mamina h.
04.11.07,16:25
Dobry vecer,
vedel by mi niekto odpovedat na moje otazky:

1. ako dlho (aspon orientacne) trva jednoduchy rozvod?
2. kolko orientacne stoji rozvod? vratane poplatkov ale aj honorarov pravnika, proste komplet naco sa treba pripravit; je pravnik nutny?
3. ako dlho trva rozdelenie BZM?
4. kolko orientacne stoji rozdelenie BZM (poplatky aj honorare pravnika)

Ide o sud v Ziline, vopred velmi dakujem.
Verzuza
07.11.07,08:15
Po prečítaní príspevku ma napadlo, či som ho náhodou nepísala ja. Dokonca som aj zo Žiliny. Veľmi čakám na niekoho, kto by vedel fundovane odpovedať aj mne. Prosím Vás o odpoveď aj pre mňa. Ďakujem
mariro
07.11.07,09:24
Ja mam rozvod za sebou.Pravnika som nemala a myslim, ze tu ani nie je treba.Potom az pri BSM je nutny.Dlzka rozvodu u mna bola rychla, podala som , do mesiaca mi dali termin a do dalsieho mesiaca nas aj rozviedli.No a BSM je zdlhavejsia zalezitost.Este som nepodala, chystam sa v januari 2007, ale vraj sa moze tahat aj 3 roky.A poplatky, to by zaujimalo i mna, ale viem ze to nie je lacna zalezitost.6% z majetku o ktory sa sudi, sa plati statu, plus honorar pravnika.Tieti informacie by som rada tiez vedela od niekoho kto tym presiel.Tak cakam i ja...
Verzuza
07.11.07,13:42
Chcela by som sa spýtať ako prebieha rozvod, keď BSM bolo už zrušené počas trvania manželstva. Najviac ma zuajíma, či vždy musia byť svedkovia (nechcela by som do toho zaťahovať deti). Je možné sa rozviesť ak manžel je dlhodobo mimo SR a nemám šancu ho dostať na Slovensko?
mamina h.
08.11.07,09:53
Ja mam rozvod za sebou.Pravnika som nemala a myslim, ze tu ani nie je treba.Potom az pri BSM je nutny.Dlzka rozvodu u mna bola rychla, podala som , do mesiaca mi dali termin a do dalsieho mesiaca nas aj rozviedli....
mariro, prosim ta, kolko celkom ta stal ten rozvod? aspon orientacne? vdaka
mamina h.
08.11.07,09:55
Chcela by som sa spýtať ako prebieha rozvod, keď BSM bolo už zrušené počas trvania manželstva. Najviac ma zuajíma, či vždy musia byť svedkovia (nechcela by som do toho zaťahovať deti). Je možné sa rozviesť ak manžel je dlhodobo mimo SR a nemám šancu ho dostať na Slovensko?
ahoj verzuza, prosim ta, mohla by si opisat aspon v skratke, ako prebiehalo zrusenie BSM pocas manzelstva, a kolko ta to asi stalo? (casu, penazi, nervo... :)

bohuzial ohladom tvojho problemu ti neviem poradit;
mariro
09.11.07,06:54
mariro, prosim ta, kolko celkom ta stal ten rozvod? aspon orientacne? vdaka

Len 2000 Sk kolok, ktory odovzdas spolu so ziadostou.Dolezite dovody k rozvodu na ktore pruhliadaju na sude, je opakovana nevera, nevedenie manzelskeho zivota, spolocne nehospodarenie....