hlavne, pomahaju roznych ludom s roznymi problemami, tak preco nepomoct aj dalsim. Nejde o biznis, ale ide o
Háčko asi čo ....????
zdravie, ktore si treba chranit a vycibrit.

Tak isto ako produkty pomahaju ludom lepsie a zdravie zit, prilezitost pomaha zlepsit im financnu situaciu.
Neblbni ........:---:D:---:D:D:D:D....poznáme ....napriklad Herba...e
Ak si myslis ze zas ta spodna vrstva zaraba na tych ostatnych, tak sa mylis! Toto uz nefunguje.
Eeeeee ....nie spodná ...ale tá vrchná ...vždy to tak bolo a aj bude ...
Resp bohuzial este ano, ale treba sa spravne rozhodnut.

O tomto uz koncim, ak chces prebrat konkretne veci, vies ako ma kontaktovat.
Ani nie ...;)
PS: Ten napoj moze pomoct aj tebe a aj kazdemu v tvojom okoli.
...netvrdím ale opak ...aby jasno bolo ...;)
Mne je jedno , čo kto a ako ...

Ja som sa len pozastavil a zamyslel sa ....nad slovami , súvislosťami , významom ....:rolleyes:
devinbez
24.03.11,18:53
mam pred 38čkou a stale vahu ako v 18tke a cukrov sa nestránim, tie spálim činnosťou , 3x denne výdatné jedlo a musím povedať ,že moja draha ocenila tento prístup. DIETA je dobra strava na stalo.
smack11
24.03.11,18:58
Kedy uz ludia pochopite ze aj tak ked schudnete znova priberiete? Toto je snad najvacsi od.b na ludoch ktory len existuje vsetky tie smiesne prispevky aky napoj im pomoze a podobne :DDDD vsetko je zalozene na genoch a na type cloveka aky rychly resp pomaly metabolizmus ma, ked niekto prestane pit tie ,,zazracne,, nizko kaloricke napoje a da sa opat na beznu stravu znova priberie jedine ak by bol az tak moc zasadovy a jedol by iba zeleninu cely zivot, a tam zas pridu o par rokov prve nemoci, lebo clovek nemoze byt bez komplexnej stravy...
lujza.j
24.03.11,20:51
Kedy uz ludia pochopite ze aj tak ked schudnete znova priberiete? Toto je snad najvacsi od.b na ludoch ktory len existuje vsetky tie smiesne prispevky aky napoj im pomoze a podobne :DDDD vsetko je zalozene na genoch a na type cloveka aky rychly resp pomaly metabolizmus ma, ked niekto prestane pit tie ,,zazracne,, nizko kaloricke napoje a da sa opat na beznu stravu znova priberie jedine ak by bol az tak moc zasadovy a jedol by iba zeleninu cely zivot, a tam zas pridu o par rokov prve nemoci, lebo clovek nemoze byt bez komplexnej stravy...

....no na niečo sa treba vyhovoriť, ale nie naveky ;)
lujza.j
25.03.11,09:44
preložený text:

Jablčného octu stravy - prírodný spaľovač tuku
Jablčného octu: starobylé zázrak babičiek 'metóda - vplyv octu


Staroveké liek jablčného octu - uľahčuje chudnutie, znižujú chuť do jedla, čistí telo a zvýšiť váš metabolizmus.

Nie nadarmo sa hovorí, že ocot je jedným z najlepších prírodných spaľovač tuku! To je dôvod, prečo používame rad jablčný ocot ku strave pri podpore chudnutia a spaľovanie tukov.

Účinok octu - prírodný spaľovač tuku
 ocot urýchľuje metabolizmus, takže chudnutie tiež zlepšuje ako fyzickú (prietok krvi, končatín krvnej saturácie) a mentálne funkcie (koncentrácia, duševné vitality).

 Stimuluje tráviaci systém, hrubé telo a je zapojený do procesu.

 antibakteriálny účinok očisty tela, spôsobujúce kožné bude zdravšia, vlasy.

 revitalizovať bunkové dýchanie a zmierňuje príznaky predčasného starnutia.

 zabíja baktérie v črevnej stene, ktoré sú zažívacie poruchy, môže spôsobiť nadúvanie alebo zápcha.

Cure jablčného octu - jablčného octu stravy - Chudnutie almaecettel
Ocot pred jedlom spotrebovaný významne znižuje chuť k jedlu. Okrem toho, ocot je dôležité poskytnúť telu minerály, chudnutie a dlhodobý, kontinuálny službu.

Ocot diéta elkezdésénél stojí za to venovať pozornosť, aký druh jablčný ocot je používaný. Najčistejšie zdroj ocot je dostupný v obchodoch so zdravou výživou. Organické jablčného octu je nielen zdravšie, ale aj ochutnať oveľa krajší, než obyčajný jablkový ocot.

Ocot diéta môže byť niekoľko dní, niekoľko týždňov alebo dokonca mesiacov, rovnako. Stojí za niekoľko dní octu liek začať zvykať organizácie k zmene.


Jablčného octu stravy: Dajte polievkovú lyžicu jablčného octu v pohári vody. Vypite pohár vody almaecetes ranný (nalačno) a popoludňajšie (pred jedlom, je asi. 15 minút) a večer (pred spaním).


Jablčný ocot v zmesi s čistou vodou a konzumujú a nepoužívajú žiadne sladidlo na to!

Ak sa ocot diéta počas viac pozornosti si dávať pozor na étkezésedre a fyzickej aktivity, rovnako, výsledok bude ešte veľkolepejšie!

