cervena
02.11.07,10:54
Sme SVB a po bývalé roky zimnú údržbu,vrátane odhŕňania snehu robili upratovačky ktoré tento rok tuto pracu odmietaju.Preto treba nájsť niekoho kdo túto činnosť bude robiť tento rok.Akým spôsobom riešite odhrňanie snehu, prípadne ako platite brigádnikou? Pracujú na zmluvu alebo cez agenturu? Alena
Infarkt
02.11.07,10:00
Sevasky,

podnikám v obore UPRATOVACIE SLUŽBY a poskytujem okrem iných tieto služby aj SVB-čkam po celom Slovensku a zimnú údržbu riešim v spolupráci so svojim subdodávateľom, takisto na celom SVK.
V prípade záujmu sa ozvite ;)
Orim
02.11.07,13:53
Odhŕňame si to sami :)
Jumil
02.11.07,15:47
My to riešime tak, že sociálne slabší vlastníci bytov dostanú možnosť na dohodu si privyrobiť. Platíme 50,- Sk na hodinu. Pôvodne odpratávali sneh tí istí 5-6 ľudia zadarmo, stále tí istí, nikto sa nepridal a ostatní sa dívali z poza záclony. V predpise máme 10,- Sk na byt/mesačne a zostávajúce peniaze prejdú do FPaÚ.
Angie13
08.11.07,13:42
Zdravím, my to máme zariadené tak, že každý týždeň sa striedame všetci v upratovaní spoločných priestorov a v zime, podľa toho rozpisu pokračujeme a kto má daný týždeň upratovaciu službu, mal by odhŕňať aj sneh.Zodpovednosť v prípade úrazu je na tom ,kto má službu.
Halli
08.11.07,15:13
Zdravím, my to máme zariadené tak, že každý týždeň sa striedame všetci v upratovaní spoločných priestorov a v zime, podľa toho rozpisu pokračujeme a kto má daný týždeň upratovaciu službu, mal by odhŕňať aj sneh.Zodpovednosť v prípade úrazu je na tom ,kto má službu.
... súhlasím až na tu poslednú vetu, lebo aj keď je to dobre mienené, zodpovednosť bude mať aj tak nakoniec správca :o, nie ten kto má službu. Aj u nás fungujú služby, zatiaľ celkom poctivo, ale aj tak dúfam, že k úrazu nedôjde a nebudem musieť riašiť spor, kde bude nejaký špekulant chcieť vyťažiť z toho, ak bude nepozorný a privodí si úraz. Ustriehnuť temer vždy dobrú udržbu chodníkov a schodíšť je reálne nemožné.
Gapo
08.11.07,16:57
Neviem si predstaviť keby si niekto zlomil napr. kľúčnu kosť, ako by to ten zodpovedný upratovač zvládol finančne?! Pozor to sú dnes nebezpečné drahé záležitosti!
Infarkt
08.11.07,17:41
Zdravím, my to máme zariadené tak, že každý týždeň sa striedame všetci v upratovaní spoločných priestorov a v zime, podľa toho rozpisu pokračujeme a kto má daný týždeň upratovaciu službu, mal by odhŕňať aj sneh.Zodpovednosť v prípade úrazu je na tom ,kto má službu.

Bez emócii...vďaka nízkej právnej nevedomosti 95 % Slovákov to funguje takto... :o

Pritom existuje veľmi jednoduché a efektívne riešenie, ktoré nielenže odbremení jednotlivých členov SVB, ale aj samotné SVB-čka a finančne to nejako výrazne nezaťaží predpis mesačných platieb, nehovoriac aj o právnych dôsledkoch zodpovednosti za škody a pod... ;)

Čudujem sa tu prejaveným súhlasom s týmto príspevkom :confused:

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte pre vypracovanie konkrétnych riešení :cool:
Elena Navrátilová
08.11.07,17:53
Bez emócii...vďaka nízkej právnej nevedomosti 95 % Slovákov to funguje takto... :o

Pritom existuje veľmi jednoduché a efektívne riešenie, ktoré nielenže odbremení jednotlivých členov SVB, ale aj samotné SVB-čka a finančne to nejako výrazne nezaťaží predpis mesačných platieb, nehovoriac aj o právnych dôsledkoch zodpovednosti za škody a pod... ;)

Čudujem sa tu prejaveným súhlasom s týmto príspevkom :confused:

