Luboso
04.11.07,15:07
Vedel by mi niekto poradiť,či už je schválené povinné používanie zimných pneumatík a tiež či môžu byť na jednej náprave rovnaké pneumatiky a na druhej náprave pneumatiky inej vzorky , rozmer musia mať samozrejme všetky
štyri rovnaký. Ďakujem.
katarina.j
04.11.07,20:01
Vedel by mi niekto poradiť,či už je schválené povinné používanie zimných pneumatík a tiež či môžu byť na jednej náprave rovnaké pneumatiky a na druhej náprave pneumatiky inej vzorky , rozmer musia mať samozrejme všetky
štyri rovnaký. Ďakujem.
Ahoj, bohužiaľ, v našom zákone ešte nieje uzákonene aby autá v zime museli mať zimné pneumatiky, a to je škoda, pretože každý rozumný vodič vie, že zimné pneu treba mať- jazda na nich je neporovnateľne bezpečnejšia ako na letných a dokonca na západe aj pri poistnej udalosti keď poisťovňa zistí, že tam boli letné pneu, tak zníži poistné plnenie- ani to ešte u nás neplatí, ale verím, že v blízkej buducnosti bude.
A k druhej časti otázky- ani vzorka pneumatík rovnaka nieje povinná, ale samozrejme je lepšie, keď sú všetky rovnaké...
durisovad
04.11.07,20:23
Ja by som na letnych pneu v zime nechodila, ked napadne sneh a primrzne, aj na zimnych mas co robit, aby si sa bezpecne dostala tam kam potrebujes. Aspon u nas je to tak.
VladoaKatka
05.11.07,04:11
Pneuservisoch majú teraz nadmerné zásoby zimných pneu, rátali so spomínaným zákonom - ceny sú rekordne nízke.
Ko nemá ešte zimné pneu, má šancu za dobrú cenu prezuť svoje auto.
dad111
05.11.07,08:42
Na jednej naprave musia byt pouzite pneumatiky rovnakeho druhu, typu a vyrobcu. T.J. budto letne alebo zimne, radialne alebo diagonalne. Mozu mat teda aj rozdielny dezen. Na prednej a zadnej naprave mozu byt rozdielne, ale za dorzania horeuvedeneho. Rozmer vsetkych nemusi byt rovnaky, ak to povolil vyrobca. Debata o prospesnosti a vhodnosti zimnych pneumatik je na dlhu dobu. V zasade vsak moj nazor je suhlasim s pouzitim.