Majca
05.11.07,05:22
Chcem sa opýtať,ak vykonám niekomu prácu,je niekde určené do koľkých dní ju musím vyfakturovať?Niekde som počula, že do 15 dní musím prácu vyfakturovať. Napr.vykonám prácu a je koniec mesiaca povedzme 29.10.2007,lenže dotyčný berie tovar častejšie,takže berie na dodací list a potom sa mu to,ak je už čiastka väčšia vyfakturuje,lebo nechcem robiť 500,- faktúry. A tak mu to vyfakturujem až napr.29.11.2007.Je to problém,môžem byť stíhaná kontrolou?
Olgica
05.11.07,04:24
Do 15dní od zdaniteľného plnenia by sa malo fakturovať.
Paula
05.11.07,05:23
Podľa dohody s odberateľom sa vystavujú aj zberné faktúry na základe viacerých dod. listov, avšak spravidla sa jedná o fakturáciu za jeden kalendárny mesiac. Takže sa vystaví fa do 15-teho nasl. mesiaca za dodávku tovaru v predch. mesiaci .
anklar
21.11.07,15:08
Prosím priateľov na Porade o usmernenie:
do konca tohto týždňa musím vystaviť jednu faktúru. S odberateľom služieb však máme mnou akceptovanú dohodu per/pusa, že uhradiť mi ju bude môcť až v nasledujúcom roku. Hanbím sa za nevedomosť, viete, že nie som účtovníčka a prosím o navigáciu akú splatnosť napísať, keď už teraz viem, že t.r. uhradená nebude - a vôbec, čo s takou faktúrou?
Ďakujem za vysvetlenie a teším sa na Vašich chápavých, láskavo sa usmievajúcich smejkov.
Melnick
21.11.07,15:32
:) Môžeš napísať dohodnutý dátum splatnosti. :) Táto faktúra Ti prejde do ďalšieho roku a v prípade,že sa jedná o JÚ budeš ju mať aj vo výkaze o majetku a záväzkoch ,ktorý je súčasťou DP.:)
Klári máš dosť smajlíkov, alebo ešte jedného navyše Ti pridám, ako kamoške.:)
Marianna01
21.11.07,15:35
Prosím priateľov na Porade o usmernenie:
do konca tohto týždňa musím vystaviť jednu faktúru. S odberateľom služieb však máme mnou akceptovanú dohodu per/pusa, že uhradiť mi ju bude môcť až v nasledujúcom roku. Hanbím sa za nevedomosť, viete, že nie som účtovníčka a prosím o navigáciu akú splatnosť napísať, keď už teraz viem, že t.r. uhradená nebude - a vôbec, čo s takou faktúrou?
Ďakujem za vysvetlenie a teším sa na Vašich chápavých, láskavo sa usmievajúcich smejkov.

Vôbec žiadny problém :)
Napíš do faktúry dátum splatnosti ten, ktorý ste si dohodli, trebárs aj jún 2008. K 31.12.2007 ju budeš evidovať v pohľadávkach. Neviem, aké účto máš, v JU Ti pôjde do príjmu až budúci rok.
anklar
21.11.07,16:03
Majka, to vieš, že mať smajlíka v duši je príkazom dňa. S radosťou beriem od Teba aj toho ďalšieho, ktorého my teraz posielaš.
Marianka01, aj Tebe ďakujem za dobrú správu.
Ako je to s tými priateľmi? Sú to (moje) HVIEZDY!