Jablčný ocot kapslí
Vzhľadom na možnosť, že niekto nemá rád almaecetes pitnej vody, môže sa spotreba jablčným octom vo forme kapsúl byť usporiadané. Hoci Kapsuly sú drahé roztokom octu je často oveľa príjemnejšie a jednoduchšie použiť ocot.

Účinok ocot - ocot, alebo savasít lúgosít?
Zaujímavou otázkou je, či ocot, ktorý má tiež meno 'ocot', to znamená, že môže byť kyslé, v skutočnosti vplyv kyseliny-base rovnováhy, a aký vplyv na ľudí po trávenie?

Ocot - rovnako ako citróny. - Kyselina Alkalizes sú spotrebované telo, pretože obsahujú chemické prvky, ktoré majú pomôcť výrobu alkalických, alebo na druhej strane, zlepšiť odbúravanie kyselín. Je však dôležité, že jablčný ocot piť na lačný žalúdok alebo prázdny žalúdok, nie v zmesi s inými látkami, takže majte alkalizujúce účinok.


Pozadie - Ako je ocot?

"Jesť jablko denne, a udržať si zdravie!" - Hovorí staré príslovie. Hoci to môže byť, že v dnešnom svete, túto chemickú látku je vyššia jablká nemusí byť popieral, že veľa cenných vitamínov jablko (vitamín A, vitamín C, vápnik, draslík, železo), rovnako ako rôzne enzýmy a vlákien možno tiež nájsť.

Počas kvasenia, šťava je cukor alkohol prvýkrát, a potom prevedený na kyselinu octovú. (Napríklad preto, že zvieratá jedia fermentované opadané ovocie, fermentované plody už zomreli, pretože baktérie a patogény, a tak mohli chrániť svoje organizácii pred infekciou.)

Cenným majetkom octu a octu baktérie kórokozóölő unikátna kombinácia jabĺk a vďaka. Teda v porovnaní s inými kyselinu octovú, ocot a tuku v mnohých spotrebiteľských funkcie! (To stimuluje metabolizmus, krvný obeh a trávenie. Vnútorne čistí telo, znižuje hladinu cholesterolu v krvi, zvýšenie črevnej pohyby, a uľahčiť úniku odpadových produktov.)
lujza.j
23.04.11,09:05
dobrá stránka :)
http://www.sportujeme.sk/
dominicka20
24.04.11,18:40
Skús tancovať ZUMBU :D
lujza.j
24.04.11,18:43
akože ja? ja mám svoje Tae-Bo:)
bettylou
25.04.11,04:34
v angličtine
http://www.youtube.com/watch?v=JU-vWmj9Ses&feature=relmfu
Craig Ballantyne jeden z najlepších bodyweight trénerov v súčasnosti
truch
25.04.11,07:24
Tiež sa každý deň rozhodujem, že začnem chudnúť, len sa nemôžem odhodlať:( Leto sa blíži,treba niečo robiť. Dostala som na narodky darček, http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRVd7CPdtj5MVdKK8BX-GXbaykVZ9RU8-QF46qe8ASMjpaviocJ, je to krokomer Garmin, meria tep, kalórie a všetko zaznamená:(,
takže mi už nič iné nezostáva ako začať, veď budem mať kontrolu:D Podľa slov darcu -mangela, vraj budem chudnúť zdravo:D No uvidím:D
digehe1
25.04.11,07:40
Tiež sa každý deň rozhodujem, že začnem chudnúť, len sa nemôžem odhodlať:( Leto sa blíži,treba niečo robiť. Dostala som na narodky darček, http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRVd7CPdtj5MVdKK8BX-GXbaykVZ9RU8-QF46qe8ASMjpaviocJ, je to krokomer Garmin, meria tep, kalórie a všetko zaznamená:(,
takže mi už nič iné nezostáva ako začať, veď budem mať kontrolu:D Podľa slov darcu -mangela, vraj budem chudnúť zdravo:D No uvidím:D


z mojej skusenosti: tiež som si kupila krokomer,denne prejdem v robote za 9hod. 13.OOOkrokov, asi sa čuduješ,že je to veľa, aj mne sa zdalo, tak som ho používala 3 dni posebe,a neklamal hore-dole 5OOkrokov,a neschudla som ani deko, organizmus si zvykne a jeto, ani ho nehne ísť s váhou dolu, ale držím ti palce, pochvál sa potom,,,,,hlavne treba dodržiavať pitný režim,mne to dá veľmi zabrať, totiž ja som neni nikdy smädná,pijem veľmi málo,,,,,:mee::mee::mee:
Valcake
25.04.11,21:52
http://www.slim309.sk/kura-chudnutie-ako-funguje/

