Manual
28.02.05,21:03
Prosím ako skladujete - archivutete PD ? Najlepšie je vytlačiť atranu A,B,C, zlepiť a zložiť tak je to čitatelné. Ale nemám ho kde založiť pretože nejaké zložky formát A4 na ležato som nikde v obchode nevidel kde by sa to zacvaklo.
Máte na to nejaký systém - trik ???
Pekný večer želám...
babenko1
28.02.05,21:24
Ja tlačím ten mini peňažný denník a dávam strany A a B stranovo za sebou a dávam do euroobalu...
Kači
28.02.05,21:31
Ja tlačím A,B,C zlepím - je to najprehladnejšie a zložím na A4 do euroobalu.
Manual
01.03.05,04:51
Ja tlačím A,B,C zlepím - je to najprehladnejšie a zložím na A4 do euroobalu.Kači, ale manipulácia s tým je horšia-pracnejšia, poorezávať to inak to zlepené do obalu nevleze a pri kontrole listovať v PD nič pohodlné. Ale asi iný systém nie je, len že by Alfa vymyslela tlač PD na stojato
Pekný deň...
Zita5
01.03.05,05:34
Ja tlačím A,B,C zlepím - je to najprehladnejšie a zložím na A4 do euroobalu.

Já som tlačila tak isto , ale tento rok špeciálne tlačím A3 formát , je tam síce 93 riadkov , užšie riadky ,ale objemom je toho menej .
Janna
01.03.05,05:46
Ja tlačím ten mini peňažný denník a dávam strany A a B stranovo za sebou a dávam do euroobalu...
Ja to tak isto tlačím len strany A - B, ktoré si zviažem do hrebeňovej väzby a mám to ako zošit.
marcelaStanakova
01.03.05,05:47
Ja to spracujem tak isto ako babenko1 a v tlačovej zostave si vytlačím titulnú hlavnú stránku Peňažný denník
UCET
01.03.05,14:30
Ja to tak isto tlačím len strany A - B, ktoré si zviažem do hrebeňovej väzby a mám to ako zošit.
podobne aj ja a celkom mi to vyhovuje.
evina
26.03.05,16:58
Poprosím o pomoc. Stiahla som si demoverziu programu Alfa, vyplnila som si tlačivo DP a nechce mi ho vytlačiť, vraj nenašiel cestu ku Acrobatu /mám nainštalovanú správnu verziu/, nedarí sa mi to tam nejak dať ani ručne. Je to problém demoverzie alebo robím niečo zlé. P.s. ináč nerobím v tomto programe.
Zuzka
26.03.05,18:30
Evi, dúfam, že Ti to dajako vysvetlím, syn mi dal inštrukcie:D Dúfam, žer máš českú verziu 6.0
Keď dáš tlačiť, tak je tam 1 tabuľka a tam klikneš na nájdi ručne. V pravom okne nájdeš c:/, klikneš a nájdeš PROGRA 1.OCE v medzere je taká malá vlnkovka. Odklikneš nájdeš okrno READER a potom v ľavom okne acroRd 32.exe na to klikneš, a dáš OK.
Držím Ti palce :D
Zuzka
26.03.05,18:41
Toto musíš mať napísané v tej tabulke, v jednom riadku "Umiestnenie nainštalovaného programu Acrobat Reader:

C:\PROGRA~1\ADOBE\ACROBA~1.0CE\READER\ACRORD32.EXE
evina
26.03.05,18:42
Evi, dúfam, že Ti to dajako vysvetlím, syn mi dal inštrukcie:D Dúfam, žer máš českú verziu 6.0
Keď dáš tlačiť, tak je tam 1 tabuľka a tam klikneš na nájdi ručne. V pravom okne nájdeš c:/, klikneš a nájdeš PROGRA 1.OCE v medzere je taká malá vlnkovka. Odklikneš nájdeš okrno READER a potom v ľavom okne acroRd 32.exe na to klikneš, a dáš OK.
Držím Ti palce :D
Zuzi, človek sa učí celý život, všetko som spravila ako píšeš aj predtým a nič. Až teraz keď som išla znova podľa toho ako ty píšeš som si všimla, že v lavom okienku sa mi ukázal ten acroRd32.exe ako píšeš a ešte jeden a ja miesto aby som klikla na neho klikala som na OK /čiže som ho nevybrala/ a on nič. Ale zvíťazila som. Díky moc.
P.S. pýtala som sa tvorcov programu PROLUČ, či by nemohli urobiť takúto perfektnú úľavu, ale veľmi sa k tomu nemali. Oni sa viac venujú PÚ.Ďakujem za pomoc- ešteže máme deti. Ja mám dcéru a tá nie je až tak zapozeraná do počítača, ale aj tak vie viac ako ja .http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Zuzka
26.03.05,18:47
Som rada, že Ti to ide :) viem čo to je, keď si neviem rady a syna nemám po ruke.
Ja DPPO robím na stránke www.drsr.sk a ide to tiež dobre. Dokonca aj výkazy som tam urobila a všetko vytlačila.
Pre JU tam robím tiež výkazy a tie priložím k vytlačenému DP z Alfy.
Celá som vytešená, že nemusím písať ručne, lebo by som polovicu určite vynechala. To ma nebaví prepisovať, ale určite nie som sama. :)
evina
26.03.05,18:50
Zuzi je to hotovohttp://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif, bohužiaľ len to konrétne DP, ešte mám dve, ale je to veľká pomoc. Ostané predtým som vypisovala ručnehttp://www.porada.sk/images/icons/icon8.gif
Zuzka
26.03.05,18:55
Aj ja, ruku som si vôbec necítila, ale zapovedala som sa, že už nevypíšem ani jedno, všetko robím buď v Alfe alebo zo stránke DR. Aj výkazy idú, skrátka všetko. Bola som sa pýtať na DU u nás a povedali mi, že môžu byť vytlačené. Tak načo ich budeme prepisovať, nie. :)
A v Alfe som ich urobila oveľa viac, ako píšu, že iba desať. Jednoducho som prepisovala a vytlačila nové. :D
Teším sa s Tebou, zato tu toľko okolo toho vykecávam. :D

