slniecko81
31.10.07,21:24
Ahojte,
kupila som si zimne topanky v cinskom obchode a priserne zapachaju - este som ich nenosila. Da sa tento zapach nejako odstranit? V jednom prispevku som citala, ze na zapachajuce topanky je dobry prasok do peciva, ale to boli topanky uz nosene a zapach bol ineho povodu. Skor ako zacnem experimentovat s tym praskom do peciva, by som rada, vedela ci uz ma niekto v tomto smere nejake skusenosti.
Nika
31.10.07,20:38
radšej ich ani nenos... ja som si raz také kúpila, tri mesiace som ich mala na balkóne aby sa vyvetrali... potom už síce až tak nepáchli, ale pálili ma v nich nohy. Tak som ich vyhodila a kúpila som si iné - normálne
misomiso
31.10.07,20:40
Bohuzial Cinania csto pouzivaju strasne sajrajty (lepidla, farbiva), obavam sa, ze s tym nepojde spravit nic, mozno to casom troch vypachne. Najhorsie je na tom to, ze su to vsetko vacsinou velmi silne jedy. Oni tam totiz maju "trocha ine" hygienicke normy a vsetok zavadny tovar sa ani zdaleka nepodari odchytit pri kontrolach u nas.
M3G
31.10.07,21:05
čínania melú do zmesí na výrobu podošiev také sajrajty, ktoré sa tam možno dovážajú aj z krajín EÚ. Napr. ojazdené pneumatiky. Bratranec dostal z čínskych topánok exém, ktorého sa už 10 rokov nemôže zbaviť :mad:.
danushka
31.10.07,21:09
Aj ja som sa popálila na "čínskych" topánkach a nie raz. Pochopila som, že radšej chodiť naboso ako si ešte kúpiť boty, ktoré po pár obutiach už nevyvetráš za ten svet.
Bastian
06.11.07,17:06
Od číňankov by sme si už mali prestať kupovať veci, aby tu konečne prestali predávať svoje šmejdy & napodobeniny.

Tie topánky sú len "akože topánky"! Síce vyzerajú tak, ale naozaj to je len zlepenina vyrobená tak, aby to bolo možné predať ako topánky.

Pokiaľ to ale ľudia budú kupovať (a pokiaľ im to zákony dovolia), tak na tom budú pekne bohatnúť. Ale bohatne na tom iba obchodník (je tu už pár multi-miliomárov) - kúpou tovaru od nich neriešite svoju potrebu a nepomáhate tým ani chudákom (čo si možno niekto myslí). Chudáci slovenský výrobcovia a obchodníci...

Len tak pre informáciu - šikmoočkovia tu nakpujú kontajnery plné odpadu z plastových fliaš a viete čo z toho doma vyrábajú? Košele, tričká, bundy, nohavice, ponožky... dokonca aj niť, ktorou to zliepajú je umelina (pekne dráždivá). Prinesú to k nám a nás do toho oblečú - sú fakt šikovný. Tak si môžeme povedať, že sme vlastne urobili dobre aspoň pre našu Zem... predsa je lepšie keď je odpad v skrinke ako keby sa mal válať niekde na smetisku.:D

V dnešnej dobe už aj autá obúvame ako sa patrí, tak doprajme aj našim nohám kvalitnú obuv - zaslúžia si to....
tiny77
07.11.07,05:28
vyhod ich... v zaujme svojho zdravia...
http://www.porada.sk/t55292-reklama-na-mileticku.html
Bastian
07.11.07,08:08
vyhod ich... v zaujme svojho zdravia...
http://www.porada.sk/t55292-reklama-na-mileticku.html
...smutný a veľmi kuriózny prípad.
To, že si tá pani nevšimla to vrecúško v jednej topánke (asi bolo zatlačené úplne v špičke) viem pochopiť. Ale je zaujímavé, že necítila ani tie presypané guličky do druhej topánky. Tiež je zaujímavé, že mala celé nohy až po okraj topánky popálené.