..určite ste to čítali. Ja by som chcela vedieť či má niekto s tým skúsenosti. ...hlúposť, nehlúposť:eek: schudnúť musím.!!!
...cvičím len na záhrade, neprejedám sa, ale je fakt, že keď nie som v duševnej pohode, pribeeerááám. Minulý a tento rok bol a je pre mňa dosť..hm ťažký.
Teraz skúšam ten jablčný ocot. Boooože, vždy som mala najviac 58 kíl..:mee:
Asi pred 3-4 rokmi som bez problémov schudla asi 9 kíl. Teraz to nejde.
truch
26.04.11,05:21
Práve ma napadlo, že som si pred dvoma rokmi kúpila fit loptu, že budem cvičiť. Ešte som ju ani nenafúkla, možno za tie dva roky sa ani nebude dať nafúknuť:D
janka1710
26.04.11,05:56
Do 50 siatky som bola vždy štíhla... mohla som jesť čo som chcela...zjedla som možná viac ako manžel....ale teraz prišlo obdobie memopauzy a začala som priberať... aspoň mne sa to zdá...začínam menej jesť...ale stále sa to kilečko za ten rok na mňa prilepí...ráno som nikdy nejedla...
váha sa mi blíži pomaly k 60 kg pri výške 165.... chcem schudnúť aspoň 5 kíl....
začala som chodiť do posilovne, ale poviem pravdu nebaví ma to...
doma sa veľmi neprinútim cvičiť....
už som rozmýšľala nad tým 309 slim... myslím, že je to hlúposť... ale skúsim objednať...
lujza.j
26.04.11,11:44
na mňa sa tiež čo to nalepilo:( nie mojou vinou teda vinou lenivosti, cvičiť chodím pravidelne už ani neviem asi 4r, už to neriešim príde utorok/štvrtok a idem, ale mala som obdobie keby som nemohla robota, choroba, robota zase choroba a keď som už myslela, že už tak zase kríže:(:(:(:mee: už som naskočená opäť v rytme;) chcela by som prihodiť ešte nedeľu, ale to je pre mňa jediný deň keby môžem "hniť" lebo v sobotu mám " upratovaciu brigádu" :) tiež mám doma fit loptu nikdy som na nej necvičila, aj xy video kaziet. mne sa páči také hromadné cvičenie, fitko mám blízko chvala bohu:D tiež som jednu dobu chodila do posilky, tiež ma to nebavilo/pritom kedysi áno/, je fajn keď cvičebná hodina ubehne tak že nevieme ako;) ja má paniku z toho že cvičko ktoré robím pre chrbticu nebudem môcť robiť, potom neviem čo:( som realistka a viem že moje Tae-Bo má pre mňa obmedzený čas:( aby ste dievčatá vedeli ako hopsám tak názorná ukážka:D
http://www.youtube.com/watch?v=Dx_K0lk6v74
Evanka
26.04.11,12:01
Do 50 siatky som bola vždy štíhla... mohla som jesť čo som chcela...zjedla som možná viac ako manžel....ale teraz prišlo obdobie memopauzy a začala som priberať... aspoň mne sa to zdá...začínam menej jesť...ale stále sa to kilečko za ten rok na mňa prilepí...ráno som nikdy nejedla...
váha sa mi blíži pomaly k 60 kg pri výške 165.... chcem schudnúť aspoň 5 kíl....
začala som chodiť do posilovne, ale poviem pravdu nebaví ma to...
doma sa veľmi neprinútim cvičiť....
už som rozmýšľala nad tým 309 slim... myslím, že je to hlúposť... ale skúsim objednať...
Janka, nebláááázni, veď máš ideálnu hmotnosť pri svojej výške ;).
digehe1
26.04.11,17:02
http://www.slim309.sk/kura-chudnutie-ako-funguje/

..určite ste to čítali. Ja by som chcela vedieť či má niekto s tým skúsenosti. ...hlúposť, nehlúposť:eek: schudnúť musím.!!!
...cvičím len na záhrade, neprejedám sa, ale je fakt, že keď nie som v duševnej pohode, pribeeerááám. Minulý a tento rok bol a je pre mňa dosť..hm ťažký.
Teraz skúšam ten jablčný ocot. Boooože, vždy som mala najviac 58 kíl..:mee:
Asi pred 3-4 rokmi som bez problémov schudla asi 9 kíl. Teraz to nejde.

Vali, ja som mala najviac 7Okg, za dva roky som pribrala na 80,
chcem veľmi schudnuť, ale zabijem sa ked to nejde, čím viacej dávam pozor, tým je to horšie, ale môžem ti napísať,,,,,hlavne že som zdravá a je mi dobre,,,,,,,,,,,,,,celé dni som v pohybe, ako som písala hore,,,,,teší ma len to že všetko ešte oblečiem, a ked nie, kupim väčšie, všetko ide vekom...ačo už narobíme,PS lež tlstý schudne, chudý umre.....:D:D:D
digehe1
26.04.11,17:13
Do 50 siatky som bola vždy štíhla... mohla som jesť čo som chcela...zjedla som možná viac ako manžel....ale teraz prišlo obdobie memopauzy a začala som priberať... aspoň mne sa to zdá...začínam menej jesť...ale stále sa to kilečko za ten rok na mňa prilepí...ráno som nikdy nejedla...
váha sa mi blíži pomaly k 60 kg pri výške 165.... chcem schudnúť aspoň 5 kíl....
začala som chodiť do posilovne, ale poviem pravdu nebaví ma to...
doma sa veľmi neprinútim cvičiť....
už som rozmýšľala nad tým 309 slim... myslím, že je to hlúposť... ale skúsim objednať...


čo dodať k tomuto? asi len tíško závidieť...ved máš váhu akurát, nevymýšľaj a hlavne nenamýšľaj si, čo by sme niektoré dali za taku váhu!:mee::mee::mee:
marjankaj
26.04.11,20:39
[QUOTE...

Mária[/QUOTE]

Toto vyzerá ako inzerát:---
Ešte daj mobil.:---:D
danushka
26.04.11,21:07
Toto vyzerá ako inzerát:---
Ešte daj mobil.:---:D

Ty si sa tu Janko ešte vrátil?
A pýtaš mobil ? :D:D:D:eek::eek::eek:
Beťár jeden...
marjankaj
27.04.11,10:44
Ty si sa tu Janko ešte vrátil?
A pýtaš mobil ? :D:D:D:eek::eek::eek:
Beťár jeden...