Dá sa to aj uložiť, dokonca som posielala mailom.
mireček
05.04.05,08:23
Prosím prosím o radu. Účtujem v Alfe. Som začiatočník čo sa týka tohto programu. Príde mi platba za niejaku službu, napr. 35700,-. Do peňažného denníka to dám príjem v banke 35700 a rozpíšem 30.000 - je príjem ovplyvňujúci základ dane a 5700,- DPH neovplyvňujúce základa dane. Robím to správne??? Prosím Alfarou o radu....;)
Zita5
05.04.05,08:26
Prosím prosím o radu. Účtujem v Alfe. Som začiatočník čo sa týka tohto programu. Príde mi platba za niejaku službu, napr. 35700,-. Do peňažného denníka to dám príjem v banke 35700 a rozpíšem 30.000 - je príjem ovplyvňujúci základ dane a 5700,- DPH neovplyvňujúce základa dane. Robím to správne??? Prosím Alfarou o radu....;)

Áno robíš to správne . Ešte poznámka treba príjem v banke spárovať s pohľadávkou cez F7 a to Ti zaučtuje automaticky .
pyton
05.04.05,08:31
Áno, ak si platca DPH.
otázka
28.04.05,09:54
Tlačím minizostavu AB,najskôr si vytlačím všetky A, ktoré sú číslované.Strana B začnem tlačiť takto:B1 na str.A2,B2 na str.A3 atď.Nevýhodou je,že pri tlačení B strán musím sedieť pri tlačiarni a časti A doň postupne vkladať.Na str.A1 napokon vytlačím titl.str.PEŇAŽNÝ DENNÍK scvaknem na 3 krát a vyzerá to ako kniha.Ten perfektný výsledok stojí zato.
Majopa
28.04.05,17:35
Koľko nad tým stráviš času?

Tlačím na A3. Máme PD na cca 11 strán. Na ihličkovej doma to tlačím hodinu, na laserovke v práci 3 minúty.
babenko1
28.04.05,19:53
Tlačím minizostavu AB,najskôr si vytlačím všetky A, ktoré sú číslované.Strana B začnem tlačiť takto:B1 na str.A2,B2 na str.A3 atď.Nevýhodou je,že pri tlačení B strán musím sedieť pri tlačiarni a časti A doň postupne vkladať.Na str.A1 napokon vytlačím titl.str.PEŇAŽNÝ DENNÍK scvaknem na 3 krát a vyzerá to ako kniha.Ten perfektný výsledok stojí zato.boože.. toľko roboty s tým... :-)
jess
29.04.05,05:53
no, ja sa priznám, že toto netlačím (sama sebe) - iba ak mám ohlásenú kontrolu
otázka
29.04.05,12:36
Najväčší som tlačila 14 str.AB,samozrejme na konci roka do pol hodiny je to hotovo.
Zita5
29.04.05,12:57
Dievčence aj já tlačím na A3 formáte a je to super .:)
slnko
29.04.05,19:53
Tlačím minizostavu AB,najskôr si vytlačím všetky A, ktoré sú číslované.Strana B začnem tlačiť takto:B1 na str.A2,B2 na str.A3 atď.Nevýhodou je,že pri tlačení B strán musím sedieť pri tlačiarni a časti A doň postupne vkladať.Na str.A1 napokon vytlačím titl.str.PEŇAŽNÝ DENNÍK scvaknem na 3 krát a vyzerá to ako kniha.Ten perfektný výsledok stojí zato.viem si to predstaviť, nabudúce to tiež takto vyskúšamhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
jasa
30.04.05,10:08
ja ich zlepim .. strany A,B,C..vedla seba.. a potom zlozim na format A4, aby mi to voslo do sanona..
VERONIKA6
28.02.06,11:01
Poradíte mi? Dá sa od niekaľ stiahnuť program AcroRd32.exe.
adams
02.03.06,07:21
Poradíte mi? Dá sa od niekaľ stiahnuť program AcroRd32.exe.
Ak máš CD s programom od fi KROS, niekde v pomôckách alebo v niečom takom (neviem presne ako sa to vola). Proste hľadaj to niekde na CD.
VERONIKA6
02.03.06,07:32
Ďakujem za odpoveď, idem skúsiť hľadať.
sea
11.03.06,11:21
Práve teraz som si vytlačila Peňažný denník z Alfy vo formáte A4 jednostrannom sú tam síce malé písmenká :-) ale je celkom prehľadný, skús !