Tanenka
01.03.05,07:17
Ako by sa malo postupovať keď: za rok 2004 sme zle odvádzali starobné poistenie, ale v 01/2005 sme to všekto napravili a vznikol preplatok ktorý nám ide byť vrátený. Mám to však vplyv na daň, pretože sa zmenil odvod do SP. Vychádza to tak že v SP máme preplatok asi 1500,- a na daňovom nedopaltok 290,-. Jedná sa iba o jedného zamestnanca. RZD som mu však robila z hodnôt ktoré boli odvedené a nie ktoré mali byť. Ako to zohľadniť v hlásení, resp. mala som urobiť RZD z hodnôt ktoré mali byť ?
Janca
01.03.05,06:21
Co sa tyka SP treba si tam zavolat, poslu Ti usmernenie, ako postupovat. Lebo opravne vykazy za rok 2004 sa neposielaju na starych tlacivach, ale vsetko kompenzujes v novom roku a len pripisom im oznamujes v com je rozdiel. Neviem vsak, ci kazda SP nema svoj postup, tak si zavolaj na svoju pobocku. A mozno na nase prekvapenie budu jednotnejsi ako nase DU.
sway
01.03.05,06:22
Ako by sa malo postupovať keď: za rok 2004 sme zle odvádzali starobné poistenie, ale v 01/2005 sme to všekto napravili a vznikol preplatok ktorý nám ide byť vrátený. Mám to však vplyv na daň, pretože sa zmenil odvod do SP. Vychádza to tak že v SP máme preplatok asi 1500,- a na daňovom nedopaltok 290,-. Jedná sa iba o jedného zamestnanca. RZD som mu však robila z hodnôt ktoré boli odvedené a nie ktoré mali byť. Ako to zohľadniť v hlásení, resp. mala som urobiť RZD z hodnôt ktoré mali byť ?
čo sa týka účtovníctva záleží na tom, aké máš - JÚ, PÚ? - a v hlásení by som použila určite správne hodnoty!:o
Tanenka
01.03.05,06:32
čo sa týka účtovníctva záleží na tom, aké máš - JÚ, PÚ? - a v hlásení by som použila určite správne hodnoty!:o
Správne hodnoty, tým máš na mysli tie ktroé boli skutočne odvedené alebo tie čo mali byť?
Tanenka
01.03.05,06:34
Co sa tyka SP treba si tam zavolat, poslu Ti usmernenie, ako postupovat. Lebo opravne vykazy za rok 2004 sa neposielaju na starych tlacivach, ale vsetko kompenzujes v novom roku a len pripisom im oznamujes v com je rozdiel. Neviem vsak, ci kazda SP nema svoj postup, tak si zavolaj na svoju pobocku. A mozno na nase prekvapenie budu jednotnejsi ako nase DU.
So SP to mám už vybavené aj s výkazom aj s tým ako mi pošlú ten preplatok - to je v poriadku len neviem ako s tým daňovým
Janca
01.03.05,06:39
Nemala som este takyto problem, ale urcite by som volala na DU, ako to opravit, su tam predsa ludia na styk s verejnostou. Neznamena to, ze ked tam zavolas, pridu Ti hned na kontrolu. Termin RZD je 31.3.2005 tak si este v lehote na opravu.
Tanenka
01.03.05,06:41
Veď na to sa spolieham :-) Ďakujem
Tanenka
01.03.05,08:22
No tak ako som si kadečo prečítala, si myslím žeby sa mali urobiť opravné výkazy prehľady za celý rok 2004 a potom v hlásení sa vlastne vypočíta ten nedoplatok, ktorý sa uhradí.
lenkak
01.03.05,10:36
Ja som opravovala prehľady pre jednu firmu ale za rok 2003. Nakoľko som už hlásenie odovzdala musela som ísť osobne na DU opraviť výkazy lebo už prerobené mi nechceli zobrať. Tak som si opravila výkazy pred daňovníčkou (keďže nesedelo hlásenie s prehľadmi).
Tanenka
01.03.05,11:43
Ja som opravovala prehľady pre jednu firmu ale za rok 2003. Nakoľko som už hlásenie odovzdala musela som ísť osobne na DU opraviť výkazy lebo už prerobené mi nechceli zobrať. Tak som si opravila výkazy pred daňovníčkou (keďže nesedelo hlásenie s prehľadmi).
No ja som isch už opravila a zajtra alebo v piatok tam chcem ísť za tou babou pod ktorú patríme, dúfam že mi to vezme. Keď nie, tak asi budem musieť tiež pred ňou opravovať, lenže nemám podpisové právo takže neviem čo vlastne tých budú chcieť docieliť. Ale ďakujem aj za túto ifnošku
lenkak
01.03.05,12:17
Ani ja som nemala podpísové právo a prešlo mi to. Vzala som si pečiatku.
Tanenka
02.03.05,12:24
no a teraz som z toho jeleň, lebo zase na DU mi 2 ženy povedali niečo iné. Jedna, že keď bola chyba v celom roku, tak musia byť opravené všetky 4 výkazy a druhá, že iba posledný a v ňom sa to vyrovná. Vie mi niekto poradiť, ako to teda naozaj spraviť ak sa s tým niekto už stretol?
lenkak
02.03.05,17:20
Ja ako som Ti už napísala som musela opraviť všetky. Ešte aj každý mesiac. A to som mzdy predtým nerobila len som ich preberala, a všetko som musela poopravovať.
evuša
02.03.05,17:27
Tanenka, musíš opraviť celý kvartálny výkaz, aj keď máš zlý len jeden mesiac za kvartál. Do výkazu musíš napísať skutočné čísla - nie rozdiely alebo niečo podobné. Do prvého riadku skutočne vyplatené mzdy, do ďalšieho skutočná daň, ktorú máš po oprave atď. Podáš ho s dátumom, kedy si doplatila daň. Teda nevznikne ti vlastne žiadny nedoplatok do ročného hlásenia.