Tak mobil nebude, ani fotka, ani nič.:eek: Že by sa prepadla?:confused: Ani google ju nenájde?
Oliwa
27.04.11,10:52
Asi nabrala parné skupenstvo... :):(
Marína
27.04.11,11:27
Tak mobil nebude, ani fotka, ani nič.:eek: Že by sa prepadla?:confused: Ani google ju nenájde?
Uff, aká to len škoda, oči už len pre :mee:, hádam ti pomôže odkyslenie(či odkysľovanie?;)) organizmu.:D:--- http://www.porada.sk/1727954-post21.html
marjankaj
27.04.11,11:55
Uff, aká to len škoda, oči už len pre :mee:, hádam ti pomôže odkyslenie(či odkysľovanie?;)) organizmu.:D:--- http://www.porada.sk/1727954-post21.html

Pôjdem na pivo.:confused: Alkohol vraj neutralizuje kyseliny.:---
Marína
27.04.11,12:01
Sám?:confused: Budeš sa cítiť (možno)opustene.;) Ale aspoň si organizmus dáš do poriadku.:D:---
pivko
27.04.11,12:03
Pôjdem na pivo.:confused: Alkohol vraj neutralizuje kyseliny.:---
Ale v žiadnom prípade pivo , pivo organizmus prekysluje až až.
marjankaj
27.04.11,12:04
Sám?:confused: Budeš sa cítiť (možno)opustene.;) Ale aspoň si organizmus dáš do poriadku.:D:---


Prečo si myslíš, že ho mám v neporiadku?:rolleyes:
Marína
27.04.11,12:09
No, prečo asi?;):---

Pôjdem na pivo.:confused: Alkohol vraj neutralizuje kyseliny.:---

Kvôli mrníkovaniu nás tu .......... :confused::cool:.
marjankaj
27.04.11,12:14
Ale v žiadnom prípade pivo , pivo organizmus prekysluje až až.

Tak ho budem prekladať s borovičkou.:cool: (To iba sousedovic Toníček ho prokládá hanáckou:---)
nunik
18.07.11,13:15
Dobry den. Chcela by som sa poradit. Kto by mi vedel poradit ,ako postupovat pri chudnuti. Prečitala som už toho strašne vela,upravila stravu,začala cvičit ale vysledok nulovy ! Uvitam každu radu...Dakujem
Gina Er
18.07.11,13:40
ako dlho to trvá,čo si upravila stravu a začala cvičiť?
video1983
18.07.11,13:42
kolko vazis a na kolko chces ist?
truch
18.07.11,15:10
Dobry den. Chcela by som sa poradit. Kto by mi vedel poradit ,ako postupovat pri chudnuti. Prečitala som už toho strašne vela,upravila stravu,začala cvičit ale vysledok nulovy ! Uvitam každu radu...Dakujem

Ak chceš schudnúť, musíš si dávať pozor aj na tep pri cvičení. Ak prekročíš hodnoty neschudneš, tuky preč nepôjdu.
Pripájam tabuľku:
Maximálna tepová frekvencia
Najjednoduchší je vzorec 220 mínus vek. Ním zistíte svoju maximálnu tepovú frekvenciu.

Napríklad teraz mám 42 rokov, takže maximálna tepová frekvencia pre mňa je 220 – 42 = 178 pulzov.
20 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 200 pulzov za minútu.
30 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 190 pulzov za minútu.
40 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 180 pulzov za minútu.
50 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 170 pulzov za minútu.
60 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 160 pulzov za minútu.
Maximálnu frekvenciu neprekračujte, podľa možnosti ani krátkodobo.

Aj čas, po aký má byť tento tep udržiavaný sa podľa rôznych zdrojov líši – bežne sa stretnete s odporúčaním cvičiť minimálne 20 až 40 minút.
video1983
18.07.11,15:16
nic v zlom ale to su take tabulkove kravinky! nemoze predsa nejaka tabuka skatulkovat cloveka ktoreho ani nepozna. nevies jej zdravotny stav, nevies zivotny styl nevies nic tak taka tabulka je na dve veci!
ak to mylsli vazne a skutocne chce nieco spravit tak nech vyhlada odborneho cloveka kt. sa venuje tymto veciam, nastavi jej jedalnicek, spravi cvicenia na mieru a bude ju kontrolovat
truch
18.07.11,15:22
nic v zlom ale to su take tabulkove kravinky! nemoze predsa nejaka tabuka skatulkovat cloveka ktoreho ani nepozna. nevies jej zdravotny stav, nevies zivotny styl nevies nic tak taka tabulka je na dve veci!
ak to mylsli vazne a skutocne chce nieco spravit tak nech vyhlada odborneho cloveka kt. sa venuje tymto veciam, nastavi jej jedalnicek, spravi cvicenia na mieru a bude ju kontrolovat

Nie sú to blbosti, samozrejme, že všetko sa individuálne prispôsobí človeku, podľa jeho zdravotného stavu. Je to o tom, že chudnúci človek nemá cvičiť na doraz svojich síl, vtedy , podľa názoru odborníkov sa nespaľujú tuky, ale cukry.
Ja som to nevymyslela:(
buchač
18.07.11,17:34
...toto je " A "


Ak chceš schudnúť, musíš si dávať pozor aj na tep pri cvičení. Ak prekročíš hodnoty neschudneš, tuky preč nepôjdu.
Pripájam tabuľku:
Maximálna tepová frekvencia
Najjednoduchší je vzorec 220 mínus vek. Ním zistíte svoju maximálnu tepovú frekvenciu.

