hanka kralova
04.11.07,16:57
Chcela by som sa spytat na vas nazor:

Manzelia sa idu rozvadzat, on alkoholik, ona ktora pracovala od rana do vecera do zodratia. Budu si delit nejaky hnutelny majetok, okrem toho jej sa podarilo zarobit naozaj cisto jej zasluhou nejake peniaze, ktore jej teraz pripada absurdne, aby z nich polovicu dala svojmu "manzelovi", ktory sa o rodinu absolutne nestaral, dovolim si povedat, ze manzelku aj deti tyral a vsetky peniaze v poslednych rokoch minal na alkohol...

Je nejaka cesta, aby pri deleni majetku tieto peniaze nemusela priznat? Je mi jasne, ze ta cesta nie je legalna, ale je tolko veci nespravodlivych na tomto svete, ze aj ja si myslim, kedze jej zakon nepomoze, nech si pomoze sama, prepacte... Dcera je uz plnoleta, pracuje v zahranici, rozmysla vybrat hotovost a dat ju na ucet dcery. Myslite si, ze s tym moze mat matka problem?

Dakujem, Hanka
Monika Kováčová
04.11.07,16:00
Manzelia sa idu rozvadzat,



pred rozvodom absolútne košér.... ak rodičia darujú peniaze dcére.
hanka kralova
04.11.07,16:29
pred rozvodom absolútne košér.... ak rodičia darujú peniaze dcére.
otec o tych peniazoch sice nevie, ale ak by vedel, tak suhlas k darovaniu neda, predpokladam ze darovat majetok v BSM sa da len so suhlasom obidvoch...

este nevedia, ci sa bude majetok delit dohodou alebo sudom, v kazdom pripade asi treba byt pripravany na to najhorsie, to znamena: kontroluje sud pohyby na uctoch manzelov za nejake posledne obdobie? ako sa posudzuje vlastne hnutelny majetok?
Dana K.
04.11.07,16:51
No ja v takejto situácii by som tie peniaze vybrala, dala v pohode dcére, alebo niekam "do ponožky", aby ich nikto nenašiel a ak by sa na ne niekto pýtal, tak by som vravela, že som ich minula na stravu, byt, oblečenie atď., nakoľko manžel neprispieval na domácnosť. Myslím, že to ani nie je neetické.
Monika Kováčová
04.11.07,17:01
otec o tych peniazoch sice nevie, ale ak by vedel, tak suhlas k darovaniu neda, predpokladam ze darovat majetok v BSM sa da len so suhlasom obidvoch...

este nevedia, ci sa bude majetok delit dohodou alebo sudom, v kazdom pripade asi treba byt pripravany na to najhorsie, to znamena: kontroluje sud pohyby na uctoch manzelov za nejake posledne obdobie? ako sa posudzuje vlastne hnutelny majetok?


neviem si predstaviť, že nejaká manželka pýta písomný súhlas manžela, ak chce dať peniaze dcére.... nerobme z komára somára...

poslednej otázke nerozumiem, čo myslíš pod : ako sa posudzuje???
hanka kralova
04.11.07,17:30
poslednej otázke nerozumiem, čo myslíš pod : ako sa posudzuje???
tiez tomu uplne nerozumiem, ale pravnik matku strasil, ze ak sa bude majetok delit sudom, tak sa bude spocitavat vsetko, zrejme sa budu predkladat stavy na uctoch, a ak niekto z manzelov v priebehu manzelstva pouzil peniaze na vlastny ucel, tak sa mu to akoze odcita z jeho konta, a tym padom vlastne otec pri deleni naroku bude mat vraj vacsi narok, neviem ci som to dobre vysvetlila...

totizto, nie je to az tak malo penazi, ide o cca 700 tisic skk...
Dana K.
05.11.07,12:23
tiez tomu uplne nerozumiem, ale pravnik matku strasil, ze ak sa bude majetok delit sudom, tak sa bude spocitavat vsetko, zrejme sa budu predkladat stavy na uctoch, a ak niekto z manzelov v priebehu manzelstva pouzil peniaze na vlastny ucel, tak sa mu to akoze odcita z jeho konta, a tym padom vlastne otec pri deleni naroku bude mat vraj vacsi narok, neviem ci som to dobre vysvetlila...

totizto, nie je to az tak malo penazi, ide o cca 700 tisic skk...

No tak to je pekná suma, to sa už ťažšie skryje. Ale na druhej strane, keby sa spočítalo, koľko ten manžel minul na alkohol (teda na vlastný účel), tak by určite vyšla tiež pekná suma.
dad111
05.11.07,13:48
Vlastne aj ten manzel by na tom nebol najhorsie. Ak sa rozvedie, zrejme nebude schopny uzivit ani sam seba. Poziada teda svoju byvalu zalobou o vyzivovaciu povinnost. To by v tom bol cert, aby on, neschopny nedostaval nic od byvalej manzelky, ktora je tak schopna a uspesna, ze za par rokov manzelstva nasetrila 3/4 miliona a este musela zivit alkoholika, takze teraz jej tie peniaze zostavaju a musi mat lepsi prijem. Alebo to bude inak? Ona bude sustavne podavat zaloby o stale vyssie vyzivne, a dokazovat svoju biedu? Tie uliate peniaze a iny majetok jej zrazu nebudu stacit ani na kadernicku? Tak potom sa asi bude treba spytat kto tie peniaze zarabal doteraz.
Chobot
05.11.07,13:53
No tak to je pekná suma, to sa už ťažšie skryje. Ale na druhej strane, keby sa spočítalo, koľko ten manžel minul na alkohol (teda na vlastný účel), tak by určite vyšla tiež pekná suma.

To je možno morálna pravda. Ale bohužiaľ po právnej stránke je ich majetok stále spoločný, nezávisle od toho, kto koľko zarobil a kto koľko minul.

Ak by súd, ktorý bude rozhodovať o zrušení a vysporiadaní BSM, zistil, že na "spoločnom" účte bolo 700 tisíc, asi by sa zaujímal, kam sa podeli mesiac pred rozvodom.

A ten manžel o tých peniazoch vôbec nevie? Ja by som to asi riskol, previesť to na dcéru a účet zrušiť, nech ho neskôr vôbec nemusím uvádzať ako osobný účet. Založil by som niekde inde druhý, kde by som nechal nejaký menší zostatok.
hanka kralova
08.11.07,13:12
......... Alebo to bude inak? Ona bude sustavne podavat zaloby o stale vyssie vyzivne, a dokazovat svoju biedu? Tie uliate peniaze a iny majetok jej zrazu nebudu stacit ani na kadernicku? Tak potom sa asi bude treba spytat kto tie peniaze zarabal doteraz.
prepac, ale nepochopila som ta
hanka kralova
08.11.07,13:14
...A ten manžel o tých peniazoch vôbec nevie? Ja by som to asi riskol, previesť to na dcéru a účet zrušiť, nech ho neskôr vôbec nemusím uvádzať ako osobný účet. Založil by som niekde inde druhý, kde by som nechal nejaký menší zostatok.
Nevie, moc ti dakujem za radu, poviem jej nech to skusi, ja by som to asi tiez tak spravila... Prajem pekny den :)
mariro
09.11.07,07:55
Nevie, moc ti dakujem za radu, poviem jej nech to skusi, ja by som to asi tiez tak spravila... Prajem pekny den :)

Urcite nech to spravi a neboji sa....Drzim Ti palce.Ved rozvedený este nie su, a to este moze dlho trvat kym ich rozvedu, takze peniazky pekne preved dcere na ucet...:)