Geoff
02.11.07,10:05
Dobrý deň prajem. Chcel by som začať piecť trdelníky. Poradte prosím Vás aký druh živnosti na to potrebujem ak nie som pekár. Čo všetko treba vybaviť na začiatok?
Ďakujem veľmi pekne.
Rozalka
02.11.07,09:10
a si pripravený/á na problémy s hygienikmi?
Zoltán Kovács
02.11.07,09:13
Dobrý deň prajem. Chcel by som začať piecť trdelníky. Poradte prosím Vás aký druh živnosti na to potrebujem ak nie som pekár. Čo všetko treba vybaviť na začiatok?
Ďakujem veľmi pekne.

Je to živnosť výroba pekárenských a cukrárenských výrobkov. AK nie si vyučený v odbore budeš potrebovať zodpovedného zástupcu z odboru. Potrebuješ HACCP (hygienické predpisy).

P.S. Nie je náhodou receptúra na trdelník už chránený Európskou patentovou agentúrou?
Geoff
02.11.07,09:44
To má znamenať, že musím zamestnávať vyštudovaného pekára? Inak to nejde? A keď je už chránená tá receptúra, to znamená, že ja už nemôžem piecť vôbec trdelníky? Alebo môžem, no nie pod názvom "Trdelník" a musím si vymyslieť nejaký iný názov? Napr.: "Rdelník". Príklad ako RUM a UM? Poradte mi prosím Vás.
Zoltán Kovács
02.11.07,09:47
To má znamenať, že musím zamestnávať vyštudovaného pekára? Inak to nejde? A keď je už chránená tá receptúra, to znamená, že ja už nemôžem piecť vôbec trdelníky? Alebo môžem, no nie pod názvom "Trdelník" a musím si vymyslieť nejaký iný názov? Napr.: "Rdelník". Príklad ako RUM a UM? Poradte mi prosím Vás.

Inak to veru nejde. S tým názvom neviem.
Rozalka
04.11.07,07:53
P.S. Nie je náhodou receptúra na trdelník už chránený Európskou patentovou agentúrou?
Je, podrobnejšie tu
http://aktualne.centrum.sk/domov/clanek.phtml?id=1145549
Geoff
05.11.07,07:50
Z toho asi vyplýva to, že ja trdelníky piecť nemôžem. Ďakujem za radu.
Kazu
05.11.07,08:13
Myslím si, že piecť môžeš. Akurát to nebude "Skalický trdelník" ale nejaké sladké pečivo na drievku.
lenkak
05.11.07,18:21