Sylvik
05.11.07,09:04
Ahojte.Pisem sem prvy krat,pretoze sa nemam s kym poradit.Kupujem aj s priatelom byt - novostavbu v Senci od spolocnosti Rapex.Doteraz prebiehalo vsetko takmer bez komplikacii,no blizi sa termin,dokedy nam maju byty odovzdat,je to 30.november 2007,do ktoreho mame aj uhradit poslednu splatku za byt.V zmluve mame uvedene,ze tuto splatku uhradime po ukonceni bytu,aj na webovej stranke v splatkovom kalendari je uvedene,ze poslednych 5% sa uhradi az po kolaudacii.Ak by boli v omeskani a byt by nebol dokonceny,budu nam poslednu ciastku znizovat za kazdy den omeskania o 0,03% z kupnej ceny.Lenze,teraz sa pani z firmy vyjadrila,ze poslednu fakturu za byt s 10dnovou splatnostou budu posielat uz pred kolaudaciou...mozeme si byt pozriet a nasledne fakturu uhradit.Pytam sa...maju nato pravo?Co ak kolaudacia neprebehne v poriadku,co ak sa najde nejaka zavada a na byty potom budeme cakat a pritom uz budeme mat uhradenych 100% z ceny?Takisto tam este vraj nebude fungovat elektrika a mame sa pripravit nato,ze budeme pri svieckach.Vraj je to uz zalezitost elektrarni a ti nam pridu zapojit elektriku do 1 mesiaca.Mozu nam takto odovzdat byt?Dnes nam volala pracovnicka banky v ktorej mame vybavenu hypoteku,ze mame prist podpisat dodatok k zmluve,lebo v Rapexe sa nieco menilo,ale vraj sa u nas nemeni nic,iba touto zmenou sa nieco zmeni v banke.Netusim co bude v tom dodatku,ale zacinam mat z toho celeho strach.Preto vas prosim,ak mate skusenosti s kupou novostavby a najlepsie ak by sa mi ozval niekto kto taktiez kupuje byt od Rapexu, nech mi napise svoju skusenost a poradi mi,ako mame postupovat.Dakujem.
Zoltán Kovács
05.11.07,15:03
mimotemy Každý sa hrnie do SC, a ja som odtial "ušiel". :D