rugby
01.11.07,19:40
Dobry den

Ziadam Vas o radu v ramci Vasich moznosti, skusenosti, praxe..

Rodinny prislusnik pracuje ako upratovacka v areali okolo 800m2. Za cely den cely areal nestiha poupratovat tak sa to vacsinou robi postupne.

Osoba A bola nasledne 3 tyzdne v kupeloch / zastupovala ju kolegyna/ a po navrate do prace ju cakala kontrola nadriadenym, ktora v celom areali nasla 3 papiere v kosoch, jeden neulozeny uterak a trochu prachu pod nejakou lampou. Bola prvy den po kupeloch v praci! Zaroven bola kontrola urobena bez jej ucasti. Bola spisana zapisnici a dostala upomienku v zmysle §63ods1 pism e. Ak ju napomenu este raz za 6 mesiacov, ma vypoved za hrube porusenie prac. discipliny. Zaroven prisla o vianocne premie.

Moja otazka je ci sa dana upratovacka moze odvolat proti tomuto napomenutiu u nadriadeneho a ci je ten toto napomenutie povinny posudit. Jej zamestnavatel je samosprava, napomienku dostala od svojho sefa, tak ma napadlo ci moze ist k primatorovi alebo vyssie a ci ten jej staznost musi posudit.
Za kazdu odpoved vopred pekne dakujem.
Tanče
12.11.07,17:45
za hrube porušenie pracovnej disciplíny to určite nebude, pretože by musela spôsobiť škodu väčieho rozsahu čoš je podľa trestného zákona nad 80 tis Sk. pripada teda do uvahy menej závažné porušenie prac.disc. Ak skutočne nemala odvedenu prácu na 100 % tak ako to zamestnávateľ považuje, ten má na taky postup nárok. Možno by stálo za to prelúskať ako ma postavenú zmluvu - pracovnú náplň, či nie je špecifikované ako má zvládnuť taky veľký priestor , a možno v tomto duchu reagovať príp. žiadať aby bola nejakým harmonogramom upratovacích prác takto doplnená pracovná zmluva aby sa mohla vyvarovať tomu, že jej dajú ďalšie napomenutie a hned aj výpoveď. Ak sa priestor skutočne nedá zvládnuť za jednu pracovnú smenu tak trvať na tom harmonograme a rozhodne písomne!- dľa môjho názoru a cítenia