Janozeziliny
03.11.07,16:58
Dobry den.
Mam podobny problem ako "predrozvodom" tiez riesim otazku vyplatenia penazi za byt.Druzstevny byt ostane manzelke a detom na tom sme sa dohodli no chcem sa opytat na to ze zena nema peniaze aby ma vyplatila.Mam strach ze ich ani nezozenie.Otazka? Dostane zena s prijmom okolo 9000 sk taku hypoteku alebo pozicku aby mi mohla vyplatit za byt 500 000sk? Alebo ako sa to da riesit.Prosim o skoru odpoved,dost ma to suri.Dakujem
Kazu
03.11.07,16:23
3 deti, 9 tis. príjem mínus nájom, mínus poplatky, mínus ostatné nutné výdavky. Tomu určite ani vy neveríte, že by jej niekto poskytol úver na 500 tisíc.
Maňaska
03.11.07,16:25
mimotemy - ale nedá mi. Žena s príjmom 9000 Sk s deťmi v družstevnom byte sama !!! Klobúk dolu. Ešte predstava, že deti sú maloleté, a bývate v Bratislave....
vieroslava
03.11.07,16:58
Otázku zadal Janozeziliny, takže predpokladám, že to nie je v Bratislave.
Janozeziliny
03.11.07,17:04
Deti su dve a dospele , sorry zabudol som jedno uz robi druhe konci skolu v tomto rocniku
Maňaska
03.11.07,18:24
Deti su dve a dospele , sorry zabudol som jedno uz robi druhe konci skolu v tomto rocniku
Ospravedňujem sa, môj príspevok je zjavne mimo témy.
Obsah textu bol pre mňa tak závažný, že som veľavravné "janozeziliny" ani nepotrehla.

K téme - Myslím si, že úver vaša manželka nedostane.
Mária27
03.11.07,20:38
Možno by bolo lepšie, keby sa družstevný byt odkúpil do vlastníctva a predal. Bývať sa dá aj v nájomných bytoch.
Alebo - ak má peniaze manžel - nech vyplatí manželku.
predrozvodom
05.11.07,14:57
Este nerozumiem tomuto..."Bývať sa dá aj v nájomných bytoch".Aky to je najomny byt? To je akoze byvat u niekoho kto ma byt v OV a ja tam budem vlastnikovi bytu napospas? Alebo to je byt druzstevny a budem tam byvat ako najomnik ( ako doteraz v 3 izb.byte) s moznostou odkupenia bytu?
Mária27
05.11.07,15:22
Aj teraz ste nájomcovia (takmer) napospas. Pravdaže v družstevnom byte ste trochu iní nájomcovia ako napr. v štátnom byte, ktorý sa už nedá odkúpiť za zostatkovú cenu, alebo ako v nájme u súkromníka.