idaret
04.11.07,12:55
Prosim poradte mi. Na lici sa mi urobila velka vyrazka a to uz je druha a velmi to boli. Ja viem,ze to nie je tragedia, ale dost mi to prekaza a v utorok musim vyzerat dobre. Vzdy sa mi ale takato vyrazka hoji aj 2 tyzdne a este mi tam zostane flak.Prosim poradte mi,co si mam na nu dat, aby coskoro zmizla? Mam uz 30,takze to nie je asi akne, ale dost ma stve,lebo vyzam jak idiot. Z coho to mozem mat? Krvne testy som mala vsetky o.k. Ak mi niekto poradi,co si mam na nu dat,tak budem rada. Diky moc.
najag
04.11.07,12:46
Kozne , dermatologicke problemy su dost problemticke a komplikovane. Tak, ako ich zdroj, pretoze sa pouzivaju na osetrovanie potravin rozne chemicke pripravky, aj kozmetika je dost problematicka. Ja viem, je to stresove, najma pre zenu, ale najlapsia rada odomna je, navstivit dermatologa, kozneho lekara, aby zistil pricinu a povod a samozrejme, poradil a navrhol liecbu. Zatial by som pouzil snad biolampu.
BXLmiami
05.11.07,11:58
Podľa popisu je to vred a akne môže mať aj
30 ročná žena.Hlavne si do toho nechodte.Postup-vydenzifikovať alkoholovým roztokom,najlepšie antibiotickým napr Eryfluid,ale môžte aj v liehu rozpustiť tbl tetracyklinu,v lekárni kúpiť Camphor Ichthamolovú pastu a jemne ako obklad to dať na líce-pozor vyzerá to ako hustý Dermacol a cítiť z toho ichtyol.Ale to je naozaj prvá pomoc,pretože ak je infekčný proces na líci,typu vredu,rozhodne treba kožného lekára a kryť to celkovými antibiotikami.Pri celkovej ATB liečbe je najpravdepodobnejšie rýchle zvládnutie stavu.Takýto nález si vyžaduje kompletné vyšetrenie.
Saisa
06.11.07,16:39
Presne takýto problém zvyknem mať aj ja. Tvár mám úplne čistú, ale ak sa mi vyhodí nejaká vyrážka, tak to už stojí za všetky sto drobné, až to vyzerá ako vred. Moja rada: V lekárni dostať vodu RSB, a masť Aknecolor. Veľmi účinné, ja som maximálne spokojná. Ale dôležité: Nikdy sa nedotýkajte tváre rukami, máte citlivú pleť.