monenko
02.11.07,08:30
Ahojte poraďáci,

vedel by mi niekto poradiť ...

Aká je maximálna hodnota, ktorú môže študent VŠ zarobiť?
Jana Motyčková
02.11.07,07:44
Maximum nie je.
monenko
02.11.07,07:50
no ja sa pýtam lebo som počula niečo o tom, že keď prešvihne sumu, ktorú môže zarobiť tak potom bude platiť pokutu daňovému..
Pepa
02.11.07,07:57
no ja sa pýtam lebo som počula niečo o tom, že keď prešvihne sumu, ktorú môže zarobiť tak potom bude platiť pokutu daňovému..
:eek:
Ak presiahne príjem vo výške viac ako polovica nezdaniteľnej časti na daňovníka /95616/2/ podá DP a vysporiada si daňovú povinnosť.
Ale je tu napr. aj možnosť podať DP a ak mu boli zrazené preddavky na daň alebo zrážková daň - tá sa mu vráti ...............
Asi by bolo najlepšie konkretizovať o čo sa vlastne jedná - zamestnanec, SZČO alebo čo :rolleyes:
monenko
02.11.07,08:33
no pracoval u jedneho zivnostnika, ako brigadnik ano podava DP a dan by sa mu mala vratit..

btw: brigadnici sa tiez nahlasuju do poistovni?
Maňaska
02.11.07,08:46
no pracoval u jedneho zivnostnika, ako brigadnik ano podava DP a dan by sa mu mala vratit..

btw: brigadnici sa tiez nahlasuju do poistovni?
Brigádnika - teda osobu, s ktorou zamestnávateľ uzavrel dohodu o vykonaní práce, alebo dohodu o brigádnickej činnosti študenta, alebo dohodu o pracovnej činnosti - musí prihlásiť do sociálnej poistovne. RLFO prihláška a následne odhláška, po ukončení dohody.