martinala
02.11.07,11:45
milí poraďáci,
už ste sa stretli s názorom, že občerstvenie pri prezentácii tovaru /výstava/ je daňovo uznaným nákladom + uplatním si DPH ?

mne sa to moc nezdá ...

ďakujem za vaše názory
martina
Vladimír Ozimý
02.11.07,10:53
no viem napr. to že ak si najmete kapelu pri prezentácii výrobkov ide o druh reklamy a je to daňový výdavok. Hm či by sa občerstvenie dalo špecifikovať takto, asi len v prípade ak by samotné to občerstvenie malo prilákať potencionálneho zákazníka dalo by sa uvažovať ako o výdavku na reklamu inak asi nie...
Zita5
02.11.07,10:56
martinala
02.11.07,11:11
je to názor audítora a ja by som ho mala rešpektovať. vypýtam si to písomne a zaúčtujem podľa jeho priania.
môj názor je, že celé na 513 aj s DPH tak ako sa píše na porade.

ďakujem a prajem príjemný víkend.
martina
Vladimír Ozimý
02.11.07,11:27
je to názor audítora a ja by som ho mala rešpektovať. vypýtam si to písomne a zaúčtujem podľa jeho priania.
môj názor je, že celé na 513 aj s DPH tak ako sa píše na porade.

ďakujem a prajem príjemný víkend.
martina

určite ano ak je to zadefinované ako občerstvenie niet čo riešiť..ak by malo ísť o reklamu nie je možné to definovať ako občerstvenie...
betka
02.11.07,11:45
Za výdavky na reklamu nemožno považovať náklady na osobnú spotrebu a výdavky na reprezentáciu vynaložené v súvislosti s organizáciou roznych akcií spojených s prezentáciou firmy a jej výrobkov, a to za účasti obchodných partnerov a ďalích hostí. Veobecne by sme považovali takéto výdavky za daňové, avšak nie v úhrne nákladov vynaložených na akciu ako celok. Výdavky na reprezentáciu-pohostene, občerstvenie, výdavky na gala večer, výdavky na dopravu pri prehliadkach kultúrnych, hstorických miest, sú teda nedańovým výdavkom.
V štruktúre jednotlivých nákladov fakturovaných firmou, je potrebné posúdiť a vylúčiť tie náklady, kt. majú charakter osobnej potreby a výdavkov na reprezentáciu. Výdavkom nie sú náklady na večere, ubytovanie hostí a celkové výdavky na šow = (prenájom, technické zabezpečenie-video technika, zvuk, svetlá, technický personál, kamera ..., výdavky na umelcov, hostesky, oblečenie.
Vladimír Ozimý
02.11.07,11:48
je to o tom ako si to človek zadefinuje a obháji :) ...