KEJKA
03.11.07,22:58
Chystám sa do USA, západné pobrežie, predbežne chcem vidieť San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Palm Springs, hádam aj Sant Lake City a veľa krásnych miest v NP medzi týmito bodmi (kaňony, hory, vodopády, vyhliadky, rôzne zaujímavosti....)
Určite ste tam viacerí boli, podeľte sa, prosím o Vaše zážitky, skúsenosti a odporučte čo a kedy sa oplatí navštíviť.
Uvítam každú radu, aj čo sa týka ubytovacích možností, presunov - auto, lietadlo, bus.
Ďakujem vopred.
Rozalka
04.11.07,08:36
Chystám sa do USA, západné pobrežie, predbežne chcem vidieť San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Palm Springs, hádam aj Sant Lake City a veľa krásnych miest v NP medzi týmito bodmi (kaňony, hory, vodopády, vyhliadky, rôzne zaujímavosti....)
Určite ste tam viacerí boli, podeľte sa, prosím o Vaše zážitky, skúsenosti a odporučte čo a kedy sa oplatí navštíviť.
Uvítam každú radu, aj čo sa týka ubytovacích možností, presunov - auto, lietadlo, bus.
Ďakujem vopred.
Bola som na západe USA, z LA autom cez SF do LV. Cesta cez nevadskú púšť bola tiež zážitkom, v pláne bolo cez Yosemite park, ale začiatkom júna bol neprejazdný kvôli snehu. Grand Canyon určite neobídeš, keď ale budeš v LV, neďaleko je aj Valley of Fire (krásne scenérie) a vodná elektráreň Hoover Dam (donedávna najväčšia na svete, teraz najväčšia na západnej pologuli). V SF neobíď nádhernú jednosmernú zakvitnutú Lombard street a rozhodne sa prevez cable carom. Mólo 39 je akýmsi korzom SF, odtiaľ plávajú vyhliadkové lode k Alcatrazu. v SF si zožeň Bay City Guide - povaľujú sa všade pri hoteloch, obchodoch. Sú v ňom aktuálne programy s kupónmi na zľavu. Na druhej strane Golden Gate je neďaleko park Muir Woods, krásne sekvoje. Medzi SF a LA na pobreží je Monterey Bay - najväčšie akvárium na svete. V LV si tiež zober programový zošit, sú tam zľavy, dokonca aj na stravovanie (to sa vo Vegas koná tak, že zaplatíš pri vchode do reštaurácie a ješ, kým vládzeš - každý htl to tak robí.)
V LV odporúčam navštíviť zopár htl, najmä však lunapark na streche Stratosphere, gondoly Venezia, atrakcie pred Bellagio ai.
Iné ma momentálne nenapadá.
Rozalka
04.11.07,08:47
Chystám sa do USA, západné pobrežie, predbežne chcem vidieť San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Palm Springs, hádam aj Sant Lake City a veľa krásnych miest v NP medzi týmito bodmi (kaňony, hory, vodopády, vyhliadky, rôzne zaujímavosti....)
Určite ste tam viacerí boli, podeľte sa, prosím o Vaše zážitky, skúsenosti a odporučte čo a kedy sa oplatí navštíviť.
Uvítam každú radu, aj čo sa týka ubytovacích možností, presunov - auto, lietadlo, bus.
Ďakujem vopred.
Vydavateľstvo MERIAN: USA-národní parky USA, dosť útla knižočka, sú tam mapky parkov, zopár nápadov. Ak nezoženieš, máš ju u mňa.
KEJKA
04.11.07,10:14
ďakujem, ten sneh ma prekvapil, vidím, že mám značné medzery. V akom čase si bola? máj - jún - júl?
Rozalka
04.11.07,11:10
ďakujem, ten sneh ma prekvapil, vidím, že mám značné medzery. V akom čase si bola? máj - jún - júl?
v prvej dekáde júna (2005). Uvedom si, že tam sú také výšky ako u nás v Alpách, tabuľky na diaľnici písali výšku, pamätám aj na 8000 stôp, cca 2800 m n.m., a na vrcholky hôr bolo ešte dosť ďaleko
KEJKA
04.11.07,12:46
aha...dakujem, budem si musieť naštudovať geografiu. Ja mám syna v Palm Springs, tam je už od mája horúčava, ako aj celý rok, ale už bude po sezóne, takže sa chystám v takom období - prelom apríl a máj. Takže aj teplú bundu, aby som nezmrzla, alebo ísť len do lokalít do 15 stupňov, resp. sa premiestniť lietadlom.... treba porozmýšľať. Vďaka. Inak - pozývam ťa aspň na ICQ - kontakt je v profile, pokecáme.
ingi
04.11.07,14:01
Chystám sa do USA, západné pobrežie, predbežne chcem vidieť San Francisco, Los Angeles, Las Vegas, Palm Springs, hádam aj Sant Lake City a veľa krásnych miest v NP medzi týmito bodmi (kaňony, hory, vodopády, vyhliadky, rôzne zaujímavosti....)
