homi
01.11.07,18:47
Vo firme (predaj športového oblečenia) prebehla inventúra v októbri (po 4 mesiacoch pred.inventúry). Zistilo sa že chýba tovar za cca 100 000,-Sk. Vo firme je nás 5 predavačiek a máme podpísanú spoločnú hmotnú zodpovednosť. Zatiaľ nám neprišlo nič platiť, ale mám strach ak to manko rozdelia na 5 častí tak to je na jednu cca 20 000,- Sk, čo je môj dvojmesačný zárobok. Ak môžete poraďte mi niekto ako sa môžem brániť, nič som nezobrala a v predajni nie sú bezpeč.kamery. Ďakujem.
KEJKA
01.11.07,17:59
ked máš podpísanú hmotnú zodpovednosť, tak s tým nič nenarobíš. Pred nástupom si žiadala a bola urobená inventúra? Bez ohľadu na Tvoju odpoveď jediná záchrana je poznať páchateľa.
No môžeš sa dohodnúť o splátkach.
Škoda sa vyčísľuje v skladových (nie predajných) cenách.
Stefan2005
01.11.07,18:18
Okrem vás 5-ich predavačiek mal aj niekto iný prístup do obchodu, resp. skladu, alebo kľúče od týchto priestorov? Keď nie, tak bude platiť čo napísala KEJKA...
homi
02.11.07,05:22
To je už skladová cena predajná je vyššia. Je to ale velmi nespravodlivé. Uvažujem o odchode z firmy hneď ako si nájdem inú prácu. ďakujem za odpoveď.
willma
02.11.07,05:55
aj keď nájdeš iné zamestnanie, úhrade sa nevyhneš.
mirhu
02.11.07,05:56
To je už skladová cena predajná je vyššia. Je to ale velmi nespravodlivé. Uvažujem o odchode z firmy hneď ako si nájdem inú prácu. ďakujem za odpoveď.
Ak mate podpisanu hmotku,na sklad len vy-a nikto iny, tak ta nepotesim, zaplatite to vy, rovnakym dielom, len ak by si vedela dokazat, ze si to manko nepsosobila-ale to sa dost tazko dokazuje..treba podla mna zisti kedy bola robena naposledy inventura, u nas to bolo tak, ze platili to aj ti , co uz vo firme nerobili, ale v case ked bola posledna inventura ,tak tam este pracovali-cize potom sa to rozratalo na prislusnych ludi , podla toho aky cas v danom obdobi medzi dvoma inventurami pracovali..
a samozrejme , ak vam chodil do skladu este niekto iny-okrem vas,kto nema hmotnu zodpovednost za sklad, tak by som to urcite nepodpisala..
KEJKA
02.11.07,12:14
žiaľ, keď človek v snahe získať prácu, ani nerozmýšľa, čo podpíše......