makusko
02.11.07,12:16
Nemam vtom vobec jasno. chcel by som uviest na trh novy produkt( zacat ho vyrabat) prosim vas co vsetko je treba okolo toho vybavit. aky je postup? ci to mozem bez problemov vyrobit a predavat ako vyrobok? dakujem
rickman
03.11.07,15:11
mas namysli splnenie roznych podmienok pri vyrobe, certifikaciu, zaregistrovanie ochrannej znamky, ... a tak?
makusko
04.11.07,09:56
ano presne toto som myslel. je to v pociatkoch hned nutne? a co vsetko treba a co nie dakujem
misomiso
04.11.07,10:08
Vobec nic z toho nemusi byt nutne. Zalezi ale na tom, co konkretne vyrabas, pretoze legislativa sa odvija od toho, ci vyrabas napr. potraviny, stroje, elektricke zariadenia, alebo napr. ceruzky...
TinkiDinki
05.11.07,10:00
Predpokladá sa že výrobok budeš skladať z rôznych komponentov.
Mal by si mať certifikáty od týchto vecí.
Ak to bude mať byť nehorľavé potrebuješ od jed. komponentov potvrdenia že sú nehorľavé.
Ak je predpokľad že to príde do styku s potravinami, potvrdenie že komponenty sú zdrav.nezávadné.
Ak je to pre deti potvrdenie že ... atď ... pre deti
Čiže aj lepidá, ktorými to budeš lepiť prípadne aj farby ktorými to budeš natierať.
Ak to budeš zvárať - zváračský preukaz
Ak to bude elektrina - elektrikárske skúšky

Každý výrobok potrebuje aj názov.
Ak potrebuje návod - tak vypracovať, prípadne aj podmienky záruky a v neposlednom rade likvidácia obalov a samotného výrobku po jeho upotrebení.
makusko
05.11.07,11:09
dakujem. jadalo by sa o stavebne vyrobky. A je niekde moznost kde by som sa o tom docital? nejaka vyhlaska alebo podobne?