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte pre vypracovanie konkrétnych riešení :cool:Neviem čomu sa divíš... u nás si upratujeme sami. Pokiaľ poskytuješ služby v tomto smere, určite sú SVB a firmy,ktoré využijú tieto služby. U nás nie je zatiaľ problém v tomto smere. Ale ak by boli, samozrejme uvítame aj poskytovateľa takýchto služieb. Neviem prečo by som nemala dať súhlas, keď súhlasím. Samozrejme, že v prípade úrazu, resp. nejakej inej "nehody" nebude znášať po právnej stránke dôsledky ten čo mal očistiť sneh, ale SVB. Preto je dôležité mať uzavretú poistku aj pre prípad zodpovednosti voči tretej osobe. Príjemný večer.
Mária27
08.11.07,18:17
Zodpovednosť majú vlastníci, pričom poškodený si môže uplatniť odškodné u všetkých alebo u hociktorého vlastníka v dome a ten by si to mal potom vyrovnať s ostatnými.
Infarkt
08.11.07,18:33
Neviem čomu sa divíš... u nás si upratujeme sami. Pokiaľ poskytuješ služby v tomto smere, určite sú SVB a firmy,ktoré využijú tieto služby. U nás nie je zatiaľ problém v tomto smere. Ale ak by boli, samozrejme uvítame aj poskytovateľa takýchto služieb. Neviem prečo by som nemala dať súhlas, keď súhlasím. Samozrejme, že v prípade úrazu, resp. nejakej inej "nehody" nebude znášať po právnej stránke dôsledky ten čo mal očistiť sneh, ale SVB. Preto je dôležité mať uzavretú poistku aj pre prípad zodpovednosti voči tretej osobe. Príjemný večer.

Súhlasim okrem tej poistky ... tá poistka sa vzťahuje na zamestnancov SVB a nie členov, ktorí len na základe nejakého "Rozpisu služieb" odpratávajú sneh a ľad...
Takže je potrebné mať takýchto členov podchytených minimálne DoPČ, alebo DoVP... ale konkrétne sa treba informovať u poisťovne, s ktorou existuje predmetná poistná zmluva...
To aj pre len čítajúcich... :)
Elena Navrátilová
08.11.07,18:41
Súhlasim okrem tej poistky ... tá poistka sa vzťahuje na zamestnancov SVB a nie členov, ktorí len na základe nejakého "Rozpisu služieb" odpratávajú sneh a ľad...
Takže je potrebné mať takýchto členov podchytených minimálne DoPČ, alebo DoVP... ale konkrétne sa treba informovať u poisťovne, s ktorou existuje predmetná poistná zmluva...
To aj pre len čítajúcich... :)

Oni sú v našom prípade členovia SVB. Takže to plnenie sa z toho dá čerpať. Veď vždy je SVB zodpovedné za bezpečnosť a odhrnutie za časť chodníka podľa VZN. Poistený je bytový dom, ktorý má v PZ zahrnuté aj zodpovednosť voči tretej osobe v ktorejkoľvek časti patriacej SVB, napr. schodisko, výťah, chodba...
Andielein
12.11.07,12:34
U nas to riesime tak, ze sa prihlasia 2 ludia z domu (kazdy ma stanovenu polovicu domu) a dostanu po sezone vyplateny pausal (tusim 6000,- jeden).
Halli
12.11.07,18:20
U nas to riesime tak, ze sa prihlasia 2 ludia z domu (kazdy ma stanovenu polovicu domu) a dostanu po sezone vyplateny pausal (tusim 6000,- jeden).

.... ten paušal, ako si ho nazvala :) musí byť ale vyplatený na základe niečoho. /zmluva, dohoda,hlásenia atď../ Ono to nie je len tak... :rolleyes:
guard
13.11.07,11:16
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, na základe akej normy treba odhŕňať sneh a udržiavať chodník pred činžiakom, ak ten chodník je vlastníctvom obce, resp. mesta?

Ďakujem
Chobot
13.11.07,11:43
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, na základe akej normy treba odhŕňať sneh a udržiavať chodník pred činžiakom, ak ten chodník je vlastníctvom obce, resp. mesta?

Ďakujem

Sú to všeobecne záväzné nariadenia mesta, v ktorom bývaš. V BA si dokonca aj mestské časti vydáva také nariadenia.

Napr. Karlova Ves má takéto nariadenie:

http://www.karlovaves.sk/vzn/vzn64.doc
Andielein
13.11.07,19:44
Vseobecne je to 22 metrov okolo domu, ale v praxi je to vysoka teoria, kedze susedny dom je najcastejsie blizsie. Detto aj pre upratovanie smeti, buriny atd.
Juraj ŠLI
14.11.07,09:38
Ja mám ten istý problém. Mesto keď nám predalo byty, tak nám predalo pozemok len pod zastavanou plochou domu. Priľahlé pozemky si ponechalo vo vlastníctve. Ja nesúhlasím s tým, aby zimnú údržbu vykonávali majitelia bytov a nebytových priestorov. Ako ja môžem nariadiť staršiemu majiteľovi 60 a viac rokov, aby vykonával odpratovanie snehu. Čo keď sa mu pri tejto činnosti niečo prihodí?. Podľa môjho názoru, keď je pozemok majetkom mesta tak majiteľ by sa mal oň aj starať. Má na to a všetci platíme dane mestu. Myslím si že VZN mesta sú prežitkom doby minulej. Objednanie firmymi pripadá, ako keby som si dal upratať byt a malo mi to zaplatiť mesto
Mária27
15.11.07,00:12
VZN vychádzajú zo zákonov (v nich vymenovaných) a povinnosti nemôžu rozšíriť.