Napríklad teraz mám 42 rokov, takže maximálna tepová frekvencia pre mňa je 220 – 42 = 178 pulzov.
20 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 200 pulzov za minútu.
30 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 190 pulzov za minútu.
40 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 180 pulzov za minútu.
50 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 170 pulzov za minútu.
60 ročný človek má maximálnu tepovú frekvenciu 160 pulzov za minútu.
Maximálnu frekvenciu neprekračujte, podľa možnosti ani krátkodobo.

Aj čas, po aký má byť tento tep udržiavaný sa podľa rôznych zdrojov líši – bežne sa stretnete s odporúčaním cvičiť minimálne 20 až 40 minút.
...keď poviem " A " , zvykne nasledovať aj " B "...a až po " Z " by bolo potrebné , no je toho toľko , že ešte aj MUDr. Bukovský to neovláda a to je už teda " odborník ....

... a toto zasa " B " ....;)

Teraz poznáte orientačné hodnoty tepovej frekvencie, ktorú by ste mali zhruba dodržiavať počas cvičenia. Nemusíte dbať o striktnú presnosť, mierne kolísanie je celkom v poriadku. Jediné, čím sa musíte riadiť striktne je aby ste nikdy necvičili tak intenzívne, že by ste sa dostali cez MTF.

Radím, aby ste si rady o optimálnej intenzite cvičenia prispôsobili.
Začnite na nižších hodnotách – v oblasti 50 až 60 % maximálnej tepovej frekvencie. Až po pár týždňoch bezproblémového cvičenia začnite pridávať intenzitu.
Necvičte 40 minút na prvý raz. Prvé cvičenie môže mať pokojne 5 minút, alebo o niečo viac, ak vládzete. A DOSŤ! Postupne pridávajte, takže ku pol hodine či viac sa možno dopracujete až po pár týždňoch postupného pridávania času tréningu.

Nepreťažte svoj netrénovaný organizmus nezmyselne ťažkou úlohou, inak budete mať druhý deň takú "svalovicu", že vás môže celkom odradiť od ďalšieho cvičenia. Cvičenie musí byť príjemné a aj po jeho skončení by ste sa mali cítiť dobre, alebo lepšie. (Mierna únava je v poriadku.) Aj tu platí to, čo pri chudnutí máme už hádam aj zlatým písmom napísané "pomaly ďalej zájdeš". Radšej začnite s cvičením "príliš opatrne a pomaly", ako by ste sa mali hneď na úvod zničiť na celý ďalší týždeň tak, že budete len ležať a preklínať, ktorý blbec vás to na cvičenie vlastne nahovoril. Radšej nech prvé cvičenia sú málo účinné, ako by vás mali odradiť.

Ak sa vám tepová frekvencia nechce počítať, môžete intenzitu cvičenia zhruba testovať aj pomocou kontroly rozprávaním.
Ak pri cvičení môžete normálne rozprávať, nie ste ani veľmi zadýchaní, je intenzita cvičenia veľmi slabá. (Napríklad bežná prechádzka po chodníku, alebo po lese…)
Správne cvičíte vtedy, ak dýchate intenzívne, hovoriť môžete, ale dosť namáhavo. (Túra, bicyklovanie.)
Príliš intenzívne cvičenie je v prípade, že už nemôžete hovoriť, pretože potom by ste už lapali po dychu. Okamžite uberte intenzitu, netrénovaný človek by sa nemal až tak zaťažovať – môže to byť nebezpečné. (Rýchly beh…) Ak neviete povedať súvislo ani tri slová, je to signál, že treba rázne ubrať na intenzite.


...he ...pulzy , diéty , rady ........každý si musí to svoje vziať z toho všetkého ..
Tú moju diétu by ste asi nechceli ...a aj tak nedám ...;)....za 2-3 mesiace cca ......ajajááááj .....:rolleyes:
Ale váhu si držím a ešte aj dole ide ...síce pomalšie teraz ,ale ide ...:cool:
danushka
18.07.11,18:32
No ale prestaňte už. Kto to tu má počúvať!
Zmierte sa so sebou a ľúbte sa s kilami navyše tak ako som to urobila ja. :D :D :D
Viete o tom, že my bacuľatí sme väčší srandisti a menej dotkliví a lepšie čelíme stresu?
Furt by len všetci chudnúť chceli. No nemáte lepšej roboty?:eek:
terezamaria
18.07.11,18:43
No ale prestaňte už. Kto to tu má počúvať!
Zmierte sa so sebou a ľúbte sa s kilami navyše tak ako som to urobila ja. :D :D :D
Viete o tom, že my bacuľatí sme väčší srandisti a menej dotkliví a lepšie čelíme stresu?
Furt by len všetci chudnúť chceli. No nemáte lepšej roboty?:eek:

Danuška dobre sa Ti hovorí, keď si štíhla. Vy paličky veru diétu držať nemusíte.:---:---:--- Ja si asi dám školenie u Juraja, ako to robí. Ak ma ovšem nezruší. :rolleyes:Tiež mám cukrovku, takže tá jeho rada by mohla byť veľmi osožná. :)
video1983
18.07.11,18:43
a zevraj baculky su lepsie v sexe :D
buchač
18.07.11,18:47
Danuška dobre sa Ti hovorí, keď si štíhla. Vy paličky veru diétu držať nemusíte.:---:---:--- Ja si asi dám školenie u Juraja, ako to robí. Ak ma ovšem nezruší. :rolleyes:Tiež mám cukrovku, takže tá jeho rada by mohla byť veľmi osožná. :)

...žiadne vzrušovanie nebude...;)

...školenie ???...a ako sa to robí ???

