tigas
01.11.07,02:41
Dobry den,
pracujem v zahranici uz druhym rokom,na slovensku som pocas tejto doby vobec nebol. Vcera vecer mi volali rodica,ze som dostal doporuceny dopis od Exekucneho uradu Bardejov. Ja som byval v Humennom. Vobec nemam potuchy o co sa moze jednat, nemal som ziadne nedoplatky,pokuty alebo pozicky-bol som studentom. Pred odchodom do zahranica som sa odhlasil zo zdravotnej poistovne.
Prosil by som o radu ako dalej postupovat,kedze to bol doporuceny dopis rodicia to nemozu prebrat a teraz mam klin v hlave. Nemohol to byt omyl ked sa tym zaobera Exekucny urad z Bardejova a ja som mal trvaly pobyt v Humennom?? V roku 2002 som mal problem s odpoctom DPH za fotoaparat kupeny v CR, fotoaparat som vratil predavajucemu zinkasovanu dan som vratil prislusnemu danovemu uradu v CR. Vsetko to bolo zaevidovane na Colnom urade v Presove,kde som potrebne veci predlozil a spisal spravu a prislusnym uradnikom mi bolo povedane o paru tyzdnov ze je vsetko vporiadku. Mohlo by to byt tohle?
Za odpovede vopred dakujem
abel
01.11.07,05:21
tigas, to že je exekútor z iného mesta, je v poriadku, nezáleží, kde máš ty bydlisko, ale komu si dá poškodený peniaze vymáhať.
Jedna známa má syna už takmer rok vo výkone trestu. Včera prišla za mnou so slzami v očiach, že mu prišiel list od exekútora, ale samozrejme tiež ho nemohla prevziať, ale aspoň si opísala adresu. Na internete som jej našla telefónne číslo toho ex. úradu, zavolala tam, vysvetlila, čo je vo veci. Boli ochotní jej povedať, o čo ide. Bola to pokuta, ktorú syn kedysi dostal vo výške 500.- Sk, nezaplatil ju a teraz aj s trovami exekúcie to bolo niečo vyše 4000.- Sk.
tigas
01.11.07,22:47
to abel: dakujem moc za odpoved, na to som uplne zabudol "kontaktovat priamo exekutora". asi to bude zdravotne poistenie,kedze som v zahranici a neodhlasil som si trvaly pobyt a nie som poisteny na slovensku.
budem informovat ako to dopadlo.
este raz dakujem za tip