S.Ch.
01.11.07,12:26
Milí Poraďáci - Pohoďáci. Používate pri niektorých dokladoch predkontáciu Bez? Ja účtujem v Pohode a som s ňou veľmi spokojná. Predkontáciu Bez používam - zdá sa mi to praktické, napr. pri zaúčtovaní miezd sú výplaty jednotlivých zamestnancou automaticky zapísané do Ostatných záväzkov s predkontáciou Bez. Mne bol vytknutý taký spôsob zaúčtovania, reps. nezaúčtovania, lebo každý účtovný doklad má byť zaúčtovaný. Ja si však myslím, že takýto mimoúčtovný záznam môže byť, len by sa nemal označiť ako účtovný doklad, ale len doklad????? Aký je Váš názor? ďakujem.
renatan
02.11.07,04:44
Presne takýmto istým spôsobom "nezaúčtovávame" mzdy aj my a nikto nám nič nevytkol. Ale používame to len v tomto jednom prípade.
Bigfisher
07.11.07,15:38
Moja najobľúbenejšia predkontácia v pohode je "Bez". Potom neskôr si moje účtovníčky pri deľbe práce doklady zaúčtujú. Sieťová verzia pohody nemá chybu. :-)
Slavena
11.11.08,08:21
Prosím Vás, neviem si poradiť, robím PÚ a z minulého roka /2007/ mi všetky faktúry /FV aj FP/, ktoré neboli uhradené stiahlo s predkontáciou BEZ. Čo mám s tým robiť? Všetky faktúry z minulého roka sú už v 1.polroku 2008 uhradené. Pri ich úhrade z BÚ som však dávala predkontácie NEVIEM, lebo naozaj neviem, ako mám postupovať.:confused:
Pomôže mi prosím niekto, kto účtuje v POHODE?
Kája.
11.11.08,08:54
To je v poriadku, úhradu sú zaúčtujete 321/ 211, 221.
Slavena
11.11.08,10:28
Takže tie predkontácie BEZ by mi nemali na konci roka robiť žiadny problém?
Ziarowka
12.11.08,06:37
Nie predkontáciu bez k faktúram z minulého roka dáva preto, lebo tá 321 ti visí v počiatočnom stave a predkontácia bez tam je len kvôli tomu, aby si tam mala riadok s faktúrou z minulého roku v knihe faktúr. Len kvôli evidencií, aby si sa nemusela prepínať do minulého účtovného obdobia.