VZN upravujú len podrobnosti - schvaľujú ich obecní poslanci. Napr. tých 22 metrov prehnali.

Vlastníci priľahlej nehnuteľnosti si môžu práce zmluvne dohodnúť a zaplatiť. Ak by to malo byť z daní, tých daní by sme sa asi nedoplatili. Koľko teraz platíte daní mestu, čo sa dá z toho zaplatiť okolo domu?
Jumil
15.11.07,07:09
Ja mám ten istý problém. Mesto keď nám predalo byty, tak nám predalo pozemok len pod zastavanou plochou domu. Priľahlé pozemky si ponechalo vo vlastníctve. Ja nesúhlasím s tým, aby zimnú údržbu vykonávali majitelia bytov a nebytových priestorov. Ako ja môžem nariadiť staršiemu majiteľovi 60 a viac rokov, aby vykonával odpratovanie snehu. Čo keď sa mu pri tejto činnosti niečo prihodí?. Podľa môjho názoru, keď je pozemok majetkom mesta tak majiteľ by sa mal oň aj starať. Má na to a všetci platíme dane mestu. Myslím si že VZN mesta sú prežitkom doby minulej. Objednanie firmymi pripadá, ako keby som si dal upratať byt a malo mi to zaplatiť mesto

Súhlasím s Tebou, ale VZN schváľujú poslanci obvodov v mestskom zastupiteľstve a tých voľia občania. S tým nič nenarobíš, ale za nesplnenie povinnosti zo VZN môže následovať pokuta a môže byť zosobnená predsedovi SVB, alebo správcovi ako zanedbanie si svojích povinnosti a to je iné kafe.
Angie13
20.11.07,12:37
Zdravím všetkých, netvrdím, že moje stanovisko je správne a ideálne.Čudujúceho, ktorý tak rád radí,kritizuje a sľubuje pomoc, sa pýtam, kedy mi pošle ponuku na zimnú údržbu parkoviska???Veď všetko je také "jednoduché", však?
JTOMA
20.11.07,13:59
Bez emócii...vďaka nízkej právnej nevedomosti 95 % Slovákov to funguje takto... :o

Pritom existuje veľmi jednoduché a efektívne riešenie, ktoré nielenže odbremení jednotlivých členov SVB, ale aj samotné SVB-čka a finančne to nejako výrazne nezaťaží predpis mesačných platieb, nehovoriac aj o právnych dôsledkoch zodpovednosti za škody a pod... ;)

Čudujem sa tu prejaveným súhlasom s týmto príspevkom :confused:

V prípade záujmu ma prosím kontaktujte pre vypracovanie konkrétnych riešení :cool:
Prečo sa čuduješ, môžem súhlasiť so všetkým čo je zlučiteľné s mojim názorom. Ak máš konkrétne riešenie, tak ho zverejni. Ak s tým robíš tajnosti, je to reklama, navyše dosť agresívna, ktorá na tento portál nepatrí.
nika.sum
01.12.12,21:16
Prosim vas viete niekto ako je to so zimnou udrzbou? Kto je povinny udrziavat chodniky? Pocula som ze za to zmenilo a ze by to malo robit mesto resp.mestska cast, co by bolo logicke ved ked sa vybera poplatok za zabratie verejneho prestranstva pri zateplovani apod, mali by sa starat aj v zime.
.
mackoivan
04.12.12,18:42
... súhlasím až na tu poslednú vetu, lebo aj keď je to dobre mienené, zodpovednosť bude mať aj tak nakoniec správca :o, nie ten kto má službu. Aj u nás fungujú služby, zatiaľ celkom poctivo, ale aj tak dúfam, že k úrazu nedôjde a nebudem musieť riašiť spor, kde bude nejaký špekulant chcieť vyťažiť z toho, ak bude nepozorný a privodí si úraz. Ustriehnuť temer vždy dobrú udržbu chodníkov a schodíšť je reálne nemožné.

Zodpovedá SVB! - aký správca by mal zodpovedať?
Inak odhŕňanie snehu lopatou je dobrý relax aj je to tak, že je čistý a nechodia okolo auta
Halli
07.12.12,12:10
ešte raz prosím nemmmmchápem...odpovedaš 5 rokov dozadu? hehe aj tak še dá...
mackoivan
10.12.12,16:06
sorry - nika sun to tu šupla po toľkých rokoch. dátum som prehliadol