Marcela80
04.11.07,16:17
Dobry den,

rada by som viedla podvojne uctovnictvo, len neviem kde pripadne ako zacat. Mam skoncene vysokoskolske vzdelanie ekonomickeho smeru a velmi ma bavi robit uctovnictvo. Pracujem na financnom oddeleni medzinarodnej spolocnosti a podavam danove priznania pre celu Europu.
Rada by som robila podvojne uctovnictvo pre slovenske firmy...mam skoncenych niekolko skoleni, momentalne som sa zaregistrovala v Komore certifikovanych uctovnikov a navstevujem rozne prednasky, ktore su ukoncene skuskami.
Avsak vsetky znalosti ako viest uctovnictvo firmam v SR mam len v teoretickej oblaasti....neviete mi poradit,kde zacat, pripadne odporucit nejaku literaturu co je potrebne aby clovek mohol zacat robit uctovnictvo doma?
Co sa tyka klientov, ti by sa nasli...

Dakujem velmi pekne

M.
KEJKA
04.11.07,15:20
teoretické základy máš, klientov tiež,... ďalšia literatúra ti zasa len prehlbi LEN teoretické znalosti. Skús to v praxi, a ak si nebudeš istá, ozvi sa.
cactus
04.11.07,15:37
ešte si môžeš objednať od Ing. Anna Cenigová PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV.
Veľa zdaru.
bv_alexandra
04.11.07,16:31
ešte si môžeš objednať od Ing. Anna Cenigová PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV.
Veľa zdaru.
Alebo si dať www.porada.sk ako domovskú stránku prehliadača:);)
cloe
04.11.07,16:49
Myslím, že najlepšie bude, keď začneš konkrétnu firmu a uvidíš akou činnosťou sa zaoberá a aké účtovné prípady tam budú. Väčšina účtovných prípadov sa opakuje, či už na faktúrach, v pokladni alebo na bankových výpisoch. No a tie účtovné prípady, ktoré nebudeš vedieť, budeš pekne postupne riešiť, či už podľa literatúry ale v spolupráci s Poradou.:)
lenkak
04.11.07,18:36
treba začať s firmou, a na tej učiť čo a ako, ale vždy si najprv aj preštudovať až tak účtovať.