Určite ste tam viacerí boli, podeľte sa, prosím o Vaše zážitky, skúsenosti a odporučte čo a kedy sa oplatí navštíviť.
Uvítam každú radu, aj čo sa týka ubytovacích možností, presunov - auto, lietadlo, bus.
Ďakujem vopred.

Mám čerstvé prekrásne zážitky z mája 2007 :), pomohol mi bedeker od kolektívu autorov s názvom USA západní pobřeží, Rocky Mountains, Jihozápad (pošlem zajtra po Danke ;)).
My sme ešte pokračovali na Hawai, takže bolo málo času a skonštatovali sme, že by ho bolo treba ešte aspoň desať krát toľko.
Z LA sme leteli do Las Vegas - toto mesto ma vôbec neočarilo, je to mesto gýčov (môj názor), ale treba ho vidieť, nezabudni si prejsť cca 6 km hl.ulicu "Strip", najlepšie večer. V hoteli, kde sme nocovali, bola dokonca herňa s automatmi pre odložené deti :rolleyes:.
V Las Vegas sme si požičali auto a robili sme okruh niekoľkými kaňonmi, bol to zážitok na celý život, najskôr Arizonský Grand Canyon, treba ísť južnou trasou (sever je aj tak do mája kvôli snehu neprístupný). Cestou do kaňonu sa dá pozrieť obrovská coloradská priehrada Hoover Dam. Dá sa urobiť aj vyhliadkový let vrtuľníkom, neskúšala som.
Potom smer sever a nocľah v Page, ďalší deň Bryce kaňon v južnom Utahu, tu to bola taká typická americká turistika, stálo sa pri vyhliadkových bodoch, ale zase nádhera (ihlicové útvary z červeného až oražového pieskovca, nedá sa to opísať).
Ďalej sme pokračovali do NP Zion na juhozápad Utahu, tu sme prespali a ráno nasledovala obhliadka. Tu upozorňujem na ranný mrázik (zaskočil nás i napriek vetrovkám natoľko, že niektorí členovia našej expedície aplikovali známy slovenský § 52 v tekutej forme :D). Zion je 11 km dlhý ale autá sem nemajú prístup, funguje tu autobusová kyvadlovka a niektoré úseky sa dajú prejsť aj pešo, hlavne pozdĺž riečky Virgin, vidieť tu na kolmých skalách množstvo horolezcov (iba také bodky) a dá sa tu vidieť aj vodopád ( z "Horného smaragdového jazierka", kam však treba vyliezť).
Potom nasledovala cesta do Las Vegas, nocľah a let do LA, odkiaľ sme leteli na Hawai.
LA sme si pozreli až cestou späť, skúsim len taký prierez, ale to budeš určite vedieť.
Je tu veľmi veľa múzeí a galérií všetkých žánrov, treba si pozrieť Hollywood, chodník slávy, ak sa chceš zabaviť - záb. park Universal Studios, ďalej predmestie Santa Monica, Downtown, bohaté štvrte ako Beverly Hills, pláže, hlavne Venice Beach s rôznymi atrakciami a pouličnými umelcami.
A nezabudni si okrem teplého oblečenia na ráno, zobrať aj letné oblečenie na deň (v kaňonoch sú veľké výkyvy teplôt) a určite si pribaľ pevnú obuv.
KEJKA
04.11.07,14:16
Ingi, super, také niečo... a ešte máj. Ja idem apríl-máj, ale to už hádam nevadí, vychádza mi, že by malo byť o niečo chladnejšie, ale bude to stáť zato.....
ingi
04.11.07,14:18
Určite, určite, treba to všetko vidieť. :)
Ak mi vyjde čas, skúsim ešte dnes prilepiť zopár fotiek, aby si bola ešte netrpezlivejšia. ;):D
Rozalka
04.11.07,19:01
aha...dakujem, budem si musieť naštudovať geografiu. Ja mám syna v Palm Springs, tam je už od mája horúčava
K príspevku Ingi nie je čo dodať, hádam aj syn Ti niečo poradí.
KEJKA
04.11.07,19:10
hej, presne to vystihla, akurát tá oblasť a v tom období sa ma týka.... takže sa teším. Uvažovala som najskôr o cestovke, ale chcem si cestovanie odskúšať aj sama.