vajda65
01.11.07,15:35
Ahojte,

robím prácu Osobitosti v účtovaní N a V nepod. účt. jednotiek tj porovnanie neziskovky vs rozpočtovky, príspevkovky a obce.

Neviete ma prosím niekto naviesť na čo sa zamerať, čo riešiť, čo je také významné že to treba spomenúť?

Konkrétne zmeny od 1.1.2008?

ďakujem vopred
Rozalka
01.11.07,15:06
Ahojte,

robím prácu Osobitosti v účtovaní N a V nepod. účt. jednotiek tj porovnanie neziskovky vs rozpočtovky, príspevkovky a obce.

Neviete ma prosím niekto naviesť na čo sa zamerať, čo riešiť, čo je také významné že to treba spomenúť?

Konkrétne zmeny od 1.1.2008?

ďakujem vopred
O neziskovkach skus tu:
http://www.porada.sk/t63329-zdanovane-a-nezdanovane-cinnosti-v-neziskovej-organizacii.html#post553022
victoria
01.11.07,17:34
Ja by som sa asi zamerala na oblasti :
- zdroje financovania cinnosti - tam je rozdiel v tom ze rozpoctovky a prispevkovky su napojene na rozpocet obce, VUC alebo statu
kdezto neziskovky si hladaju zdroje z clenskeho, grantov, asignacii dane, dary .....
- vynosy resp. trzby z cinnosti takychto organizacii - neziskovky mozu podnikat na zaklade zivnostenskeho listu, tieto prijmy musi zdanit, organizacie poskytujuce verejno-prospesne sluzby mozu podnikat napr. v chranenych dielnach a zisk z takychto cinnosti mozu pouzit iba na zakonom urcene pouzitie, rozpoctovky a prispevkove org. nenarabaju s trzbami vobec, resp. iba do miery ze vsetko posielaju na rozpoctovy prijmovy ucet
- kazdy druh organizacie sa riadi inym zakonom to je mozno prvotny rozdiel - OZ sa riadia zakonom o zdruzovani obcanov, nadacie zakonom o nadaciach, neziskove organizacie zákonom č. 213/1997 Z.z. v znení novely zákona č. 35/2002 Z.z. a rozpočtové a príspevkové org. ďalším zákonom
vajda65
04.02.08,10:55
a neviete mi niekto prosím poradiť kde by som našiel niečo o vykazovaní N a V v týchto neziskových organizáciach a RO a PO?
vajda65
07.02.08,06:55
Nikto? Prosím!!!
danculka
08.02.08,19:52
Aj mne by to pomohlo
victoria
09.02.08,11:31