Filip Glasa
04.11.07,19:08
Neriešili ste niekto v rôznych obchodoch vydanie vlastných darčekových poukážok na svoj tovar?

Neviem či vôbec do niečoho podobného ísť. Zdá sa mi, že buď s tým bude veľa papierovania, alebo budú slabo zabezpečené a hrozia podvody.

Máte nejaké negatívne aj pozitívne skúsenosti s poukážkami?
KEJKA
04.11.07,19:16
dostala som darčekovú poukážku na Vianoce od dcéry....
nevyzeralo to ako cenina... nič zvláštne. ALe vidím v tom riziko... v prípade, že by si vlastné poukážky predávala prostredníctvom tretej osoby. Ak ich vydáš a predáš sama.... tak ani nie, pokiaľ si vymyslíš vhodný ochranný systém na zamedzenie napr. kópií
Rozalka
04.11.07,19:24
Robili sme darčekové poukážky v bývalej robote (ešte za totality), bolo to prísne zúčtovateľné tlačivo a bolo s tým veľa administratívy. Súhlasím s KEJKA, má pravdu s problematickou ochranou.
Filip Glasa
20.11.07,14:04
Jedna možnosť je vytlačiť si ju svojpomocne. Potom treba robiť nejakú evidenciu klientov čo si ich kúpili a pri uplatnení si ich vždy skontolovať a odfajknúť. Ja som kupoval nejakú poukážku do hotela, inú ńa masáže a boli robené týmto systémom. Neviem ako presne to kontrolovali.
Druhá vec je nájsť špecializovanú firmu anechať si vytlačiť poukážky aj ochrannými prvkami. To by asi bolo aj drahé. My ich predáme len pár kusov.
Dáša_
21.11.07,19:35
Včera som kúpila darčekovú poukážku pre sestru v c and a. Vyzera ako bankomatova karta a da sa na nu "nabit" lubovolna hodnota. Celkom by ma zaujimalo, ako to účtujú. Napríklad aj s ohladom na DPH.
Filip Glasa
25.11.07,22:12
No nakoniec sme sa rozhodli pre tlač poukážok v tliačarni čo robia ceniny. Je to síce drahšie, ale zabezpečené tými vodotlačami a podobne. Pri 100 kusoch to vyjde na 10% z ceny, ale pri 500 už len 3,5%. Najvýhodnejšie je ísť do tisícov, ale neviem či ich potom využijeme.