jaro2
04.11.07,16:31
Dobry den,

chcel by som sa informovat ohladom dovozu urcitej komodity zo zahranicia. Tento tovar podla mojich informacii este nie je na slovenskom trhu a chcel by som byt dovozcom tohto tovaru na Slovensko. Ako treba zacat a co vsetko je potrebne na zabezepecenie dovozu a predaja tohto tovaru na slovenskom trhu. Je potrebne vybavit zmluvu z vyrobcom? Je tiez potrebne vybavit nejaky certifikat na dovoz alebo nejake povolenia o dovoze? Co vsetko je potrebne na zrealizovanie dovozu tohto tovaru.

Dakujem
misomiso
04.11.07,15:50
Zmluvu s vyrobcom treba v kazdom pripade, certifikaty - to zalezi na tom, co chces dovazat. Ak je vyrobca z EU, exkluzivita oficiclne nie je mozna.

BTW - bolo tu uz 100 tem ohadne tejto problematiky.
Filip Glasa
04.11.07,18:01
Ak je vyrobca z EU, exkluzivita oficiclne nie je mozna.

ako to myslíš? veď je strašná kopa dovozných firiem s "výhradným zastúpením" aj v rámci EU.
misomiso
04.11.07,18:48
ako to myslíš? veď je strašná kopa dovozných firiem s "výhradným zastúpením" aj v rámci EU.

Aj my ho neoficialne mame. Nas dovozca pre celu EU je v Nemecku. Boli sme uz ale niekolkokrat upozorneni, ze je to nelegalne. Zatial to nikto neriesil natvrdo, ale ak by si niekto postavil hlavu, tak mu musime predat, inak by sme riskovali prehraty sud. Nas Nemecky importer o tom vie, povedal nam, nech sa vsetkymi prostriedkami snazime nplnat nasu (v podsat neplatnu) zmluvu - napr. stanovenim min. odberov, vyhovaranim sa na dlhe dodacie lehoty a pod. Je mozne, ze do buducna tu zmluvu uplne zrusime, hrozi, ze z takehoto nelegalneho jednania bude viac skody ako uzitku.
Filip Glasa
05.11.07,08:12
Ak napríklad dovážam nejakú kozmetiku z Francúzka a dávam strašné peniaze do reklamy a propagácie, tak si to hocikto môže vlastne kúpiť priamo u výrobcu vo Francúzku a ťažiť z mojej propagácie.
misomiso
05.11.07,11:38
Bohuzial presne tak to je. Ani ja nie som nadseny touto EU legislativou. No treba este povedat, ze ani platne exkluzivne zmluvy (vyrobca mimo EU) cloveku este nemusia zarucovat skutocny priestor na trhu.

Je vela moznosti ako to zakonne obist. Napr. ja budem exkl. dovozca tovaru z Australie, zmluva bude zavazovat vyrobcu, ze nikomu inemu na Slovensko nebude predavat. Ale tato zmluva uz nezavazuje inych partnerov vyrobcu, napr. z USA, aby tovar niekomu na Slovensko predali. Vzdy sa teda nakoniec da nejako k tovaru dostat.
jaro2
05.11.07,19:00
Jedna sa o tovar v Anglicku a je len jedna firma ktora ho vyraba a predava len v Anglicku. Nemam informacie o tom ze by sa tento tovar vyvazal aj do zahranicia. Ked ho chcem dovazat potrebujem mat najprv pripravenu reklamu a marketing. Tiez je asi potrebne opytat sa v obchodoch kde chcem ten tovar distribuovat ci budu mat on zaujem a vopred im ho predstavit a oboznamit o jeho kvalite. Je potrebne mat nieake zmluvy alebo povolenia na dovazanie takehoto tovaru na Slovensko ak ide o tovar v ramci EU? dakujem
misomiso
05.11.07,19:19
Nepotrebujes nic, nie som si ale isty, ci netreba mat domace certifikaty, ak tovar vobec podlieha certifikacii.

Ak ides jednat s Anglicanmi, tak Boh s tabou, drzim palce. Ja osobne som si o sebe vzdy myslel, ze som tolerantny clovek a nie rasista - pravda iba kym som zacal obchodovat s Anglicanmi. Je to podla mna najvacsia zberba na svete. Nemam ziadne problemy s Ciganmi, Cernocmi, Cinanmi, ale s Anglicanmi ano.

Oni su presvedceni, ze sme najzaostalejsia krajina na svete (skor treba povedat, ze ani netusia, kde lezi Slovensko, o tom ze ja v EU v zivote nepoculi). Ked sme od nic pytali nejake materialy, ich typicka reakcia bola: Neodpovedat, po zdorilej urgenci napisat: Prepacte, ale nase materialy su kvalitne a drahe. Nepredpokladame, ze by sta na Slovensku vedeli vyuzit ich vlastnosti. S uctou... (doslovny preklad)
zolik2001
30.01.08,10:08
Zijem v UK skoro 4 apol roka a mas pravdu.
Ja som v zivote nestretol lenivejsich a hlupejsich ludi ako su anglania. Moj byvali sef krachoval a v daka Slovakom ma to co dnes ma. A kde su teraz Slovaci???? V...
Ale o to nejde.....my mame takzvany selsky rozum a im to chyba. Ak je niekto ochotny zaplatit za odpojenie pracky 100£ tak potom o com to je.
Ja sa iba obavam jednej veci aby to neprislo aj k nam.


Nepotrebujes nic, nie som si ale isty, ci netreba mat domace certifikaty, ak tovar vobec podlieha certifikacii.

Ak ides jednat s Anglicanmi, tak Boh s tabou, drzim palce. Ja osobne som si o sebe vzdy myslel, ze som tolerantny clovek a nie rasista - pravda iba kym som zacal obchodovat s Anglicanmi. Je to podla mna najvacsia zberba na svete. Nemam ziadne problemy s Ciganmi, Cernocmi, Cinanmi, ale s Anglicanmi ano.

Oni su presvedceni, ze sme najzaostalejsia krajina na svete (skor treba povedat, ze ani netusia, kde lezi Slovensko, o tom ze ja v EU v zivote nepoculi). Ked sme od nic pytali nejake materialy, ich typicka reakcia bola: Neodpovedat, po zdorilej urgenci napisat: Prepacte, ale nase materialy su kvalitne a drahe. Nepredpokladame, ze by sta na Slovensku vedeli vyuzit ich vlastnosti. S uctou... (doslovny preklad)
tomass.v
04.12.08,19:11
chcel by som ešte nadviazat na tú to tému, čo znamená keď je niekto "oficiálny partner a priamy dovozca sortimentu určitej firmy"? Je to vlastne iba legálny názov pre výhradného dovozcu? A v praxi to bude znamenat to čo písal misomiso v tom 3. príspevku? Alebo sa mýlim? dakujem