Cogitationes
31.10.07,21:35
ahojte poradaci, takze uz zas otravujem... dufam ze tu uz podobne tema neni... pozeral som ale nevsimol som si .. ak ano tak sa ospravedlnujem a pls link:)
a k veci: zaujima ma problem zrejme "splnomocnenia" alebo nieco podobne aby som mohol uzatvarat obchody, vystupovat pod svojim menom, pripadne podpisovat dokumenty za ineho podnikatela (zivnostnika)...inak som nezamestnany a student... ci je to mozne a ak ano co pre to treba urobit ... za odpoved vopred dakujem ;)
danushka
31.10.07,21:19
Eulalia
01.11.07,04:30
Zrejme si nechceš vybavovať živnostenský list? Ak áno, môžeš v rámci živnosti uzatvárať zmluvy na zastupovanie iného podnikateľa podľa obchodného zákonníka. Napr. mandátnu zmluvu, zmluvu o sprostredkovaní, o obchodnom zastúpení a pod.
Cogitationes
01.11.07,14:22
presne tak... nechcem si vybavovat zivnostensky list... teda zatial nie... a nechcem ani nikde figurovaz ako zamestnanec... len ako fyzizicka osoba splnomocnena uzatvarat obchody a pod. :)
anklar
02.11.07,11:34
Aj tak mi to vychádza, ze budes potrebovat ZL, ked chces sprostredkovavat obchody ako FO. Na zaklade zmluvy o sprostredkovaní dostanes za uzatvorenie obchodu provizie, teda budes si tvorit zisk z cinnosti.
Cogitationes
02.11.07,12:04
hmm... ale co ak nechcem provizie... len chcem obchodovat namiesto neho...
anklar
02.11.07,12:59
ahojte poradaci, takze uz zas otravujem... dufam ze tu uz podobne tema neni... pozeral som ale nevsimol som si .. ak ano tak sa ospravedlnujem a pls link:)
a k veci: zaujima ma problem zrejme "splnomocnenia" alebo nieco podobne aby som mohol uzatvarat obchody, vystupovat pod svojim menom, pripadne podpisovat dokumenty za ineho podnikatela (zivnostnika)...inak som nezamestnany a student... ci je to mozne a ak ano co pre to treba urobit ... za odpoved vopred dakujem ;)
Mnohí študenti majú ŽL. K Tvojej otázke: ešte zatiaľ, kým sa ti neozve niektorý odborník z Porady a nepoučí tým aj mňa, mám pocit, že to zostáva v rovine predstavy. Ak správne chápem Tvoju predstavu, chcel by si nabrať skúsenosti v obchodovaní. Hľadáš teda možnosť zastupovania nejakého podnikateľa, aby si uzatváral jeho obchody na základe plnej moci. Ja nevidím reálne možnosti. Ak si študent, podnikateľovi (Tvojmu potenciálnemu klientovi) budú u Teba chýbať skúsenosti. V obchode ide o peniaze. Podnikateľa, ktorému by bolo jedno či mu Tvoja činnosť - zatiaľ si bez skúseností - prinesie úspech (dobrý obchod=peniaze; možno ti obchod vyjde možno nie;) alebo nie, by som ja určite nenašla. Možno Ty áno.
Ďalej: ak máš predstavu, že by si mohol podpisovať dokumenty za iného podnikateľa, - no, toto ruž robia takí sprostredkovatelia, ktorí majú nekajé meno, resp. sú to firmy, ktoré robia sprostredkovanie obchodov.
Vieš čo, počkaj na múdrejších. Buď ťa v Tvojej predstave uzemnia, alebo ťa nasmerujú. Zatiaľ študuj a vymýšľaj ďalej - niektorý z Tvojich nápadov bude pre Tvoju budúcnosť určite skvelý.
Ešte jedna vec: nechceš províziu. Čo iné ťa má motivovať v očiach podnikateľa, ktorého by si chcel zastupovať ak nie peniaze?
Samozrejme, toto neplatí ak chceš ponúknuť svoje služby v dobročinnej oblasti. Myslím si však, že ak chceš zastupovať, vždy budeš vystupovať v mene toho subjektu.
Cogitationes
02.11.07,16:10
podnikatela ktorí mi je ochotny nieco podobne ako plna moc podpisat uz som nasiel :)... povedal mi jedine: "nzadlz seba ani mna"... a este ak mam napad tak neh ho uskutocnim... provizie ma nelakaju... lakaju ma skusenosti... to je celkom dobra investicia do buducnosti;)... myslim ze lepsia ako peniaze... netvrdim vsak ze nic nechcem... ale skusenosti maju pre mna vetsiu hodnotu
anklar
05.11.07,08:51
podnikatela ktorí mi je ochotny nieco podobne ako plna moc podpisat uz som nasiel :)... povedal mi jedine: "nzadlz seba ani mna"... a este ak mam napad tak neh ho uskutocnim... provizie ma nelakaju... lakaju ma skusenosti... to je celkom dobra investicia do buducnosti;)... myslim ze lepsia ako peniaze... netvrdim vsak ze nic nechcem... ale skusenosti maju pre mna vetsiu hodnotu
Gratulujem ti k tomu, že si si našiel podnikateľa, ktorý ti na základe plnej moci vlastne dovoľuje, aby si sa učil na jeho triko. Asi v Tebe niečo vidí. Veľmi sa mi páči to, že ti ide najmä o získavanie skúseností. Tie sú vždy neoceniteľné - a Tebe je umožnené získavať ich týmto spôsobom! Perfektné. Fandím ti.
Cogitationes
06.11.07,13:07
dakujem :)