Neblázni ...:---:D
danushka
18.07.11,18:56
a zevraj baculky su lepsie v sexe :D

no Ty aby si niekde chýbal na Porade...:D




Danuška dobre sa Ti hovorí, keď si štíhla. Vy paličky veru diétu držať nemusíte.:---:---:--- Ja si asi dám školenie u Juraja, ako to robí. Ak ma ovšem nezruší. :rolleyes:Tiež mám cukrovku, takže tá jeho rada by mohla byť veľmi osožná. :)
Jój Terezká moja, to už je minulosť, ja som už Vaša, Vaša bacuľatá a
sama neviem ako, zistila som, že aj z nedostatkov sa dajú robiť prednosti :D:D:D.
Gina Er
18.07.11,18:56
a zevraj baculky su lepsie v sexe :D
vraj?? :eek: ešte si nevyskúšal? :D:D:---
terezamaria
18.07.11,18:57
...žiadne vzrušovanie nebude...;)

...školenie ???...a ako sa to robí ???

Neblázni ...:---:D

No dobre Juraj, tak sa nevzrušuj, ale ani nezrušuj mňa / neruš / :---:---:---
A mohol by si začať s prvou kapitolou, čo povieš? Ale kapitolou o chudnutí, lebo o vzrušovaní nechcem, som 4 roky vdova. :cool::rolleyes:

Keď Ty máš také dobré výsledky, veru hoď na sklo svoje poznatky, budeme sa tešiť viacerí. A keď schudneme, budeme Ťa milovať. :---:---:---
Gina Er
18.07.11,18:59
Jój Terezká moja, to už je minulosť, ja som už Vaša, Vaša bacuľatá a
sama neviem ako, zistila som, že aj z nedostatkov sa dajú robiť prednosti :D:D:D.
kaderníčka mi vraví:pani,že vy ste schudli? a ja: nie,to ja sa iba tak tvárim :D
Gina Er
18.07.11,19:00
No dobre Juraj...

Keď Ty máš také dobré výsledky, veru hoď na sklo svoje poznatky, budeme sa tešiť viacerí. A keď schudneme, budeme Ťa milovať. :---:---:---
ale iba virtuálne ;):---
pepsikova
18.07.11,19:15
...som len išla okolo a reku, kuknem, ako sa chudne...a idem hneď het...lebo ja sa teda nejdem siliť do zbavovania mojich kilečiek, rokmi statočne naskladaných...
...a čo sa týka cukrovky-tam by dobré tipy možno padli na úrodnú pôdu..hoci aj za cenu virtuálnej lásky))))
lujza.j
18.07.11,19:15
Dobry den. Chcela by som sa poradit. Kto by mi vedel poradit ,ako postupovat pri chudnuti. Prečitala som už toho strašne vela,upravila stravu,začala cvičit ale vysledok nulovy ! Uvitam každu radu...Dakujem

ako si začala cvičiť? treba si to "upratať" v hlave to je dôležité, chudnutie začína v hlave to mi ver;)
video1983
18.07.11,19:17
[QUOTE=danushka;1798621]no Ty aby si niekde chýbal na Porade...:D




sak uz tu nebudem onedlho :D dovolenka volaaa hola holaaa :D
video1983
18.07.11,19:18
vraj?? :eek: ešte si nevyskúšal? :D:D:---


teraz neviem co bude lepsie napisat aby som niekoho neurazil :D :D
danushka
18.07.11,19:18
ako si začala cvičiť? treba si to "upratať" v hlave to je dôležité, chudnutie začína v hlave to mi ver;)

Lujzinka, aj nechudnutie začína v hlave :D.
Keď som prestala premýšľať o kilách navyše, prestala som priberať, no na začiatok dobré, no nééé? :D
video1983
18.07.11,19:20
:D
Gina Er
18.07.11,19:25
ako si začala cvičiť? treba si to "upratať" v hlave to je dôležité, chudnutie začína v hlave to mi ver;)
sakra,ako si to mám poupratovať :mee:
lujza.j
18.07.11,19:27
sakra,ako si to mám poupratovať :mee:

nemyslieť na to a neriešiť to;)
Kvaka
18.07.11,19:27
Lujzinka, aj nechudnutie začína v hlave :D.
Keď som prestala premýšľať o kilách navyše, prestala som priberať, no na začiatok dobré, no nééé? :D
Danushka, ty si určite prestala rozmýšľať o kilečkách navyše, keď si sa sústredila na poradu. No a kto chodí na poradu, vie, že niekedy sa od nej nedá odtrhnúť, no a potom zabúdame aj papkať alebo spálime varený obed, či večeru. Takže napríklad odkedy ja čučím na poradu, som schudla 3 kg. Ale inak baby, pravda je taká, že neporadím, lebo neviem, nepoznám vaše problémy, ja som bola celý život tenká. Manžel schudol pri delenej strave, ale keď ho to prestalo baviť, opäť nabral 8 kg. Viem len to, že tá delená strava určite pomáha a hladné nebudete.
Gina Er
18.07.11,19:31
nemyslieť na to a neriešiť to;)
vieš,ako dlho to už neriešim? :D

:(
buchač
19.07.11,06:35
No dobre Juraj, tak sa nevzrušuj, ale ani nezrušuj mňa / neruš / :---:---:---
A mohol by si začať s prvou kapitolou, čo povieš? Ale kapitolou o chudnutí, lebo o vzrušovaní nechcem, som 4 roky vdova. :cool::rolleyes:

