kukuliena
05.11.07,08:22
Dobry den,
prosim o radu. Zamestnanec je od 16.05. na PN (nie uraz) do 30.11. Pre kratenie dovolenky § 109 ZP 100 dni + za každych 21 dni. Mam vsak do pracovnych dni ratat aj sviatky v júli,auguste a novembri. Bez sviatkov ma zmeskanych 140 dni co by bolo kratenie o 2/12, so sviatkami je to 143 dni co by uz bolo kratenie o 3/12, ak spravne pocitam. Zamestnanecovi sviatky pripadli na obvykle pracovne dni, je odmenovani mesacnou mzdou.Dakujem za radu.
jankasm
05.11.07,12:42
Dobry den,
prosim o radu. Zamestnanec je od 16.05. na PN (nie uraz) do 30.11. Pre kratenie dovolenky § 109 ZP 100 dni + za každych 21 dni. Mam vsak do pracovnych dni ratat aj sviatky v júli,auguste a novembri. Bez sviatkov ma zmeskanych 140 dni co by bolo kratenie o 2/12, so sviatkami je to 143 dni co by uz bolo kratenie o 3/12, ak spravne pocitam. Zamestnanecovi sviatky pripadli na obvykle pracovne dni, je odmenovani mesacnou mzdou.Dakujem za radu.

Podľa mňa, počítajú sa aj sviatky, takže ja by som dala krátenie o 3/12.
Sviatok sa považuje za odpracovaný deň, takže aj na účely krátenie by sa mal považovať za pracovný deň. ;)
Jana Motyčková
05.11.07,12:54
Podľa mňa, počítajú sa aj sviatky, takže ja by som dala krátenie o 3/12.
Sviatok sa považuje za odpracovaný deň, takže aj na účely krátenie by sa mal považovať za pracovný deň. ;)
Možno nerozumiem, ale podľa mňa si tie 2 vety odporujú.
Keď bola počas sviatku PN, nejde o odpracovaný deň, a teda má 143 neodpracovaných dní. Sviatok sa považuje ako výkon práce iba ak vo sviatok mu patrí nahrada mzdy alebo sa mu za sviatok nekráti mesačná mzda.
jankasm
05.11.07,13:19
Možno nerozumiem, ale podľa mňa si tie 2 vety odporujú.
Keď bola počas sviatku PN, nejde o odpracovaný deň, a teda má 143 neodpracovaných dní. Sviatok sa považuje ako výkon práce iba ak vo sviatok mu patrí nahrada mzdy alebo sa mu za sviatok nekráti mesačná mzda.

Ďakujem za opravu. Asi som sa zle vyjadrila. ;)
Ale súhlasíš s tým, že sa počítajú aj sviatky? To bolo vlastne podstatou otázky.
Rozalka
05.11.07,17:49
Možno nerozumiem, ale podľa mňa si tie 2 vety odporujú.
Keď bola počas sviatku PN, nejde o odpracovaný deň, a teda má 143 neodpracovaných dní. Sviatok sa považuje ako výkon práce iba ak vo sviatok mu patrí nahrada mzdy alebo sa mu za sviatok nekráti mesačná mzda.
Môžeš mi dať podrobnejšie info k zvýraznenému textu? Moja mzdárka mi povedala, že mi do dní PN započíta aj sviatky. Počas PN boli 3 sviatky, mám si to postrážiť?
Jana Motyčková
06.11.07,08:57
Ako počas PN boli sviatky, tie sa nepočítajú ako odpracovaný deň.
Ak bol sviatok mimo PN, ide o odpracovaný deň.
milanr
18.01.08,11:04
Chcela by som sa opýtať na krátenie dovolenky v prípade zamestnanca, ktorý pracuje v 11,5 h zmenách. Čo sa v jeho prípade myslí pracovný deň, resp. 100 neodpracovných dní. Je to deň, kedy mal plánovanú zmenu alebo počítam za pracovný deň pondelok - piatok ? Ešte ku kráteniu dovolenky. Má sa dovolenka krátiť priebežne v roku, alebo po skončení roka zrátam všetky prekážky v práci, DPN a na základe neodpracovných dní upravím dĺžku čerpania dovolenky za rok 2008. Ďakujem
milanr
22.01.08,08:21
Dúfam, že sa mi ozve niekto, kto už má skúsenosť s krátením dovolenky zmenovému zamestnancovi. Dík