stanley666
01.11.07,14:19
Dobrý deň,

riešim taký malý problém, zakladám si skladové karty na všetky položky tovaru avšak moja SZČO mi vraví, že výstup z pokladne bude len na tovarové skupiny t.j. ja mám skladové karty napr. Horalky, Kávenky, Margot...., no výstup z pokladne bude: Cukrovinky a suma. Môže to tak byť?
KEJKA
01.11.07,14:22
sám cítiš, že nemôže....
ale ak si zakladáš tie skladové karty (zohnal si si SW? - šikula)!
daj si na každú kartu ešte aj číslo skupiny podľa ERP.
Inventúra sa urobí podľa skladových kariet a sumarizácia podľa skupín ti zasa zabezpečí väzbu na ERP.
stanley666
01.11.07,23:16
no presne a tak nejak zistím, či mi pri inventúre sedí suma v pokladni s predaným tovarom na sklade...resp. rozdiel predošlej a aktuálnej inventúry pri danej skupine sa musí rovnať výstupu z ERP ...tak, že?
KEJKA
02.11.07,12:17
áno, tak nejako,.... rozhodne tie skuoiny tvoria mostík medzi dvoma výstupmi. Len daj pozor aby si porovnával porovnateľné - teda ak ERP dáva iba predajné ceny na výstupoch, musíš si aj na skladových kartách uviesť aj predajnú cenu popri nákupnej....
ale ty si poradíš, si šikula.
stanley666
03.11.07,21:07
az mam pocit ze poznas.....:-).......hej..len som zistil, ze moj program (Omega)...nevie zratat sumu Tovarových skupín....alebo ja to neviem....ale nakolko som sikulka, tak by som to vediet mal...co vsetko mi este treba k zaciatu podnikania...??boze..ozaj...ako je to s inspekcnou knihou???vraj sa nieco menilo...
KEJKA
03.11.07,21:18
nuž, viem z porady, že inšpekčnú knihu už netreba.
ale ak si na predajni, prichádzaš do styku so spotrebiteľom, musíš mať označenie - je tu celá téma, tak si nacapni nejakú visačku s označením svojej firmy....
a musíš mať vyvesený reklamačný poriadok.
stanley666
04.11.07,10:18
ty kokso..toľko volovín...no kto už len bude reklamovať pivo v krčme....bože..utrpenie....
KEJKA
04.11.07,10:54
no nemysli si, bola som v KE, dali sme si pivko na Hlavnej ulici - jedna nemenovaná terasa to bola, a veru bolo nejaké divné, zakalené.... tak sme ho reklamovali, aj vyreklamovali - doniesli druhé.
No a mimotemy voloviny:cool: treba vymýšľať, aby bolo možné podnikateľa nachytať a pekne z neho ťahať peniaze na pokutách.:confused::confused:
Zita5
04.11.07,11:08
Dobrý deň,

riešim taký malý problém, zakladám si skladové karty na všetky položky tovaru avšak moja SZČO mi vraví, že výstup z pokladne bude len na tovarové skupiny t.j. ja mám skladové karty napr. Horalky, Kávenky, Margot...., no výstup z pokladne bude: Cukrovinky a suma. Môže to tak byť?


Cukrovinky nie je správny názov tovaru ............
Vyhl. o reg.pokl.
§ 2 písm j/

http://www.finance.gov.sk/Default.aspx?CatID=4410

a ďalej ....

s) názvom tovaru pomenovanie predávaného tovaru, ktoré dostatočne vyjadruje vecný obsah tovaru, je spravidla vyjadrené podstatným menom, ku ktorému sa môžu pripojiť ďalšie slová vyjadrujúce najmä vlastnosti tovaru; názvom tovaru je aj jeho skrátený názov, z ktorého je zrejmá identifikácia predávaného tovaru,


Správne má byť Horalka , Tatranka .....pod.:);)
juraj:-)
02.01.08,19:07
s tym reklamacny poriadkom to myslite vazne? ak mame kaviaren, treba nam reklamacny poriadok niekde vyvesit? ak hej ako by mal vyzerat?
lenkak
02.01.08,19:14