Keď Ty máš také dobré výsledky, veru hoď na sklo svoje poznatky, budeme sa tešiť viacerí. A keď schudneme, budeme Ťa milovať. :---:---:---

...he .........milovať ?...mne stačí to , čo mám ...;)

Akože úvod


Diabetes nebolí ...tvrdia neznalí problému ...ja tvrdím občas úplny opak

1.
Svojho času , keď som dostal diabetes , zo začiatku to bolo všeliaké .
Pokiaľ som bol nastavený na liečbu ( najprv tabletky , neskôr inzulín ) vyzeralo to ako tak . Akonáhle som však začal aplikovať inzulín ,vyzeralo to na prd .
Dostal som sa do neustáleho kolotoča ihiel , glukomera a chladničky ...
Dal som si dávku pred jedlom , niečo zjedol a deň ubiehal ...
Raňajky , desiata , obed , olovrant , večera , druhá večera .......tretia večera ....štvrtá večera .......aj o 03,00 som sa niekedy zobudil na pocit ukrutánskeho hladu ...
Ľudovo sa tomu vraví " vlčí hlad " ...je to neustály , ale fakt neustály pocit hladu .


2.
Vtedy do mňa diabetka rúbala statočne ...:rolleyes: ...musel som jej všeliaké podklady nosiť ohľadom môjho stravovania .
Nakoniec som si vstúpil do svedomia , nakoľko inak sa proste ani nedalo ( dôvody boli rôzne ,no hlavne tie zdravotné ...) a začal som na sebe pracovať
http://www.porada.sk/t164484-cukrovka.html

3.
Nebudem zbytočne za múdreho , nemá význam....aj tak by som len iné myšlienky opakoval ...a to ani nespomínam , že múdrejšie hlavy by som len citoval .
Moja diéta spočívala v prvopočiatkoch hlavne v drastickom obmedzení stravy , čo do množstva na jedno jedlo .
Mnohí sa domnievajú , že je potrebné jesť 5x denne , čo je chyba .
Správne sa má stravovať 3x denne a ten zvyšok ( desiata , olovrant je len také doplnenie - nič iné ...proste niečo hryznúť a zahnať pocit hladu . Niekedy ani to nie je potrebné ...
O porciách ani nevravím . Nie nadarmo sa vraví aj to ..." oči by jedli , žalúdok nestíha "...radšej menej ako viac , vždy je možnosť pridať si ešte ako spráskať všetko naraz .
Čo sa týka zloženia stravy ???...hm , ako to ???....MUDr. Bukovského a podobných neuznávam ( každý sa ale nejak musí živiť ...:rolleyes: ) ...sú proste " diéty " a diéty . Tá moja spočíva v tom , že dovolím si všetko ...aj slaninu , aj sladké , aj múčne , aj ...proste všetko, čo je v zásade pri détach zakázané .
No pri tomto mi nedá spomenúť ale jedno dôležité slovíčko z filmu " Byl jednou jeden král " s V. Burianom a J. Werichom ......." PŘIMĚŘENĚ " ...
Ak by som mal presnejšie dať , týka sa to hlavne pobytu na chalupe , tak tam je asi nasledovný režim dňa - zloženie stravy nedávam :
- raňajky - inzulín , jedlo
- obed - neaplikujem inzulín , jedlo vynechávam
- večera - inzulín , jedlo

V priebehu dňa však pijem dostatok minerálok , pomedzi to aj nejaký sladený nápoj na doplnenie cukru kvôli výdaju energie , poprípade na zahnanie hladu nejaký ten kúsok keksíka ...
Zároveň zasa sa zvýšila pohybová aktivita ...či na chalupe ( tam mám vždy čo robiť ) , či len tak - prechádzky ...k tomu som pridal aj posilňovanie v rámci možností a schopností ...
Pohyb , pohyb ....pohyb .......to je to , čo každý ( správny ) diabetológ spomína , zdôrazňuje ....a je úplne jedno , že kde sa vykonáva ( to zasa tvrdím ja ;) :)...)

4.
Keď som svojho času , po tej prvej vlne " nového režimu " prišiel na kontrolu , prvá reakcia sestričky a potom aj diabetky bola tak trochu ...nazvem obdivná ???? ....že čo som so sebou robil . Po vysvetlení sa mi dostalo slov uznania a doktorka upravila dávky inzulínu smerom nadol ...
....a takto fungujem , je to už vyše roka ( teda snažím sa ) , aj doteraz ...

5.
Niekto aj spomenul , že je to aj o tej hlave ...ej , súhlasím veru ....súhlasím ...
Občas je to ťažšie a niekedy až príliš ťažké ...hlava vie narobiť poriadnu šarapatu v rámci celého organizmu , zažil už asi každý . Niekto viac , niekto menej ...
Čo si budem nahovárať ....aj ja .
Vtedy sa snažím buď zamestnať nejakou činnosťou ( ak sa teda vôbec dá ...) alebo to poriešim spánkom .......alebo len obyčajným telefonátom priateľovi .
Niekto zasa porieši poriadnym kusom čokolády alebo porciou zmrzliny ...
Psychologické okienko ale nemienim otvárať ...to je už iná káva ...

