Majkaheged
28.02.05,22:16
Ako teraz zadám v alfe paušálne výdavky 60% aby mi ich zahrnulo do výkazov. Všetky výdavky počas roka, som dávala ako neovplyvňujúce a teraz vo výkaze príjmov a výdavkom sa mi nezobrazujú. Mám to dať cez ID.
babenko1
28.02.05,21:18
Pri paušálnych výdavkoch sa nepredkladajú výkazy...
babenko1
28.02.05,21:20
A prečo si to všetko dávala ako neovplyvňujúce daň? Mala si účtovať normálne, aby si na konci roka zistila, či tie skutočné výdavky nie sú vyššie ako tých 60%.
Majkaheged
28.02.05,21:24
Neboli. To boli len také poplatky v banke atď. drobnosti. Iné doklady mi ten chalan nepredložil.
babenko1
28.02.05,21:25
To nevadí.. aj tak si mala účtovať normálne...:-)
andreaS
01.03.05,08:42
babenko: preco mala uctovat? Vsak pri pausalnych je len zaznamova povinnost a nie povinnost viest uctovnictvo...

ja pri pausalnych vydavkoch vytvorim v alfe "novu firmu" a hned idem tvorit danove priznanie, do kolonky prijmy zo zivnosti dam hodnotu uhradenych faktur a do vydavkoch dam 25 /alebo 60/ % + hodnotu zaplatenu do fondov. vytlacim 2x zanesiem na danovy a jeden kus si necham potvrdit, vykazy ziadne... tot vsio
Beata
01.03.05,08:50
babenko: preco mala uctovat? Vsak pri pausalnych je len zaznamova povinnost a nie povinnost viest uctovnictvo...

ja pri pausalnych vydavkoch vytvorim v alfe "novu firmu" a hned idem tvorit danove priznanie, do kolonky prijmy zo zivnosti dam hodnotu uhradenych faktur a do vydavkoch dam 25 /alebo 60/ % + hodnotu zaplatenu do fondov. vytlacim 2x zanesiem na danovy a jeden kus si necham potvrdit, vykazy ziadne... tot vsio
Áno môžeš to robiť aj takto, ak vieš už na začiatku obdobia že nebudeš uplatňovať skutočné výdavky ale paušálne, resp. ak spracovávaš účto raz a to na konci obdobia. Ale ak robíš účto priebežne a nevieš ako Ti bude vychádzať lepšie, tak účtuješ normálne a na konci obdobia sa rozhodneš, či budeš uplatňovať skutočné výdavky, alebo paušálne.
andreaS
01.03.05,08:54
dakujem... ja robim na pausalne vydavky len velmi drobnym zivnostnikom, lebo skutocne vydavky nemaju prakticky ziadne.
UCET
01.03.05,14:33
Áno môžeš to robiť aj takto, ak vieš už na začiatku obdobia že nebudeš uplatňovať skutočné výdavky ale paušálne, resp. ak spracovávaš účto raz a to na konci obdobia. Ale ak robíš účto priebežne a nevieš ako Ti bude vychádzať lepšie, tak účtuješ normálne a na konci obdobia sa rozhodneš, či budeš uplatňovať skutočné výdavky, alebo paušálne.
suhlasim s beatou tiez vediem uctovnictva v ALFE a na konci roka rozhodneme co je pre koho vyhodnejsie.
Heleč
04.03.05,12:46
dakujem... ja robim na pausalne vydavky len velmi drobnym zivnostnikom, lebo skutocne vydavky nemaju prakticky ziadne.
Súhlasím. Je to úplne zbytočné.
babenko1
04.03.05,12:57
odpovedali ste už za mňa... tak ako píše Beata... ked robím priebežne účtovníctvo, naozaj neviem, aký výjde základ dane na konci roka, preto to účtujem tak, ako sa to má...:-)
ivanaz
04.03.05,13:05
Caute. Vyslo mi, ze su pre mna vyhodnejsie pausalne ako skutocne vydavky, ale vo firme, pre ktoru nejake veci robim, mi povedali, ze na zaciatku zdanovacieho obdobia musim nahlasit sposob, akym budem odpocitavat vydavky. Uctovnictvo som si viedla, ale chcem si uplatnit tych 25%. Staci to uviest az v danovom priznani, vsak? A tym padom podavam DP k pausalnej dani a nie typ DP FO b?
Jano1961
04.03.05,13:23
Caute. Vyslo mi, ze su pre mna vyhodnejsie pausalne ako skutocne vydavky, ale vo firme, pre ktoru nejake veci robim, mi povedali, ze na zaciatku zdanovacieho obdobia musim nahlasit sposob, akym budem odpocitavat vydavky. Uctovnictvo som si viedla, ale chcem si uplatnit tych 25%. Staci to uviest az v danovom priznani, vsak? A tym padom podavam DP k pausalnej dani a nie typ DP FO b?
Podávaš DP FO typ B a v oddiely XIII urobíš krížik /uplatňujem výdavky percentom
s príjmov §6.../