macte
04.11.07,21:31
Dobrý večer,
potrebujem súrne zistiť, či musí byť spoločenská zmluva pre s.r.o. overená u notára alebo stačí na matrike?
mariannak
04.11.07,20:38
Podpis by mal byť úradne overený, a je jedno či u notára alebo na matrike. A na matrike je to lacnejšie.
macte
04.11.07,20:40
Ďakujem.
Eulalia
05.11.07,03:47
Len cudzinci musia overovať podpisy u notára. Slovenskí št. príslušníci môžu na matrike. Ak je tam niektorý spoločník cudzinec, ten musí overiť podpis u notára.
Galadik
22.03.08,18:41
Ahojte, môže mi niekto poradiť, či som povinný urobiť smenu v spoločenskej zmluve ak som si medzičasom rozšíril činnosť a túto mám zapísanú v ŽL.
Gabca
22.03.08,19:07
ano musis, kazda zmena v zivnostenskom musi byt aj v obchodnom registri
Galadik
22.03.08,19:40
Ďakujem pekne za odpoveď.
Chcem sa ešte opýtať.
V obchodnom registri mi zmenu vyznačili no v spoločenskej zmluve sa nič nezmenilo.
Je to nejak časovo obmedzené, do kedy sa zmena musí nahlásiť?
Gabca
24.03.08,18:02
Rozsirenie cinnosti SRO sa robi takym sposobom, ze si va VZ schvalis rozsirenie cinnosti, potom spracujes uplne znenie spolocenskej zmluvy, v ktorej bude zapracovane rozsirenie cinnosti, vybavis si novy ZL a to vsetko podas na OR aby ti to zapisali. Kazdu zmenu, ktoru podavas na OR zapracujes aj do spolocenskej zmluvy, najnovsie znenie spolocenskej zmluvy musi obsahovat vsetky zmeny a musi byt presne to iste aj zapisane v OR.
Galadik
27.03.08,14:46
Ďakujem.
zalobaba
27.03.08,20:36
Ďakujem pekne za odpoveď.
Chcem sa ešte opýtať.
V obchodnom registri mi zmenu vyznačili no v spoločenskej zmluve sa nič nezmenilo.
Je to nejak časovo obmedzené, do kedy sa zmena musí nahlásiť?

Vypracuj Úplné znenie spoločenskej zmluvy aj s aktuálnymi zmenami čím skôr a doruč ju v jednom vyhotovení na OR, pričom požiadaj o jej založenie do Zbierky listín.
staslov
28.03.08,08:43
Vie niekto absolútne presne, kde nájdem ustanovenie zákona vyžadujúce overenie podpisu na spoločenskej zmluve?
zalobaba
28.03.08,08:48
Vie niekto absolútne presne, kde nájdem ustanovenie zákona vyžadujúce overenie podpisu na spoločenskej zmluve?

Pri založení spoločnosti musia byť na Spoločenskej zmluve(Zakladteľskej listine) podpisy spoločníkov/a overené. Pri každej ďalšej zmene podpisujú Spoločenskú zmluvu konatelia, a podpisy nie je potrebné overovať.