Y.
Akože záver

...nik mi momentálne neháda toľko rokov , koľko mám ...každý sa pomýli smerom nižšie ...;) tých 10 rokov .
Bol by som za blba , ak by som tvrdil , že len ženy sú v tomto smere ješitné ...aj ja sa vtedy potmehúdsky usmievam .:)

ja doplňam , že ..." nie každý sa cíti na taký vek ,aký má " ...niekedy by mi možno aj plienky bolo potrebné meniť ...:---

P.S.:
Ako zvyknem vravievať pri takýchto postupoch , sú to len a len moje poznatky , nemusia byt vhodné pre každého .
Halli
19.07.11,08:15
nunik
19.07.11,09:46
lujza.j no ja som začala zumbu,potom tie klasicke brušaky, potom odkukala som nejake cviky z internetu....trva to sice len asi mesiac viem že to pojde velmi pomali ale ja sa prave bojim že umn sa nepohne nič...v minulosti som to takto absolvovala 4 mesiace -jedlo upravila a cvičila a vaha stale rovnaka...mam 79 kil a 170 vyšku myslim že netreba vela len 5-7 kg by som chcela dat dole...a už neviem ako ?
nunik
19.07.11,10:09
všetkym ktory zareagovali na moj,,problem,,velmi dakujem. Cvičit som začala asi pred mesiacom,aj stravu som upravila na 5-6 porcii denne ,vela zeleniny a ovocie,važim 79 kil,vyška 170. Mne by postačilo schudnut na 72 kil...viac-menej....ale nedari sa mi straaašne,pretože aj v minulosti som asi za 4-5 mesiacov to takto skušala,myslim tu stravu a cvičenie a ...nič....cviky no tie klasicke brušaky,niečo som na brucho cviky odkukala z internetu a teraz aj pridala som zumbu....
korduľa
19.07.11,10:51
treba kazdodenny pohyb, pravidelnu stravu, samozrejme zdravu vyvazenu, trpezlivost, ved aj vsetky tie kila navyse sa nenalepili za tyzden.
ja mam problem so stitnou zlazou a poznam vela obeznych ludi, ktori svoju "doslova" obezitu zvaluju na tuto chorobu.
musim ale povedat, ze zdravo zijem cely zivot, nic nezdrave, sladke a pod. nejem, nechyba mi to a ani nemam nikdy pocit, ze mi nieco take ide na chut. pride mi to uplne prirodzene, ze to tak ma byt.
kazde rano cvicim ashtanga jogu, 3-4 krat do tyzdna beham a ostatne dni som vposilovni.
urcite vela z vas zalomi rukami, ze kde vziat na to cas. 40 minut rano ma kazdy, tiez behat sa da kedykolvek a kde kolvek. treba si urcit priority, privstat, premoct sa, nerozmyslat nad tym vela, prosto si obut tenisky a ist.
pre mna je to vsetko uplne prirodzene, zila som tak aj pred tym ako mi diagnostikovali znizenu funkciu stitnej zlazy, zijem tak teraz a chcem tak zit stale. ako hovorim, robim to pre zdravie, nechcem sa v 80-ke rosypat....
takze kto ma problem s nadvahou da sa to riesit, kto ma problem so stitnou zlazou tiez nie je pravidlo, ze to znamena okamzitu nadvahu. ano viem si predstavit, ze keby som tak nezila, ze mam asi o 10 -15 kilo viac. ale snad mi by som tak umyselne neskodila sama sebe. vsetko vsetko co denno denne robime, dobre i zle, robime pre seba.
maca.tt
19.07.11,14:20
na stránke mimi bazár -recepty sa venujú téme stop drastickým diétam-Norbiho tajomstvo ,stojí za to si to prečítať
Mária27
25.07.11,21:01
jozka56
25.07.11,21:20
Ivka B
26.07.11,16:58
pozor na ladviny pri pití prasličkového čaju a tiež pupenec - len predpísanú dávku
lujza.j
21.10.12,18:36
Ak ťa zaujíma diéta s názvom Glykemický index (http://www.dietyahubnuti.cz/redukcni-diety/glykemicky-index/) určite si prečítaj aj ďalšie info o tejto diéte, prípadne prezisti jej negatívne účinky. Väčšina diét končí jojo efektom. Súhlasím s názorom, že najlepšie je začať sa správne stravovať teda nežrať a začať cvičiť :)
neviem na koho reaguješ? ja som už x krát o glyk. indexe písala...nič nové;)
kaivorus
21.10.12,19:22
a čo tak ku glykemickom indexu pridať pojem glykemická nálož?

a čo tak zistiť si ako pracuje klubička v ľadvinách

a čo tak či nie je pasívny žlčník

a čo tak zistiť si či nie je porucha metabolizmu kolagénu, bielkovín , tukov a cukrov?

a čo tak zistiť si či je v poriadku hypotalamus , hypofýza, epifýzy , riadiace orgány nametabolizmus?

a čo tak nejesť zakysľujúce potraviny

ale, keď už je problém, a je zakyslený organizmus, a následne na 99 % prítomnosť parazitov , baktérii,alebi vírusov a plesní...., treba si to zistiť v jednotlivých orgánoch,..., a následne robiť aktivity pre odstránenie príčin- podotýkam nie domnievajúcich, ale skutočných príčin...

ak odstrániš príčiny, ..., postava .... O.K.?
kaivorus
21.10.12,19:25
je potrebné vedieť ako prepúšťa klubička, alebo robiť pre ňu opatrenia na zvýšenie je funkčnosti...
kaivorus
21.10.12,19:26
super, super, super,..., rozhodnutie konať, nie byť lenivý
kaivorus
21.10.12,19:33
veľmi dobre ukazuješ diabetikom a "nenažrancom" ako na to,..., v tom spočíva riešenie veľmi veľa problémov
lujza.j
31.05.17,11:24
smutné,že musíš detoxikovať....tak vela šťastia....ja nemusím:)